Свідчення Поліщук Ольги Марківни с.Раштівка

«В 1932-1933 роках розпочався дуже страшний голод. Це були дуже страшні роки. Люди почали масово умирати від голоду тому, що вони їли дуже мало. Знайдуть якусь крихту хліба і ту відберуть. Варили собі їсти з усяких листків, з гілок дерев. Діти ходили жебракували, щоб не померти з голоду. Батьки не їли тижнями щоб нагодувати своїх дітей. У нашому селі померло дуже багато людей – 85 дорослих і ще  6 дітей.

У нашому селі ще залишилися люди, які пережили голодомор. Зокрема, Юрчук Анастасія Григорівна їй було 9 років коли розпочався голодомор і вона ще пам’ятає все що з нею трапилося. Як плакала по ночах, просивши їсти своєї мами.

Люди які були багатими і мали що їсти нікому не допомагали. Люди в той час намагалися зайняти клаптик землі і розводити господарство: різну птицю, худобу, але в їх це все відбирали. Забирали коні, корови і навіть забирали собак. Хто знайшов трішки зерна, то вимушений був переховувати його на горі і накривати половою – щоб не знайшли і не відібрали.

Людей закопували в землю коли вони були ще живі, а точніше напівживі. Деякі з них хотіли з ями вилізти, але не вистачало сил і помирали.

У нашому селі була дуже велика сім'я у якій було багато дітей. Вони повмирали будучи ще маленькими, а вижила лише одна – Мельник Євдокія, яка зараз проживає у селі Футорах Старокостянтинівського району, їй уже 83 роки.»

скачать софт
Пошук
До уваги громадян
Центр надання адмінпослуг
Координаційний центр з надання правової допомоги
УНАС.NEWS
Все про субсидії
Зразки заяви про призначення субсидії, декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії та інструкції про порядок заповнення.

Переглянути детальну інформацію

Роз'яснення щодо отримання субсидій.

Переглянути детальну інформацію

Калькулятор розрахунку субсидії

Калькулятор розрахунку субсидії

До уваги громадян

Основні заходи Старокостянтинівської райдержадміністрації заплановані на наступний тиждень

Переглянути детальну інформацію

П Е Р Е Л І К ЗАХИСНИХ СПОРУД – ПРОТИРАДІАЦІЙНИХ УКРИТТІВ (ПРУ), ЯКІ РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ СТАНОМ НА 23.12.2019 РОКУ

Переглянути детальну інформацію

Інвестиційний атлас надрокористувача

Переглянути детальну інформацію

Старокостянтинівський міськрайонний сектор філії Державної установи "Центр пробації" у Хмельницькій області

Переглянути детальну інформацію

ГО "Донбас СОС" безкоштовна "гаряча лінія" 0-800-309-110

Переглянути детальну інформацію
Телефон довіри
З метою забезпечення виконання завдань, передбачених Законом України "Про запобігання корупції", вважаються телефоном довіри облдержадміністрації контакти: (0382) 65-00-87,
email: stop_korupzia@ukr.net
Про відомі факти вчинення корупційних діянь посадовими особами повідомляти на "телефон довіри"
Влада проти корупції
З метою виконання завдань щодо протидії корупції, забезпечення вирішення конфліктних питань громадянами в районних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування при отриманні ліцензій, спеціальних дозволів або будь-яких інших послуг у земельній сфері, у сфері медичного обслуговування тощо, при зволіканнях у виготовленні документації державними службовцями, а також при безпосередньому зіткненні з фактами здирництва та хабарництва, просимо звертатися на телефон "довіри" районної державної адміністрації 3-15-69.
Отримав субсидію - бережи енергоресурси!
Я МАЮ ПРАВО! Про проект
Я МАЮ ПРАВО! Я зміг захистити свій бізнес! Зможеш ...
Я МАЮ ПРАВО! Я захистила свої права! Якщо будеш ді ...
Я МАЮ ПРАВО! Я маю право на безоплатну правову доп ...
Інтерактивна карта

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення

Інтерактивна інвестиційна карта

Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлювальної енергетики України - UA MAP

Зміни одне життя

Зміни одне життя

Календар
    Квітень 2020    
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Погода
Архів
Квітень 2020 (27)
Березень 2020 (58)
Лютий 2020 (19)
Січень 2020 (25)
Грудень 2019 (22)
Листопад 2019 (28)