Свідчення Данилюк Ганни Григорівни с.Пашківці

Данилюк Ганна Григорівна народилася 19 лютого 1919 року. Болісний спогад жінки повертає її у минуле і поступово на очах з’являються краплинки сліз. У 1931 році сім‘я  складалася з шести членів: тата Григорія, матері Наталії і 4 маленьких дітей- троє сестер-Онисії, Лідії та Ганни і брата Андрія. Ганусі на той час було 12 років. У сім’ї вона була найстаршою і тому уся відповідальність за менших лягала на її ще зовсім дитячі плечі.

Перші спогади жінки про початок голодомору пов’язані із появою у селі людей у цивільному одязі, які намагалися за будь-як відібрати у сім’ї зібране під час жнив зерно. Жінка пам’ятає якими очима дивилися братики та сестрички на батьків і нічого не розуміли. Адже попереду ще була холодна зима, а Гануся розуміла , що вона буде і голодна.

Спочатку на станцію відвозили  те зерно, яке люди віддавали добровільно, а пізніше і те, яке знаходили під час обшуків. Забирали худобу, рештки круп, картоплю та яйця.

Батькам чудом вдалося вберегти невеличке телятко, яке пізніше і врятувало сім’ю. Дуже скрутно було батькам пережити голод разом з діточками, але ще важче було пояснити , чому немає нормального хліба. Мама пекла хліб з гречаної полови та липових листків , які мололи у жорнах , а маленькі називали їх підпалками-полов’янниками. Радувало те, що незабаром весна і вони знову зможуть  посмакувати молоденькими пагінчиками дерев.

У 1933 році батьки вступили у колгосп та почали ходити на роботу. Оплатою за працю була баланда і скибка чорного хліба, яку приносили дітям. А вони дякували Богу, що, нарешті пригадали смак справжнього хліба, бодай і чорного.


Свідчення зібрала бригада пошуковців Пашковецької ЗОШ I-III ступенів 22 лютого 2008 р.скачать софт
Пошук
До уваги громадян
Центр надання адмінпослуг
Координаційний центр з надання правової допомоги
УНАС.NEWS
Все про субсидії
Зразки заяви про призначення субсидії, декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії та інструкції про порядок заповнення.

Переглянути детальну інформацію

Роз'яснення щодо отримання субсидій.

Переглянути детальну інформацію

Калькулятор розрахунку субсидії

Калькулятор розрахунку субсидії

До уваги громадян

Основні заходи Старокостянтинівської райдержадміністрації заплановані на наступний тиждень

Переглянути детальну інформацію

П Е Р Е Л І К ЗАХИСНИХ СПОРУД – ПРОТИРАДІАЦІЙНИХ УКРИТТІВ (ПРУ), ЯКІ РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ СТАНОМ НА 23.12.2019 РОКУ

Переглянути детальну інформацію

Інвестиційний атлас надрокористувача

Переглянути детальну інформацію

Старокостянтинівський міськрайонний сектор філії Державної установи "Центр пробації" у Хмельницькій області

Переглянути детальну інформацію

ГО "Донбас СОС" безкоштовна "гаряча лінія" 0-800-309-110

Переглянути детальну інформацію
Телефон довіри
З метою забезпечення виконання завдань, передбачених Законом України "Про запобігання корупції", вважаються телефоном довіри облдержадміністрації контакти: (0382) 65-00-87,
email: stop_korupzia@ukr.net
Про відомі факти вчинення корупційних діянь посадовими особами повідомляти на "телефон довіри"
Влада проти корупції
З метою виконання завдань щодо протидії корупції, забезпечення вирішення конфліктних питань громадянами в районних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування при отриманні ліцензій, спеціальних дозволів або будь-яких інших послуг у земельній сфері, у сфері медичного обслуговування тощо, при зволіканнях у виготовленні документації державними службовцями, а також при безпосередньому зіткненні з фактами здирництва та хабарництва, просимо звертатися на телефон "довіри" районної державної адміністрації 3-15-69.
Отримав субсидію - бережи енергоресурси!
Я МАЮ ПРАВО! Про проект
Я МАЮ ПРАВО! Я зміг захистити свій бізнес! Зможеш ...
Я МАЮ ПРАВО! Я захистила свої права! Якщо будеш ді ...
Я МАЮ ПРАВО! Я маю право на безоплатну правову доп ...
Інтерактивна карта

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення

Інтерактивна інвестиційна карта

Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлювальної енергетики України - UA MAP

Зміни одне життя

Зміни одне життя

Календар
    Квітень 2020    
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Погода
Архів
Квітень 2020 (27)
Березень 2020 (58)
Лютий 2020 (19)
Січень 2020 (25)
Грудень 2019 (22)
Листопад 2019 (28)