Свідчення Кульбачевської Ольги Миколаївни с.Лажева

Мені було 9 років. Я добре пам’ятаю ці страшні роки голодомору 1932. Люди не мали чого їсти. Вони їли листя з липи, мололи коріння перію на муку, добавляли тирси і пекли такий хліб. Ходили на скотомогильник і шукали м'ясо загиблих коней. Кому доводилось знайти там кістку, то було велике щастя. Люди обсмоктували кістки тварин, не говорячи уже про м'ясо.

Тіла померлих людей не ховали як зараз, а їздила підвода, збираючи тіла по вулицях, звозили на цвинтар і закопували всіх в одну яму.

Моя сім?я була заможна. В кінці двадцятих років батько поїхав на заробітки в Америку. Там заробив грошей, купили корову, коней, молотарку.

В сім’ї було п’ятеро дітей, вони були дуже роботящими і жили добре. Згодом сім?я попала під розкуркулення і нас вигнали з хати.

Найбільше мені запам’ятався епізод, про те, як мати дістала трішки висівок, добавила тирси і напекла хліба.  Вийняла кілька маленьких хлібин і поклала на столі, щоб охолов, на хвилинку вийшли з хати, а його хтось вкрав. Найбільше жалкували за тим, що ніхто його навіть не покуштував.скачать софт
Пошук
До уваги громадян
Центр надання адмінпослуг
Я маю право
Все про субсидії
Зразки заяви про призначення субсидії, декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії та інструкції про порядок заповнення.

Переглянути детальну інформацію

Роз'яснення щодо отримання субсидій.

Переглянути детальну інформацію

Калькулятор розрахунку субсидії

Калькулятор розрахунку субсидії

До уваги громадян

П Е Р Е Л І К ЗАХИСНИХ СПОРУД – ПРОТИРАДІАЦІЙНИХ УКРИТТІВ (ПРУ), ЯКІ РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ СТАНОМ НА 1.01.2018 РОКУ

Переглянути детальну інформацію

Основні заходи Старокостянтинівської райдержадміністрації заплановані на наступний тиждень

Переглянути детальну інформацію

Старокостянтинівський міськрайонний сектор філії Державної установи "Центр пробації" у Хмельницькій області

Переглянути детальну інформацію
Телефон довіри
З метою забезпечення виконання завдань, передбачених Законом України "Про запобігання корупції", вважаються телефоном довіри облдержадміністрації контакти: (0382) 65-00-87,
email: stop_korupzia@ukr.net
Про відомі факти вчинення корупційних діянь посадовими особами повідомляти на "телефон довіри"
Влада проти корупції
З метою виконання завдань щодо протидії корупції, забезпечення вирішення конфліктних питань громадянами в районних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування при отриманні ліцензій, спеціальних дозволів або будь-яких інших послуг у земельній сфері, у сфері медичного обслуговування тощо, при зволіканнях у виготовленні документації державними службовцями, а також при безпосередньому зіткненні з фактами здирництва та хабарництва, просимо звертатися на телефон "довіри" районної державної адміністрації 3-15-69.
Отримав субсидію - бережи енергоресурси!
Я МАЮ ПРАВО! Про проект
Я МАЮ ПРАВО! Я зміг захистити свій бізнес! Зможеш ...
Я МАЮ ПРАВО! Я захистила свої права! Якщо будеш ді ...
Я МАЮ ПРАВО! Я маю право на безоплатну правову доп ...
Інтерактивна карта

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення

Інтерактивна інвестиційна карта

Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлювальної енергетики України - UA MAP

Зміни одне життя

Зміни одне життя

Календар
    Червень 2019    
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Погода