«Тотальна українізація»: російські ЗМІ про те, як школи в Україні переходять на українську мову навчання

«Тотальна українізація»: російські ЗМІ про те, як школи в Україні переходять на українську мову навчання

18 вересня 2020 року / 957 переглядів
Мовне питання є наріжним каменем російської пропаганди щодо України. В рамках реформи початкової та середньої освіти від початку нового навчального року українські школи із російською мовою викладання переходять у навчальному процесі на державну мову. Ця новина стала однією з центральних тем політичних ток-шоу в прайм-тайм – гості говорили про «тотальну українізацію» і «повну заборону російської мови у школах».
У зв’язку зі згаданими нововведеннями російські ЗМІ поширили інформацію про «повну заборону російської мови в школах», про «позбавлення українських шкіл решток російської мови», і про «ліквідацію російськомовних шкіл» в Україні. Деякі «експерти» й поготів заявили, що «зазначене нововведення призведе до зниження рівня грамотності населення, труднощів у навчанні для школярів, а також ускладнить вступ українських випускників до російських вузів».
Насправді ж із 1 вересня в російськомовних школах України значно зменшується кількість годин викладання російською мовою, але це не означає, що вона повністю зникне з навчального процесу, а російськомовні школи в Україні будуть закриті.
Законом України «Про повну загальну середню освіту» передбачено три моделі викладаннядля дітей-представників національних меншин.
Перша модель: Навчання рідною мовою з 1 по 11 (12) клас відбуватиметься лише для корінних народів України, які не проживають у власному мовному середовищі і не мають власної держави. Ця модель стосується кримських татар.
Друга модель: Для шкіл національних меншин, мови яких належать до мов країн ЄС, навчання у початковій школі буде здійснюватися рідною мовою, а з 5 по 11 (12) клас – із поступовим збільшенням кількості предметів державною мовою до 60%.
Третя модель: Для національних меншин, які проживають у своєму мовному середовищі, навчання в початковій школі може проводиться рідною мові разом із вивченням української, але вже з 5 класу державною мову повинні викладати не менше 80% навчального часу. Ця модель стосується якраз російськомовних шкіл.
Також Закон дозволяє приватним навчальним закладам вільно обирати мову освітнього процесу.
Пошук
До уваги громадян
Центр надання адмінпослуг
Координаційний центр з надання правової допомоги
УНАС.NEWS
До уваги громадян

Основні заходи Старокостянтинівської райдержадміністрації заплановані на наступний тиждень

Переглянути детальну інформацію

П Е Р Е Л І К ЗАХИСНИХ СПОРУД – ПРОТИРАДІАЦІЙНИХ УКРИТТІВ (ПРУ), ЯКІ РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ СТАНОМ НА 23.12.2019 РОКУ

Переглянути детальну інформацію

Інвестиційний атлас надрокористувача

Переглянути детальну інформацію

Старокостянтинівський міськрайонний сектор філії Державної установи "Центр пробації" у Хмельницькій області

Переглянути детальну інформацію
Телефон довіри
З метою забезпечення виконання завдань, передбачених Законом України "Про запобігання корупції", вважаються телефоном довіри облдержадміністрації контакти: (0382) 65-00-87,
email: stop_korupzia@ukr.net
Про відомі факти вчинення корупційних діянь посадовими особами повідомляти на "телефон довіри"
Влада проти корупції
З метою виконання завдань щодо протидії корупції, забезпечення вирішення конфліктних питань громадянами в районних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування при отриманні ліцензій, спеціальних дозволів або будь-яких інших послуг у земельній сфері, у сфері медичного обслуговування тощо, при зволіканнях у виготовленні документації державними службовцями, а також при безпосередньому зіткненні з фактами здирництва та хабарництва, просимо звертатися на телефон "довіри" районної державної адміністрації 3-15-69.
Інтерактивна карта

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення

Інтерактивна інвестиційна карта

Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлювальної енергетики України - UA MAP

Зміни одне життя

Зміни одне життя

Календар
    Листопад 2020    
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Погода
Архів
Листопад 2020 (15)
Жовтень 2020 (38)
Вересень 2020 (30)
Серпень 2020 (34)
Липень 2020 (51)
Червень 2020 (44)