Священники ПЦУ можуть балотуватися до  місцевих рад. Однак – не на мерів

Священники ПЦУ можуть балотуватися до місцевих рад. Однак – не на мерів

16 вересня 2020 року / 1 068 переглядів

Духовенство ПЦУ може кандидувати на місцевих виборах до складу рад, однак не може балотуватися на посади сільських чи міських голів, а також бути членами якоїсь партії.

Про це сьогодні йшлося на засіданні Священного Синоду під головуванням Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, повідомляє ПЦУ.

У зв’язку з проведенням у 2020 році в Україні виборів до органів місцевого самоврядування духовенству ПЦУ надали роз’яснення щодо участі архієреїв та духовенства в роботі світських виборних органів.

“Враховуючи попередній в цілому позитивний досвід участі архієреїв і духовенства в роботі місцевих рад благословити за канонічною ікономією і надалі архієреям та духовенству балотуватися до місцевих рад та брати участь у їхній роботі в якості депутатів. Водночас священнослужителям краще утримуватися від балотування до місцевих рад і погоджуватися на це належить лише за наявності особливої пастирської доцільності та за наполяганням місцевої територіальної громади”, – зазначають в ПЦУ.

У кожному конкретному випадку до початку виборчого процесу клірики повинні отримувати письмове благословення на висунення своєї кандидатури на депутата місцевої ради.

Священнослужителям забороняється висувати свої кандидатури і обиратися на посади сільського, селищного, міського голови, голови об’єднаної територіальної громади, а також погоджуватися на обрання чи призначення на посади в місцевих чи державних органах влади, де передбачене прийняття на постійну роботу.

Зазначається, що участь кліриків у виборчому процесі не повинна порушувати моральних норм та Законів України. Зокрема категорично забороняється використовувати храм та його територію для проведення передвиборчої агітації.

“Священнослужителі зобов’язані пам’ятати, що є пастирями для віруючих різних політичних переконань, а тому не мають права в будь-якій формі нав’язувати пастві підтримку конкретної політичної партії, протиставляючи її іншим партіям. Тому клірикам категорично забороняється бути членами будь-якої політичної партії. Порушення цих норм має наслідком відкликання письмового благословення на балотування та канонічні покарання”, – зазначено в роз’ясненні.

Також члени Синоду доручили Блаженнійшому Епіфанію звернутися до повноти Православної Церкви України та українського народу з нагоди проведення у 2020 р. місцевих виборів із закликом щодо дотримання моральних норм під час виборчої кампанії, недопущення підкупу, фальсифікацій та інших порушень.

http://religionpravda.com.ua/2020/08/21/Священники-ПЦУ-можуть-балотуватися-д/

Пошук
До уваги громадян
Центр надання адмінпослуг
Координаційний центр з надання правової допомоги
УНАС.NEWS
До уваги громадян

Основні заходи Старокостянтинівської райдержадміністрації заплановані на наступний тиждень

Переглянути детальну інформацію

П Е Р Е Л І К ЗАХИСНИХ СПОРУД – ПРОТИРАДІАЦІЙНИХ УКРИТТІВ (ПРУ), ЯКІ РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ СТАНОМ НА 23.12.2019 РОКУ

Переглянути детальну інформацію

Інвестиційний атлас надрокористувача

Переглянути детальну інформацію

Старокостянтинівський міськрайонний сектор філії Державної установи "Центр пробації" у Хмельницькій області

Переглянути детальну інформацію
Телефон довіри
З метою забезпечення виконання завдань, передбачених Законом України "Про запобігання корупції", вважаються телефоном довіри облдержадміністрації контакти: (0382) 65-00-87,
email: stop_korupzia@ukr.net
Про відомі факти вчинення корупційних діянь посадовими особами повідомляти на "телефон довіри"
Влада проти корупції
З метою виконання завдань щодо протидії корупції, забезпечення вирішення конфліктних питань громадянами в районних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування при отриманні ліцензій, спеціальних дозволів або будь-яких інших послуг у земельній сфері, у сфері медичного обслуговування тощо, при зволіканнях у виготовленні документації державними службовцями, а також при безпосередньому зіткненні з фактами здирництва та хабарництва, просимо звертатися на телефон "довіри" районної державної адміністрації 3-15-69.
Інтерактивна карта

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення

Інтерактивна інвестиційна карта

Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлювальної енергетики України - UA MAP

Зміни одне життя

Зміни одне життя

Календар
    Грудень 2020    
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Погода
Архів
Грудень 2020 (10)
Листопад 2020 (20)
Жовтень 2020 (38)
Вересень 2020 (30)
Серпень 2020 (34)
Липень 2020 (51)