Якість харчування в закладах освіти – це питання, яке не підлягає жодним дискусіям, – Д. Габінет

Якість харчування в закладах освіти – це питання, яке не підлягає жодним дискусіям, – Д. Габінет

23 червня 2020 року / 432 переглядів

На цьому наголосив голова облдержадміністрації Дмитро Габінет під час сьогоднішнього засідання колегії облдержадміністрації, обговорюючи питання стану здійснення в області заходів щодо безпечного харчування дітей у шкільних, дошкільних та оздоровчих навчальних закладах. Доповів з даного питання перший заступник начальника ГУ Держпродспоживслужби в області Олександр Садов’юк.

Він повідомив, що Державними інспекторами управління у 2019 році проведено 1799 перевірок харчоблоків закладів дошкільної та загальної середньої освіти (762 садочки і 1037 шкіл) у сфері безпечності харчових продуктів. За результатами заходів державного контролю складено 665 приписів (293 у садочках та 372 у школах), в яких вказано невідповідності та надано терміни на їх усунення.

Крім того, здійснено контроль за діяльністю операторів ринку, які поста­чають харчові продукти у заклади освіти області, а саме: проведено 163 заходи державного контролю (нагляду), з них: планових – 69, позапланових – 94, за результатами яких складено 74 приписи. Разом з тим, у харчоблоках шкіл та садочків у рамках державного контролю відібрано та направлено для дослідження на показники безпеки 1373 зразки харчових продуктів. За результатами досліджень уповноваженої державної лабораторії (Хмельницька регіональна державна лабораторія Держпродспоживслужби) надано 114 позитивних результатів за мікробіологічними та фізико-хімічними показниками.

Поряд з цим, додав доповідач, відповідно до Щорічного плану державного контролю Держпродспо­живслужби у сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, ветеринарної медицини на 2020 рік заплановано провести 702 пере­вірки харчоблоків закладів освіти та 83 аудити щодо впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР). Зокрема, у харчоблоках 303 садочків, 388 шкіл та дитячих оздоровчих закла­дів, 11 закладів професійної освіти. На підставі ризик-орієнтованого підходу ці об’єкти перевіряються двічі на рік.

Наразі державними інспекторами проведено 254 планових та 12 поза­планових перевірок (118 дошкільних закладів освіти, 144 школи та 4 заклади професійної освіти). За результатами заходів державного контролю складено 206 приписів (78 – садочки, 124 – школи, 4 – заклади професійної освіти), в яких вказано невідповідності та надано терміни на їх усунення. Приписи вручено керівникам закладів.

За словами посадовця, основні невідповідності, що виявлено за результатами проведення заходів державного контролю стосуються:

➡ неналежне проведення миття та дезінфекції обладнання, інвентарю, що контактує з харчовими продуктами, відсутність деззасобів для дезінфекції обладнання, столових приборів, прибирального інвентарю;

➡ харчоблоки не забезпечено у достатній кількості маркованими ємнос­тями для дезінфекції робочих інструментів (кухонних та столових приборів) та матеріалів, що контактують з харчовими продуктами;

➡ супровідні документи, відповідно до яких постачаються харчові про­дути, заповнені некоректно, відсутні дані щодо походження харчових про­дуктів, їх якості, дати виготовлення та термінів зберігання;

➡ неможливо у повній мірі прослідкувати дотримання температурного режиму в холодильних та морозильних камерах – не всюди наявні термометри;

➡ не розроблено план навчання персоналу з питань особистої гігієни та з питань гігієнічних вимог до виробництва харчових продуктів, відсутні до­кументи, що підтверджують проведення вищезазначених навчань.

Разом з тим, на зазначених об’єктах у рамках державного контролю заплановано протягом 2020 року відібрати 326 зразків харчових продуктів. Буде визначатися максимально допустимий рівень нітратів та міко­токсинів у харчових продуктах рослинного походження, проводиться дослідження молоч­них продуктів на мікробіологічні показники та фальсифікацію молочного жиру, лабораторні дослідження хліба та хлібобулочних виробів на фізико-хімічні, мікробіологічні показники та вміст ГМО.

Варто відзначити, що за п’ять місяців поточного року з метою перевірки безпечності та якості продуктів харчування, що надходять на харчоблоки закладів шкільної та дошкільної освіти, територіальними громадами Летичів­ського та Старосинявського районів, Кам’янець-Подільською міською радою виділено 54754,0 грн для проведення лабораторного контролю харчових продуктів. На цей час проведено відбір трьох зразків масла вершкового на фальсифікацію у дошкільних закладах освіти міста Кам’янець-Подільський та один зразок води питної у школі Старосинявського району. Позитивних результатів не виявлено.

Крім того, у ході здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду, у тому числі за організацією харчування дітей, здійснюється аналіз складених у шкільних, дошкільних та оздоровчих навчальних закладах примірних двотиж­невих меню. Майже у третині навчальних закладів області залишаються не погодже­ними та направляються на доопрацювання перспективні двотижневі меню, що є грубим порушення чинного законодавства. Основною причиною відмови у погодженні вказаних документів є недо­статній перелік (та кількість) обов’язкових для організму дитини продуктів харчування, таких як риба та рибопродукти, м’ясо, птиця, м’ясопродукти, молоко та кисломолочні продукти, фрукти. У значній кількості закладів – сир кисломолочний та твердий тощо. Це призводить до заниження калорійності раціону харчування дитини. За словами Олександра Петровича, така проблема склалася з вини окремих посадових осіб органів влади, місцевого самоврядування, власників, балансоутримувачів, які не вирішують питання щодо виділення достатньої кількості коштів для заку­півлі необхідного переліку продуктів харчування.

Також Олександр Садов’юк зазначив, що у 2019 році було досліджено в дошкільних закладах усього 554 проби води, у тому числі, на мікробіологічні показники, – 305 проб, виявлено 39 від­хи­лень санітарно-гігієнічних вимог, на санітарно-хімічні – 242 проби (22 від­хи­лення), 115 проб піску – 6 відхилень (виявлено яйця гельмінтів). У закладах середньої освіти досліджено 463 проби води, у тому числі на мікробіологічні показники 233 проби – 41 відхилення, на санітарно-хімічні – 230 проб (12 від­хилень).

У поточному році в дошкільних закладах усього досліджено 52 проби води, у тому числі на мікробіологічні показники 26 проб (2 відхилення санітарно-гігієнічних вимог); на санітарно-хімічні – 26 проб (4 відхилення), 22 проби піску (4 відхилення, виявлено яйця гельмінтів). У закладах середньої освіти всього досліджено 20 проб води, у тому числі на мікробіологічні показ­ники – 10 проб (без відхилень); на санітарно-хімічні – 10 проб (5 відхилень).

На виконання Регіонального плану основних організаційно-методичних заходів по забезпеченню якісного, збалансованого та безпечного харчування дітей у закладах освіти, оздоровчих закладах Хмельницької області на 2020-2023 роки керівниками органів Держпродспоживслужби в області проведено 45 навчань із директорами закладів дошкільної та загальної середньої освіти щодо впровадження постійно діючих процедур, заснованих на принципах аналізу небезпечних факторів, контролю у критичних точках (НАССР) та 58 навчань з дотримання гігієнічних вимог до харчових продуктів та контролю за реалізацією заборонених харчових продуктів у навчальних закладах.

Підсумовуючи сказане, голова адміністрації Дмитро Габінет зазначив: “Якість харчування в закладах освіти – це питання, яке не підлягає жодним дискусіям. Ми маємо зробите усе можливе для того, щоб забезпечити на належному рівні безпечне харчування для наших дітей, адже це є запорукою їх нормального розвитку. Відтак, усі відповідні служби мають сконцентрувати свою увагу на цьому питанні”.

В свою чергу, заступник голови адміністрації Сергій Ткачук запропонував запровадити інформування ОДА та громадськості щодо випадків виявлення недобросовісних виробників та постачальників, аби цю інформацію могли враховувати при укладанні угод на постачання продуктів до закладів освіти. Така інформація буде розміщуватися на офіційному сайті адміністрації та ГУ Держпродспоживслужби в області.

Пошук
До уваги громадян
Центр надання адмінпослуг
Координаційний центр з надання правової допомоги
УНАС.NEWS
Все про субсидії
Зразки заяви про призначення субсидії, декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії та інструкції про порядок заповнення.

Переглянути детальну інформацію

Роз'яснення щодо отримання субсидій.

Переглянути детальну інформацію

Калькулятор розрахунку субсидії

Калькулятор розрахунку субсидії

До уваги громадян

Основні заходи Старокостянтинівської райдержадміністрації заплановані на наступний тиждень

Переглянути детальну інформацію

П Е Р Е Л І К ЗАХИСНИХ СПОРУД – ПРОТИРАДІАЦІЙНИХ УКРИТТІВ (ПРУ), ЯКІ РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ СТАНОМ НА 23.12.2019 РОКУ

Переглянути детальну інформацію

Інвестиційний атлас надрокористувача

Переглянути детальну інформацію

Старокостянтинівський міськрайонний сектор філії Державної установи "Центр пробації" у Хмельницькій області

Переглянути детальну інформацію

ГО "Донбас СОС" безкоштовна "гаряча лінія" 0-800-309-110

Переглянути детальну інформацію
Телефон довіри
З метою забезпечення виконання завдань, передбачених Законом України "Про запобігання корупції", вважаються телефоном довіри облдержадміністрації контакти: (0382) 65-00-87,
email: stop_korupzia@ukr.net
Про відомі факти вчинення корупційних діянь посадовими особами повідомляти на "телефон довіри"
Влада проти корупції
З метою виконання завдань щодо протидії корупції, забезпечення вирішення конфліктних питань громадянами в районних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування при отриманні ліцензій, спеціальних дозволів або будь-яких інших послуг у земельній сфері, у сфері медичного обслуговування тощо, при зволіканнях у виготовленні документації державними службовцями, а також при безпосередньому зіткненні з фактами здирництва та хабарництва, просимо звертатися на телефон "довіри" районної державної адміністрації 3-15-69.
Отримав субсидію - бережи енергоресурси!
Я МАЮ ПРАВО! Про проект
Я МАЮ ПРАВО! Я зміг захистити свій бізнес! Зможеш ...
Я МАЮ ПРАВО! Я захистила свої права! Якщо будеш ді ...
Я МАЮ ПРАВО! Я маю право на безоплатну правову доп ...
Інтерактивна карта

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення

Інтерактивна інвестиційна карта

Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлювальної енергетики України - UA MAP

Зміни одне життя

Зміни одне життя

Календар
    Липень 2020    
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Погода
Архів
Липень 2020 (19)
Червень 2020 (44)
Травень 2020 (58)
Квітень 2020 (77)
Березень 2020 (59)
Лютий 2020 (19)