Людмила Гнатюк: потрібно вжити усіх заходів для забезпечення стабільної протиепізоотичної ситуації в районі

Людмила Гнатюк: потрібно вжити усіх заходів для забезпечення стабільної протиепізоотичної ситуації в районі

29 січня 2020 року / 74 переглядів

29 січня під керівництвом заступника голови районної державної адміністрації Людмили Гнатюк відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації.

По першому питанню порядку денного членами комісії заслухано інформації начальника Старокостянтинівського міськрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Леоніда Слободянюка та начальника Старокостянтинівської районної державної лікарні ветмедицини Олександра Чернюка про заходи щодо запобігання виникнення грипу птиці на території Старокостянтинівщини. Доповідачі зазначили, що 18.01.2020 року в ПП "Хутір" с.Бугаків Немирівського району Вінницької області зареєстровано загибель птиці. При дослідженні проб біоматеріалу 19.01.2020 року встановлено діагноз – грип птиці.

Грип птиці – гостре вірусне захворювання сільськогосподарської, синантропної та дикої птиці, збудниками якого є штами вірусу А5, А7, перебігає у формі класичної чуми птиці. Для хвороби характерні висока смертність, ураження органів травлення і дихання, наявність набряків. При зараженні птиці високо вірулентним серотипом вірусу хвороба протікає гостро й проявляється ураженням переважно респіраторної системи. Супроводжується набряком голови, діареєю, значною загибеллю птиці (до 75% і більше). Джерелом інфекції є хвора і перехворіла птиця. Факторами передачі збудника є інфікована обмінна тара, корми, інкубаційні яйця, туші, пір'я, обслуговуючий персонал, комахи, дикі птахи. Основним шляхом передачі збудника є повітряно-крапельний.

Леонід Слободянюк також зазначив, що на території району знаходиться одне птахогосподарство ТОВ "Либідь К", яке функціонує у "закритому" режимі роботи. У випадках захворювання та загибелі птиці спеціалісти державних установ ветеринарної медицини виїжджають на місця для вивчення причин, відбору матеріалу та своєчасної діагностики захворювання. Наразі проводиться широка роз'яснювальна робота серед власників птиці про доцільність використання вітамінних та мінеральних препаратів з метою покращення імунного стану птиці. Поряд з тим, тримається під контролем ситуація по захворюванні птиці на хворобу Ньюкасла, так як вакцинація птиці проти цієї хвороби дає частковий імунітет проти грипу птиці.

На сьогоднішній день у Старокостянтинівській районній державній лікарні ветеринарної медицини є в наявності дезінфекційна техніка, деззасоби, спецодяг на випадок появи захворювання птиці і його ліквідації. Повідомлень від ДП "Старокостянтинівське лісове господарство", районного товариства мисливців та рибалок, а також від громадян про загибель птиці не надходило.

Для попередження поширення грипу птиці для громадян рекомендовано:

– здійснювати господарські та ветеринарні заходи, які забезпечуватимуть попередження виникнення захворювання птиці;

– здійснювати купівлю-продаж птиці в місцях санкціонованої торгівлі тільки при наявності ветеринарних супровідних документів;

– інформувати державну ветеринарну службу району про наявність птиці з метою проведення необхідних профілактичних заходів;

– на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду;

– притримуватись режиму закритого типу (не допускати вигулу домашньої птиці за межі дворової території);

– утримувати різні види птахів окремо;

– виключити можливість контакту домашньої птиці з дикими, особливо водоплавними і синантропними птахами;

– не допускати сторонніх осіб в місця утримання домашньої птиці;

– проводити термічну обробку кормів перед згодовуванням;

– проводити ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і території;

– проводити знезараження посліду та підстилки шляхом спалювання або біотермічним методом;

– дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею (змінний одяг та взуття, мити руки з милом, патрати в рукавичках та ін.).

Наступне питання порядку денного засідання комісії стосувалось накладання карантинних обмежень по сказу собаки на населений пункт с.Самчики, де 03.01.2020 року безпритульна собака вкусила місцеву жительку, а 07.01.2020 тварина загинула. 23.01.2020 року у вказаної собаки встановлено захворювання на сказ.

За результатами заслуховування доповідей та обговорення даного питання членами комісії вирішено:

– оголосити с.Самчики неблагополучним по сказу собаки та накласти на нього карантинні обмеження;

– встановити загрозливу зону в межах сіл Сахнівці, Красносілка, Немирівка, Половинники, Громівка, Писарівка, Киселі, Іршики, Малишівка, Яремичі, Решнівка, Губин, Калинівка, Ладиги, Степок, Лажева, Баглаї, Ємці, Гнатки, Веснянка, Ланок, Караїмівка та прилягаючі до них польові і лісові угіддя;

– вжити додаткових заходів щодо регуляції чисельності поголів'я лисиці у карантинній зоні;

– затвердити план організаційно-господарських та спеціальних заходів по боротьбі зі сказом тварин та людей у с.Самчики та загрозливій зоні.

Також під час засідання комісії розглянуто питання про зняття карантинних обмежень по сказу ВРХ з дворогосподарства с.Великі Мацевичі, яке було накладено рішенням комісії 26.11.2019 року.

По завершенню засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації Людмила Гнатюк зазначила, що дотримання усіх ветеринарно-санітарних вимог та вжиття належних заходів відповідними службами дасть змогу попередити та не допустити розповсюдження грипу птиці та сказу тварин в районі, а у разі виявлення – вчасно та оперативно відреагувати.

Пошук
До уваги громадян
Центр надання адмінпослуг
Координаційний центр з надання правової допомоги
Все про субсидії
Зразки заяви про призначення субсидії, декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії та інструкції про порядок заповнення.

Переглянути детальну інформацію

Роз'яснення щодо отримання субсидій.

Переглянути детальну інформацію

Калькулятор розрахунку субсидії

Калькулятор розрахунку субсидії

До уваги громадян

Основні заходи Старокостянтинівської райдержадміністрації заплановані на наступний тиждень

Переглянути детальну інформацію

П Е Р Е Л І К ЗАХИСНИХ СПОРУД – ПРОТИРАДІАЦІЙНИХ УКРИТТІВ (ПРУ), ЯКІ РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ СТАНОМ НА 23.12.2019 РОКУ

Переглянути детальну інформацію

Перелік пунктів обігріву у Старокостянтинівському районі

Переглянути детальну інформацію

Старокостянтинівський міськрайонний сектор філії Державної установи "Центр пробації" у Хмельницькій області

Переглянути детальну інформацію

ГО "Донбас СОС" безкоштовна "гаряча лінія" 0-800-309-110

Переглянути детальну інформацію
Телефон довіри
З метою забезпечення виконання завдань, передбачених Законом України "Про запобігання корупції", вважаються телефоном довіри облдержадміністрації контакти: (0382) 65-00-87,
email: stop_korupzia@ukr.net
Про відомі факти вчинення корупційних діянь посадовими особами повідомляти на "телефон довіри"
Влада проти корупції
З метою виконання завдань щодо протидії корупції, забезпечення вирішення конфліктних питань громадянами в районних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування при отриманні ліцензій, спеціальних дозволів або будь-яких інших послуг у земельній сфері, у сфері медичного обслуговування тощо, при зволіканнях у виготовленні документації державними службовцями, а також при безпосередньому зіткненні з фактами здирництва та хабарництва, просимо звертатися на телефон "довіри" районної державної адміністрації 3-15-69.
Отримав субсидію - бережи енергоресурси!
Я МАЮ ПРАВО! Про проект
Я МАЮ ПРАВО! Я зміг захистити свій бізнес! Зможеш ...
Я МАЮ ПРАВО! Я захистила свої права! Якщо будеш ді ...
Я МАЮ ПРАВО! Я маю право на безоплатну правову доп ...
Інтерактивна карта

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення

Інтерактивна інвестиційна карта

Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлювальної енергетики України - UA MAP

Зміни одне життя

Зміни одне життя

Календар
    Лютий 2020    
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
Погода
Архів
Лютий 2020 (7)
Січень 2020 (25)
Грудень 2019 (22)
Листопад 2019 (28)
Жовтень 2019 (19)
Вересень 2019 (20)