До уваги роботодавців

До уваги роботодавців

19 листопада 2019 року / 59 переглядів

Управління соціального захисту населення Старокостянтинівської райдержадміністрації нагадує про необхідність виконання роботодавцями (незалежно від форм власності і господарювання) Постанови Кабінету Міністрів України №442 "Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці", затвердженої 01.08.1992 року.

Згідно законодавства України головним інструментом у вирішенні проблем оплати та охорони праці, здоров’я працівників конкретного підприємства, установи, організації є колективний договір.

При розробці колективного договору необхідно подбати про чітке і повне виконання власником підприємства або уповноваженим ним органом вимог статей Закону України "Про охорону праці" щодо:

  1. Створення безпечних і нешкідливих умов праці.
  2. Надання працівникам, які зайняті з важкими і шкідливими умовами праці пільг і компенсацій, включаючи встановлення збільшеного рівня заробітної плати, додаткової оплачуваної відпустки, скороченого робочого тижня, інших пільг та компенсацій передбачених законодавством.
  3. Повне забезпечення працівників у відповідності до Типових норм спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту.
  4. Дотримання термінів і порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Періодичність проведення атестації робочих місць за умовами праці встановлюється підприємством у колективному договорі, але не рідше одного разу на 5 років.

З набранням чинності Постанови Кабінету міністрів України №442 "Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці", затвердженої 1 серпня 1992 року змінилася правова основа для надання пільг та компенсацій працівникам, зайнятим на роботах в несприятливих умовах праці.

Згідно вищевказаної Постанови атестації підлягають робочі місця, на яких технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працюючих, а також на їхніх нащадків, як тепер - так і в майбутньому.

Атестація робочих місць передбачає: вивчення на робочому місці шкідливих і небезпечних виробничих факторів та причин їх виникнення; дослідження санітарно-гігієнічних факторів виробничого середовища, важкості і напруженості трудового процесу на робочому місці; комплексну оцінку факторів виробничого середовища і характеру праці щодо відповідності їх вимогам стандартів, санітарних норм і правил; підтвердження (встановлення) права працівників на пільгове пенсійне забезпечення, додаткову відпустку, оплату праці у підвищеному розмірі, скорочений робочий день, інші пільги і компенсації залежно від умов праці.

Головною метою атестації робочих місць за умовами праці є дослідження та аналіз фактичного стану виробничого середовища на робочих місцях, надання працюючим, зайнятим на роботах в несприятливих умовах праці, відповідних пільг та компенсацій а також розроблення необхідного переліку організаційно – технічних заходів з метою приведення показників виробничого середовища до нормативних значень.

Завершальним етапом атестації робочих місць є розроблення комплексу заходів з оптимізації рівня гігієни і безпеки праці, характеру праці і оздоровлення працівників. Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника (власника) підприємства, організації.

Отже, виконання атестації робочих місць за умовами праці є основною передумовою для правового захисту працівників та обгрунтованого і справедливого надання їм передбачених відповідними законодавчими актами пільг та компенсацій за роботу в несприятливих умовах праці.

Управління соціального захисту населення

Старокостянтинівської райдержадміністрації

Пошук
До уваги громадян
Центр надання адмінпослуг
Я маю право
Все про субсидії
Зразки заяви про призначення субсидії, декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії та інструкції про порядок заповнення.

Переглянути детальну інформацію

Роз'яснення щодо отримання субсидій.

Переглянути детальну інформацію

Калькулятор розрахунку субсидії

Калькулятор розрахунку субсидії

До уваги громадян

П Е Р Е Л І К ЗАХИСНИХ СПОРУД – ПРОТИРАДІАЦІЙНИХ УКРИТТІВ (ПРУ), ЯКІ РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ СТАНОМ НА 1.01.2018 РОКУ

Переглянути детальну інформацію

Основні заходи Старокостянтинівської райдержадміністрації заплановані на наступний тиждень

Переглянути детальну інформацію

Старокостянтинівський міськрайонний сектор філії Державної установи "Центр пробації" у Хмельницькій області

Переглянути детальну інформацію
Телефон довіри
З метою забезпечення виконання завдань, передбачених Законом України "Про запобігання корупції", вважаються телефоном довіри облдержадміністрації контакти: (0382) 65-00-87,
email: stop_korupzia@ukr.net
Про відомі факти вчинення корупційних діянь посадовими особами повідомляти на "телефон довіри"
Влада проти корупції
З метою виконання завдань щодо протидії корупції, забезпечення вирішення конфліктних питань громадянами в районних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування при отриманні ліцензій, спеціальних дозволів або будь-яких інших послуг у земельній сфері, у сфері медичного обслуговування тощо, при зволіканнях у виготовленні документації державними службовцями, а також при безпосередньому зіткненні з фактами здирництва та хабарництва, просимо звертатися на телефон "довіри" районної державної адміністрації 3-15-69.
Отримав субсидію - бережи енергоресурси!
Я МАЮ ПРАВО! Про проект
Я МАЮ ПРАВО! Я зміг захистити свій бізнес! Зможеш ...
Я МАЮ ПРАВО! Я захистила свої права! Якщо будеш ді ...
Я МАЮ ПРАВО! Я маю право на безоплатну правову доп ...
Інтерактивна карта

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення

Інтерактивна інвестиційна карта

Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлювальної енергетики України - UA MAP

Зміни одне життя

Зміни одне життя

Календар
    Грудень 2019    
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Погода
Архів
Грудень 2019 (10)
Листопад 2019 (27)
Жовтень 2019 (19)
Вересень 2019 (20)
Серпень 2019 (25)
Липень 2019 (26)