Людмила Гнатюк: загроза занесення збудника африканської чуми свиней залишається актуальною

Людмила Гнатюк: загроза занесення збудника африканської чуми свиней залишається актуальною

6 вересня 2019 року / 154 переглядів

5 вересня під керівництвом заступника голови районної державної адміністрації Людмили Гнатюк відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Старокостянтинівській районній державній адміністрації.

На порядку денному розглянуто питання "Про вжиття невідкладних заходів з недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію Старокостянтинівського району".

Розпочинаючи засідання комісії Людмила Гнатюк наголосила, що надзвичайно напруженою і загрозливою залишається епізоотична ситуація по африканській чумі свиней в Україні. "Наші першочергові завдання – це виконання рішень Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Хмельницькій обласній державній адміністрації та контроль виконання рішень відповідної комісії при райдержадміністрації. Розроблено відповідні заходи, які необхідно вжити, щоб мінімізувати ризик проникнення вірусу на територію Старокостянтинівщини. Від цього залежить подальша доля свиногосподарств та економіки району, епізоотична безпека держави", – зазначила Людмила Гнатюк.

Начальник Старокостянтинівського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Леонід Слободянюк доповів про загострення епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней.

У період з 2017 по 2019 роки в Україні зафіксовано 351 спалах АЧС. З початку 2019 року в Україні зафіксовано 43 випадки АЧС. Проблема АЧС, що не знає кордонів і не піддається лікуванню, стоїть гостро для багатьох країн світу і Україна в цьому контексті не є винятком.

Зусилля органів державної влади не можуть бути достатніми, якщо самі власники не турбуються про своїх тварин і не забезпечують їм належні умови біобезпеки. Саме недотримання елементарних ветеринарно-санітарних вимог суб’єктами господарювання, фермерами та громадянами є основною причиною виникнення спалахів АЧС. Особливо це стосується місць із високою концентрацією сприйнятливого поголів’я – наприклад, великих свинокомплексів.

Результати епізоотичних розслідувань більшості спалахів, які реєструвалися в Україні, області та Старокостянтинівському районі свідчать про те, що ця проблема має системний характер, і саме прогалини в організації біобезпеки сільськогосподарських підприємств спричиняють занесення вірусу в господарства.

Проводиться роз’яснювальна робота з населенням, власниками свинокомплексів, бо це дозволить не лише запобігти поширенню вірусу, але й зберегти бізнес. Без тісної комунікації з місцевими органами влади, власниками свиногосподарств, ГУ Державної служби з надзвичайних ситуацій та ГУ Національної поліції в області організація профілактики та боротьби з АЧС неможлива.

Якщо біобезпека на великих комплексах – це доволі складна система заходів з оцінки та управління ризиками з метою недопущення інфікування тварин (в тому числі і АЧС), то головні принципи для власників домашніх свиней досить прості. Насамперед недопущення контакту здорових тварин із хворими, обов’язкова термічна обробка кормів, недопущення згодовування харчових відходів, використання окремого одягу і дезінфікованого взуття для догляду за тваринами, а також належні санітарні умови утримання.

Наразі у Старокостянтинівському районі зареєстровано 6 свиногосподарств, де утримується 15654 голів свиней. Лише в 30% господарств виконуються правила біологічної безпеки: 2 господарства повністю огороджено, 2 мають стаціонарний наливний дезбар’єр, 2 обладнано типовими санпропускниками, 6 свиногосподарств забезпечили обслуговуючий персонал змінним взуттям та спецодягом, у 6 організовано централізоване прання спецодягу, у 3 свиногосподарствах працівники не отримують свиней в особистих господарствах.

З метою профілактики африканської чуми свиней необхідно і надалі проводити широку роз'яснювальну роботу серед громадян, працівників ферм та керівників підприємств. Кожен хто має контакт з живими свинями та продуктами отриманими від їх забою має знати елементарні правила поведінки та особистої гігієни, щоб не стати причиною поширення збудників інфекційних хвороб.

Сьогодні величезне занепокоєння викликає спалах африканської чуми свиней в господарстві "Галичина-Захід" с.Кавське Стрийського району Львівської області. Причини надзвичайної події встановлюються, однак для свинопоголів’я Старокостянтинівського району з’явилась нова загроза, так як існують тісні зв’язки між багатьма підприємствами, потужне транспортне сполучення та інші фактори, що можуть сприяти заносу збудника хвороби.

Одним з факторів поширення збудника є переміщення побутових відходів. Водночас на Старокостянтинівський полігон твердих побутових відходів відбувається завезення сміття з Львівської області.

Тому, з метою недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію нашого району, члени комісії прийняли рішення звернутись з листом від районної ДНПЕК до міського голови м.Старокостянтинова Миколи Мельничука щодо заборони завезення побутових відходів з Львівскої області на Старокостянтинівський полігон твердих побутових відходів, який розміщений на території Старокостянтинівського району.

Також під час засідання комісії прийнято ряд рішень щодо вжиття невідкладних заходів із недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію Старокостянтинівського району.

Пошук
До уваги громадян
Центр надання адмінпослуг
Я маю право
Все про субсидії
Зразки заяви про призначення субсидії, декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії та інструкції про порядок заповнення.

Переглянути детальну інформацію

Роз'яснення щодо отримання субсидій.

Переглянути детальну інформацію

Калькулятор розрахунку субсидії

Калькулятор розрахунку субсидії

До уваги громадян

П Е Р Е Л І К ЗАХИСНИХ СПОРУД – ПРОТИРАДІАЦІЙНИХ УКРИТТІВ (ПРУ), ЯКІ РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ СТАНОМ НА 1.01.2018 РОКУ

Переглянути детальну інформацію

Основні заходи Старокостянтинівської райдержадміністрації заплановані на наступний тиждень

Переглянути детальну інформацію

Старокостянтинівський міськрайонний сектор філії Державної установи "Центр пробації" у Хмельницькій області

Переглянути детальну інформацію
Телефон довіри
З метою забезпечення виконання завдань, передбачених Законом України "Про запобігання корупції", вважаються телефоном довіри облдержадміністрації контакти: (0382) 65-00-87,
email: stop_korupzia@ukr.net
Про відомі факти вчинення корупційних діянь посадовими особами повідомляти на "телефон довіри"
Влада проти корупції
З метою виконання завдань щодо протидії корупції, забезпечення вирішення конфліктних питань громадянами в районних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування при отриманні ліцензій, спеціальних дозволів або будь-яких інших послуг у земельній сфері, у сфері медичного обслуговування тощо, при зволіканнях у виготовленні документації державними службовцями, а також при безпосередньому зіткненні з фактами здирництва та хабарництва, просимо звертатися на телефон "довіри" районної державної адміністрації 3-15-69.
Отримав субсидію - бережи енергоресурси!
Я МАЮ ПРАВО! Про проект
Я МАЮ ПРАВО! Я зміг захистити свій бізнес! Зможеш ...
Я МАЮ ПРАВО! Я захистила свої права! Якщо будеш ді ...
Я МАЮ ПРАВО! Я маю право на безоплатну правову доп ...
Інтерактивна карта

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення

Інтерактивна інвестиційна карта

Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлювальної енергетики України - UA MAP

Зміни одне життя

Зміни одне життя

Календар
    Вересень 2019    
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Погода
Архів
Вересень 2019 (13)
Серпень 2019 (25)
Липень 2019 (26)
Червень 2019 (20)
Травень 2019 (25)
Квітень 2019 (21)