Книга про історію одного українського села

Книга про історію одного українського села

8 лютого 2019 року / 867 переглядів

7 лютого в Решнівецькій загальноосвітній школі відбулася презентація книги Володимира Андрійовича Пасіченка та Тараса Олександрвича Проказюка "Решнівка"- книга про історію одного українського села".

Пасіченко Володимир Андрійович - історик, етнограф, який народився в с.Решнівка. Десятки років Володимир Андрійович вивчав документи аби відтворити історичні віхи рідного населеного пункту, збирав свідчення односельчан, черпав матеріали в наукових бібліотеках, вивчав матеріали з історії села складені Клімухом Василем Даниловичем, уродженцем с.Решнівки. Він зібрав численні відомості про історію, побутове життя, родинні обряди решнівчан.

Його праця не залишилась непоміченою. Знайшлися земляки, які оцінили багаторічну працю, яка була пророблена для відтворення історії малої батьківщини. Зокрема голова районної державної адміністрації Сергій Фесун запропонував Володимиру Андрійовичу видати книгу, доповнивши її матеріалами періоду новітньої історії. Автором другої частини книги виступив Тарас Проказюк – науковий працівник районного історико-краєзнавчого музею, який відобразив період новітньої історії населеного пункту та наповнив видання фотоматеріалами. Фінансову підтримку для виходу у світ книги "Решнівка – сторінки історії" надали сільськогосподарський кооператив "Решнівецький" на чолі із Володимиром Васильовичом Гальомою та Решнівецька сільська рада на чолі із Талимончиком Павлом Степановичом.

Сьогодні книга стала доступною широкому колу зацікавлених осіб. Вона вміщує 347 сторінок із фотографіями від найдавніших днів до сьогодення.

В ході презентації видання автори коротко анонсували свою роботу, зазначивши що у ній детально описуються роки панщини, палац сім’ї Прушинських, вміщено церковно-приходський літопис Свято-Покровської церкви 17 ст. Також матеріали про важливі віхи в історії села: перша світова війна, жовтнева революція та громадянська війна, політичні репресії, голодомор 32-33 рр., який забрав життя 250 решнівчан, роки воєнного лихоліття, коли на захист Вітчизни піднялись усі, та не повернулося з війни 116 воїнів-визволителів, вивезено в Німеччину більше 117 хлопців та дівчат, та інше.

Голова районної державної адміністрації Сергій Фесун привітав решнівчан із гарною подією. У своєму виступі він зазначив, що без минулого не буває майбутнього, тому він подякував авторам видання за таке глибоке і детальне відтворення історії рідного села. Він зазначив, що дійсно читаючи книгу ніби поринаєш у минуле, тут знаходиш знайомі прізвища своїх земляків та цікаві факти про них, дізнаєшся про територіальний устрій населеного пункту, особливо страшні сторінки про життя мешканців Решнівки у роки голодомору та воєнного лихоліття. Сергій Никанорович закликав присутніх, а особливо школярів обов'язково перечитати цю книгу і оцінити події минулого як урок, щоб не допустити трагічних помилок у майбутньому. Сергій Фесун підкреслив що це видання не відбулося б без підтримки керівника сільськогосподарського кооперативу "Решнівецький" Гальоми Василя Володимировича та сільського голови Талимончика Павла Степановича, які дійсно люблять свою малу Батьківщину та не словом, а ділом вболівають за неї.

У підсумку заходу присутні мали змогу отримати книгу в подарунок із найкращими побажаннями та автографом автора.

Захід закінчився, а односельчани обступивши авторів ще довго не відпускали їх, кожен хотів щось запитати, отримати книгу та швидше поринути у історію, у минуле і віднайти там щось своє, рідне, давно забуте, дізнатися нове…

Пошук
До уваги громадян
Центр надання адмінпослуг
Я маю право
Все про субсидії
Зразки заяви про призначення субсидії, декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії та інструкції про порядок заповнення.

Переглянути детальну інформацію

Роз'яснення щодо отримання субсидій.

Переглянути детальну інформацію

Калькулятор розрахунку субсидії

Калькулятор розрахунку субсидії

До уваги громадян

П Е Р Е Л І К ЗАХИСНИХ СПОРУД – ПРОТИРАДІАЦІЙНИХ УКРИТТІВ (ПРУ), ЯКІ РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ СТАНОМ НА 1.01.2018 РОКУ

Переглянути детальну інформацію

Основні заходи Старокостянтинівської райдержадміністрації заплановані на наступний тиждень

Переглянути детальну інформацію

Старокостянтинівський міськрайонний відділ філії Державної установи "Центр пробації" у Хмельницькій області

Переглянути детальну інформацію
Телефон довіри
З метою забезпечення виконання завдань, передбачених Законом України "Про запобігання корупції", вважаються телефоном довіри облдержадміністрації контакти: (0382) 65-00-87,
email: stop_korupzia@ukr.net
Про відомі факти вчинення корупційних діянь посадовими особами повідомляти на "телефон довіри"
Влада проти корупції
З метою виконання завдань щодо протидії корупції, забезпечення вирішення конфліктних питань громадянами в районних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування при отриманні ліцензій, спеціальних дозволів або будь-яких інших послуг у земельній сфері, у сфері медичного обслуговування тощо, при зволіканнях у виготовленні документації державними службовцями, а також при безпосередньому зіткненні з фактами здирництва та хабарництва, просимо звертатися на телефон "довіри" районної державної адміністрації 3-15-69.
Отримав субсидію - бережи енергоресурси!
Я МАЮ ПРАВО! Про проект
Я МАЮ ПРАВО! Я зміг захистити свій бізнес! Зможеш ...
Я МАЮ ПРАВО! Я захистила свої права! Якщо будеш ді ...
Я МАЮ ПРАВО! Я маю право на безоплатну правову доп ...
Інтерактивна карта

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення

Інтерактивна інвестиційна карта

Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлювальної енергетики України - UA MAP

Зміни одне життя

Зміни одне життя

Календар
    Лютий 2019    
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728 
Погода