Попередження про задуху риби

Попередження про задуху риби

4 січня 2019 року / 803 переглядів

Взимку, в умовах льодоставу, настає складна пора для риб та інших водних біоресурсів. Внас­лідок утворення криги припи­ня­ється надходження кисню з по­вітря, а розчинений у воді ки­сень зв’язується з органічними речовинами, що розкладаються на дні водойм. При значній тов­щині льоду зменшується кіль­кість води у водоймах, а сніг пе­ре­шкоджає проникненню соняч­ного світла, яке потрібне для життя мікро­ско­пічних водо­рос­тей, що в процесі фотосинтезу по­г­линають вугле­кислий газ і виділяють кисень. Ці фактори спричиняють поступове зни­жен­­ня вмісту розчиненого у воді кис­ню до критичних норм (4 мг/дм3), що сприяє виникненню явищ задухи – масової загибелі вод­ної живності. Також нега­тивно впливають і анаеробні процеси, що відбуваються на дні водойм, під час яких у воду потрапляють отруйні для риб гази: метан, сір­ко­водень, аміак та інші, які прис­корюють за­ги­бель риби.

За науковими даними, міні­мум вмісту кисню (мг/дм3) в воді в зимовий період, необхідний для вижи­ван­ня риб, має різні по­казники (щука, окунь, плітка, короп, лящ – 4,0; вугор річковий – 3,6; білий амур – 3,0); най­більш витри­ва­лими до вмісту кис­ню є в’юн (0,8), карась сріб­лястий (1,0), лин (2,0). Міні­мально допустима рибогоспо­дарська нор­ма стано­вить 4,0 мг/дм3.

Першими ознаками знижен­ня вмісту розчиненого у воді кис­ню є поява в лунках великої кількості водяних комах (жуків-пла­вунців), майже одно­часно спо­сте­рігається підхід ма­льків риб, піз­ніше з’явля­ється специ­фічний запах води.

В цей час потрібно негайно про­водити механічну аерацію води. Існує багато шляхів її здій­снення. Загальний принцип аера­ції полягає в тому, що шляхом декількох перепадів рівня води чи стікання її по кризі вона взає­модіє з атмосферою, збага­чу­ючись на кисень та звільня­ючись від отруйних газів. Для цьо­го можна, наприклад, вико­ристовувати підвісні човнові двигуни, які опускають у воду і здійснюють перемішування води з повітрям, при цьому вода збагачується на кисень. Також результат дає встановлення по­вітряних компресорів із закачу­ванням повітря через сифони, що розміщені на дні водойми. Проводять аерацію і за допо­мо­гою мотопомп, перекачуючи воду на лід з подальшим стікан­ням вже збагаченої на кисень во­­ди назад в ополонку. Пози­ти­в­­ний ефект також дає очи­щення криги від снігу для пот­рап­ляння променів сонця у во­­ду, що акти­візує процеси фо­тосинтезу. З метою попередження явищ за­духи ефективним також є про­рубування ополонок – 1×1 метр не менше 10% від площі водой­ми з подальшим встановленням очеретяних снопів чи періо­дич­ним руйну­ванням новоутво­ре­ної криги.

Про всі випадки ускладнення екологічного стану, виявлення передумов виникнення задухи інформуйте на телефонну "гарячу лінію" за номерами: (0382) 97-20-88 та (067) 384-98-10, а також листом на адресу Державного агентства рибного господарства у Хмельницькій області: 29021 м. Хмельницький, вул. Кам’янецька 257/1.

Пошук
До уваги громадян
Центр надання адмінпослуг
Координаційний центр з надання правової допомоги
УНАС.NEWS
Все про субсидії
Зразки заяви про призначення субсидії, декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії та інструкції про порядок заповнення.

Переглянути детальну інформацію

Роз'яснення щодо отримання субсидій.

Переглянути детальну інформацію

Калькулятор розрахунку субсидії

Калькулятор розрахунку субсидії

До уваги громадян

Основні заходи Старокостянтинівської райдержадміністрації заплановані на наступний тиждень

Переглянути детальну інформацію

П Е Р Е Л І К ЗАХИСНИХ СПОРУД – ПРОТИРАДІАЦІЙНИХ УКРИТТІВ (ПРУ), ЯКІ РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ СТАНОМ НА 23.12.2019 РОКУ

Переглянути детальну інформацію

Інвестиційний атлас надрокористувача

Переглянути детальну інформацію

Старокостянтинівський міськрайонний сектор філії Державної установи "Центр пробації" у Хмельницькій області

Переглянути детальну інформацію

ГО "Донбас СОС" безкоштовна "гаряча лінія" 0-800-309-110

Переглянути детальну інформацію
Телефон довіри
З метою забезпечення виконання завдань, передбачених Законом України "Про запобігання корупції", вважаються телефоном довіри облдержадміністрації контакти: (0382) 65-00-87,
email: stop_korupzia@ukr.net
Про відомі факти вчинення корупційних діянь посадовими особами повідомляти на "телефон довіри"
Влада проти корупції
З метою виконання завдань щодо протидії корупції, забезпечення вирішення конфліктних питань громадянами в районних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування при отриманні ліцензій, спеціальних дозволів або будь-яких інших послуг у земельній сфері, у сфері медичного обслуговування тощо, при зволіканнях у виготовленні документації державними службовцями, а також при безпосередньому зіткненні з фактами здирництва та хабарництва, просимо звертатися на телефон "довіри" районної державної адміністрації 3-15-69.
Отримав субсидію - бережи енергоресурси!
Я МАЮ ПРАВО! Про проект
Я МАЮ ПРАВО! Я зміг захистити свій бізнес! Зможеш ...
Я МАЮ ПРАВО! Я захистила свої права! Якщо будеш ді ...
Я МАЮ ПРАВО! Я маю право на безоплатну правову доп ...
Інтерактивна карта

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення

Інтерактивна інвестиційна карта

Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлювальної енергетики України - UA MAP

Зміни одне життя

Зміни одне життя

Календар
    Липень 2020    
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Погода
Архів
Липень 2020 (24)
Червень 2020 (44)
Травень 2020 (58)
Квітень 2020 (77)
Березень 2020 (59)
Лютий 2020 (19)