У Самчиках презентували арт-проект

У Самчиках презентували арт-проект "Нове життя Самчиківського розпису"

28 листопада 2018 року / 159 переглядів

27 листопада у с.Самчики відбулась офіційна презентація арт-проекту "Нове життя Самчиківського розпису". У рамках заходу проведено прес-конференцію, майстер-клас Самчиківського розпису, екскурсія селом Самчики та палацово-парковим ансамблем "Самчики".

У заходах взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації Світлана Павлишина, заступник голови районної державної адміністрації Людмила Гнатюк, начальник управління культури, національностей, релігій та туризму обласної державної адміністрації Ірина Трунова, директор обласного науково-методичного центру культури і мистецтва Андрій Клименко, працівники культури та мистецтва області, громадськість Старокостянтинівщини.

Арт-проект "Нове життя Самчиківського розпису" розроблений Хмельницьким обласним науково-методичним центром культури і мистецтва сіпльно із мистецькою ініціативою UAMAZE. Проект отримав перемогу у грантовому конкурсі культурно-мистецьких проектів Українського культурного фонду. На його реалізацію із державного бюджету було виділено 466 тис. грн.

Проект поклав початок періоду відродження цього самобутнього напряму народного декоративного розпису України, за яким у майбутньому наша країна може стати упізнаваною в усьому світі. Село Самчики – батьківщину самобутнього колоритного декоративного розпису, в рамках проекту буде перетворено на арт-простір як унікальну родзинку нематеріальної культурної спадщини України з можливістю присвоєння йому статусу музею під відкритим небом.

У рамках проекту, що реалізується під егідою Міністерства культури України за підтримки Українського культурного фонду, у селі вже розписано 11 будівель – це приміщення школи, виконавчого комітету сільської ради, будинки та паркани місцевих жителів, автобусні зупинки. Розпис здійснювався силами художніх волонтерів з м.Київ, м.Хмельницький, м.Старокостянтинів, м.Волочиськ та м.Шепетівка під керівництвом майстрів Самчиківського розпису: Олександра Пажимського, Віктора Раковського, Сергія Касьянова та Ольги Полупан. Під час проекту видано та поширено серед багатьох культурних інституцій України численні друковані матеріали: посібники для навчання Самчиківського розпису, календарі, плакати та листівки з колоритними Самчиківськими ілюстраціями.

Член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреат обласної премії ім.В.Розвадовського, директор художньої школи в с.Самчики Віктор Раковський провів для учасників заходу екскурсію селом, розповів про розмальовані об'єкти, ознайомив із роботою художньої школи.

За словами Віктора Раковського Самчиківський розпис – самобутній декоративний розпис мальовничої Південно-Східної Волині. Здавна тут розписували хати ззовні та всередині, господарські будівлі, побутові речі, посуд, вози та сани. На початку ХХ ст. тут з'явилися розписи на окремих аркушах паперу, так звані "мальовки", що набули популярності і поступово перетворилися на станковий декоративний розпис. Згодом самчиківські майстри ускладнили його, створивши свої тематичні композиції, що зберігають притаманну цьому мистецтву декоративність.

Споглядання Самчиківських мальовок дарує відчуття свята, пронизане щирістю, оптимізмом, яскравістю і безпосередністю. Самчиківський розпис не має аналогів в українському малярстві, є вагомою частиною духовного скарбу українського народу. Віктор Раковський ознайомив присутніх із основними характеристиками Самчиківського розпису – елементами, колористикою, композицією.

Розвиток та популяризація Самчиківського розпису є важливою складовою збереження культурної спадщини українського народу. Реалізація даного проекту не тільки про культурний розвиток, але й про добробут селян. Адже, те що село перетворюється на мистецьку родзинку України, привертає все більшу увагу туристів, а отже – сприяє розвитку інфраструктури та перетворення села на туристичний центр.

Також, директор Державного історико-культурного заповідника "Самчики" Богдан Пажимський провів учасникам заходу цікаву і змістовну екскурсію, в ході якої запрошені мали змогу ознайомитись з історією заповідника, оглянути палац, послухати цікаві і захопливі історії, на власні очі побачити мізансцени з минулого маєтку.

Пошук
До уваги громадян
Центр надання адмінпослуг
Я маю право
Все про субсидії
Зразки заяви про призначення субсидії, декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії та інструкції про порядок заповнення.

Переглянути детальну інформацію

Роз'яснення щодо отримання субсидій.

Переглянути детальну інформацію

Калькулятор розрахунку субсидії

Калькулятор розрахунку субсидії

До уваги громадян

П Е Р Е Л І К ЗАХИСНИХ СПОРУД – ПРОТИРАДІАЦІЙНИХ УКРИТТІВ (ПРУ), ЯКІ РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ СТАНОМ НА 1.01.2018 РОКУ

Переглянути детальну інформацію

Основні заходи Старокостянтинівської райдержадміністрації заплановані на наступний тиждень

Переглянути детальну інформацію
Телефон довіри
З метою забезпечення виконання завдань, передбачених Законом України "Про запобігання корупції", вважаються телефоном довіри облдержадміністрації контакти: (0382) 65-00-87,
email: stop_korupzia@ukr.net
Про відомі факти вчинення корупційних діянь посадовими особами повідомляти на "телефон довіри"
Влада проти корупції
З метою виконання завдань щодо протидії корупції, забезпечення вирішення конфліктних питань громадянами в районних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування при отриманні ліцензій, спеціальних дозволів або будь-яких інших послуг у земельній сфері, у сфері медичного обслуговування тощо, при зволіканнях у виготовленні документації державними службовцями, а також при безпосередньому зіткненні з фактами здирництва та хабарництва, просимо звертатися на телефон "довіри" районної державної адміністрації 3-15-69.
Отримав субсидію - бережи енергоресурси!
Я МАЮ ПРАВО! Про проект
Я МАЮ ПРАВО! Я зміг захистити свій бізнес! Зможеш ...
Я МАЮ ПРАВО! Я захистила свої права! Якщо будеш ді ...
Я МАЮ ПРАВО! Я маю право на безоплатну правову доп ...
Інтерактивна карта

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення

Інтерактивна інвестиційна карта

Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлювальної енергетики України - UA MAP

Зміни одне життя

Зміни одне життя

Календар
    Грудень 2018    
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Погода