У Веснянці провели озеленення території навколо церковного храму

У Веснянці провели озеленення території навколо церковного храму

2 листопада 2018 року / 527 переглядів

На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації Вадима Лозового в районі триває місячник озеленення та благоустрою територій.

Днями працівники районної державної адміністрації на чолі із головою - Сергієм Фесуном, спільно із працівниками Веснянської сільської ради, жителями села Веснянка провели озеленення території навколо церковного храму. Висадили понад 50 саджанців колоновидних туй.

Церковний храм у Веснянці - пам’ятка архітектури району.

За писемними згадками, за працями Ю.Й.Сіцінського і М.І.Теодоровича церква в с. Свинна (Веснянка) була побудована у 1736-1740 роках, на кошти прихожан, простим техніком самоучкою. В часи унії храм був приписаний до Троїцької (Замкової) церкви Старокостянтинова і до 1762р. на протязі років церква добудовувалась, перебудовувалась. При церкві існувала церковно приходська школа. Школа в приході з'явилась в 1820 р. Церковне навчання проводив місцевий священик Павло Шаравський, він вчив читати по духовній літературі. В 1860р. навчання передали псалмовщику. В 1877 в с.Свинна (с.Веснянка) відкрили Народне училище Міністерства народної Просвіти, яке діяло на кошти прихожан. Навчання тривало три роки. Навчалось до 50 учнів, в більшості хлопчиків. Дітей вчили читати, писати, Закону Божому, ще була військова гімнастика. Першими вчителями були: Петро Сусь, Василь, Сушицький.

На жаль, сакральна архітектура (церква) не збереглася до наших днів. Дерев’яна церква, яка була побудована у 1907 році є нововиявленим об’єктом архітектури місцевого значення. За свідченнями очевидців, в радянський період, з 1929 по 1941 роки була виведена з культового використання та використовувалася як складське приміщення. У 30-ті та 80-ті роки були спроби розвалити церкву. Та будівля вистояла і як культова споруда діє по сьогоднішній день.

Священник, протоієрей Миколай подякував організаторам заходу та висловив сподівання що ці вічнозелені насадження навколо храму радуватимуть око прихожан, та додаватимуть гармонії в їх душі.

Пошук
До уваги громадян
Центр надання адмінпослуг
Я маю право
Все про субсидії
Зразки заяви про призначення субсидії, декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії та інструкції про порядок заповнення.

Переглянути детальну інформацію

Роз'яснення щодо отримання субсидій.

Переглянути детальну інформацію

Калькулятор розрахунку субсидії

Калькулятор розрахунку субсидії

До уваги громадян

П Е Р Е Л І К ЗАХИСНИХ СПОРУД – ПРОТИРАДІАЦІЙНИХ УКРИТТІВ (ПРУ), ЯКІ РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ СТАНОМ НА 1.01.2018 РОКУ

Переглянути детальну інформацію

Основні заходи Старокостянтинівської райдержадміністрації заплановані на наступний тиждень

Переглянути детальну інформацію
Телефон довіри
З метою забезпечення виконання завдань, передбачених Законом України "Про запобігання корупції", вважаються телефоном довіри облдержадміністрації контакти: (0382) 65-00-87,
email: stop_korupzia@ukr.net
Про відомі факти вчинення корупційних діянь посадовими особами повідомляти на "телефон довіри"
Влада проти корупції
З метою виконання завдань щодо протидії корупції, забезпечення вирішення конфліктних питань громадянами в районних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування при отриманні ліцензій, спеціальних дозволів або будь-яких інших послуг у земельній сфері, у сфері медичного обслуговування тощо, при зволіканнях у виготовленні документації державними службовцями, а також при безпосередньому зіткненні з фактами здирництва та хабарництва, просимо звертатися на телефон "довіри" районної державної адміністрації 3-15-69.
Отримав субсидію - бережи енергоресурси!
Я МАЮ ПРАВО! Про проект
Я МАЮ ПРАВО! Я зміг захистити свій бізнес! Зможеш ...
Я МАЮ ПРАВО! Я захистила свої права! Якщо будеш ді ...
Я МАЮ ПРАВО! Я маю право на безоплатну правову доп ...
Інтерактивна карта

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення

Інтерактивна інвестиційна карта

Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлювальної енергетики України - UA MAP

Зміни одне життя

Зміни одне життя

Календар
    Листопад 2018    
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Погода