Інклюзивній освіті у Старокостянтинівському районі бути!

Інклюзивній освіті у Старокостянтинівському районі бути!

17 серпня 2018 року / 927 переглядів

В останні роки для нашого суспільства вислів інклюзивна освіта вже не є чимось новим і невідомим. В основу цього терміну вкладається поняття взаємодії між дітьми, які мають порушення у здоров’ї та їхніми однолітками. В інклюзивних класах наголос робиться, в першу чергу, на розвиток сильних якостей і талантів учнів, а не на їхніх фізичних або розумових проблемах. Окрім того, взаємодія між учнями з особливими освітніми потребами та дітьми з типовим рівнем розвитку сприяє налагодженню між ними дружніх стосунків, завдяки чому діти вчаться природно сприймати і толерантно ставитися до людських відмінностей, стають більш чуйними, готовими допомогти.

Як впроваджується інклюзивна освіта у Старокостянтинівському районі? Чи мають можливість дітки з особливими освітніми потребами у нашиму районі навчатися разом зі своїми однолітками? За коментарем з цього приводу ми звернулися до Олени Олександрівни Ниник, директора комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Старокостянтинівської районної ради.

- Процес входження учнів з особ ливими потребами в масову школу не є простим, тому і створення інклюзивних навчальних закладів в нашому районі не може бути стрімким. Сьогодні такі класи створені в Самчиківській та Сахновецькій ЗОШ І-ІІІст. для учнів з тяжкими порушеннями зору та опорно-рухового апарату.

Чи задоволені, перш за все, ці дітки, що навчаються не в спецшколі-інтернаті чи на індивідуальній формі? А це має бути головним критерієм оцінки інклюзивної освіти! З впевненістю можна казати, що так. Тому, що результати їхнього навчання свідчать про те. Вже три роки Настя Бурківська, учениця 8 класу Самчиківської ЗОШ І-ІІІ ст. навчається в класі зі своїми однолітками. В минулому навчальному році вона виборола ІІІ почесне місце на районній олімпіаді з історії, має високий рівень знань з багатьох предметів. Виступає у ролі ведучої на шкільних святах. Єдине про що жалкує мама, це про те, що раніше не перевела Настю з індивідуальної форми навчання на інклюзивну. Теж можна сказати і про учня 1 класу Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст. Іллю Хомина. Хлопчик дуже кмітливий, допитливий, розумний. З такими здібностями він міг би стати гарним учнем в спеціалізованій школі-інтернаті для дітей з порушенням зору, але батьки виявили бажання навчати свою дитину в рідному селі, піклуватися про неї щодня, виховувати в сім’ї.

Не можна однозначно сказати, що кожна дитина з порушеннями психофізичного розвитку може навчатися в інклюзивному класі. На жаль, існують такі види захворювань, виявити які повинні лише спеціалісти і надати свої рекомендації батькам щодо форми навчання їхньої дитини. Саме для вирішення таких питань і надання кваліфікованої корекційної допомоги дітям (логопеда, психолога, дефектолога та ін.), з 1 вересня в нашому районі, почне працювати «Інклюзивно-ресурсний центр». Дотепер ці повноваження виконували спеціалісти районної психолого-медико-педагогічної консультації, які здебільшого працювали на громадських засадах, але завдяки підтримці дружини Презедента України Марини Порошенко, фінансування таких закладів буде здійснюватися за рахунок державної субвенції, що дасть змогу вийти на зовсім інший рівень надання корекційної допомоги дітям з інвалідністю як в нашому районі, так і в Україні в цілому.

Звісно, проблеми людей з обмеженими фізичними можливостями суспільство зможе вирішувати лише об’єднавшись. Приємно зазначити, що створення «Інклюзивно-ресурсного центру» і запровадження інклюзивної освіти в нашому районі підтримують депутати районної ради. У лютому поточного року головою РДА С.Фесуном було підписано Меморандум про співпрацю щодо формування мережі інклюзивно-ресурсних центрів. У рамках приєднання Хмельницької області до науковопедагогічного експерименту по впровадженню інклюзивної освіти, в квітні 2017 р. на базі Хмельницького університету управління та права Благодійним фондом П.Порошенка було проведено спеціалізований тренінг по інклюзивній освіті за участі дружини Президента України Марини Порошенко.

На жаль, дитяча інвалідність – це соціальне явище, уникнути його не може жодне суспільство, але немає такої перешкоди в світі, яка може встояти перед бажанням допомогти хворій дитині. Тож, з 1 вересня працівники «Інклюзивно-ресурсного центру» будуть раді зустрічі з батьками та дітками, яким необхідна консультативна чи корекційна допомога за адресою вул. К.Острозького 14.

Тетяна МАРТИНЕНКО

Матеріал з газети "Життя Старокостянтинівщини"

Пошук
До уваги громадян
Центр надання адмінпослуг
Координаційний центр з надання правової допомоги
УНАС.NEWS
До уваги громадян

Основні заходи Старокостянтинівської райдержадміністрації заплановані на наступний тиждень

Переглянути детальну інформацію

П Е Р Е Л І К ЗАХИСНИХ СПОРУД – ПРОТИРАДІАЦІЙНИХ УКРИТТІВ (ПРУ), ЯКІ РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ СТАНОМ НА 23.12.2019 РОКУ

Переглянути детальну інформацію

Інвестиційний атлас надрокористувача

Переглянути детальну інформацію

Старокостянтинівський міськрайонний сектор філії Державної установи "Центр пробації" у Хмельницькій області

Переглянути детальну інформацію
Телефон довіри
З метою забезпечення виконання завдань, передбачених Законом України "Про запобігання корупції", вважаються телефоном довіри облдержадміністрації контакти: (0382) 65-00-87,
email: stop_korupzia@ukr.net
Про відомі факти вчинення корупційних діянь посадовими особами повідомляти на "телефон довіри"
Влада проти корупції
З метою виконання завдань щодо протидії корупції, забезпечення вирішення конфліктних питань громадянами в районних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування при отриманні ліцензій, спеціальних дозволів або будь-яких інших послуг у земельній сфері, у сфері медичного обслуговування тощо, при зволіканнях у виготовленні документації державними службовцями, а також при безпосередньому зіткненні з фактами здирництва та хабарництва, просимо звертатися на телефон "довіри" районної державної адміністрації 3-15-69.
Інтерактивна карта

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення

Інтерактивна інвестиційна карта

Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлювальної енергетики України - UA MAP

Зміни одне життя

Зміни одне життя

Календар
    Серпень 2020    
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Погода
Архів
Серпень 2020 (15)
Липень 2020 (51)
Червень 2020 (44)
Травень 2020 (58)
Квітень 2020 (77)
Березень 2020 (59)