Обласний форум з питань розвитку аграрного сектору економіки та сільських територій

Обласний форум з питань розвитку аграрного сектору економіки та сільських територій

9 липня 2018 року / 291 переглядів

6 липня у м. Хмельницький за участю заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Віктора Шеремети, голови обласної державної адміністрації Вадима Лозового відбувся обласний форум з питань розвитку аграрного сектору економіки та сільських територій.

До участі були запрошенні голови райдержадміністрацій, районних, сільських, селищних рад, об’єднаних територіальних громад, заступники голів райдержадміністрацій з питань агропромислового комплексу, начальники управлінь (відділів) агропромислового розвитку райдержадміністрацій, керівники сільгосппідприємств усіх форм власності, підприємств харчової і переробної промисловості, галузевих і споріднених служб агропромислового комплексу, директори аграрних навчальних закладів, керівники силових структур.

Делегацію сільськогосподарських товаровиробників та голів органів місцевого самоврядування Старокостянтинівщини очолили голова районної державної адміністрації Сергій Фесун та голова районної ради Михайло Яснюк.

Розпочинаючи засідання, голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий зазначив, що зібрання покликане визначитися з пріоритетами розвитку сільського господарства області в цілому, наголосити на проблемних питаннях галузі, шляхах їх вирішення, стратегії розвитку аграрного сектору економіки, сільських територій та кооперативного руху.

За словами Вадима Миколайовича, від кожного з присутніх, певною мірою, залежить подальше укріплення лідируючих позицій Хмельниччини у сільськогосподарському виробництві країни, нарощування валового виробництва рослинництва, тваринництва, харчової і переробної промисловості, розвиток кооперативного руху на селі.

Привітав учасників заходу заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета, який відмітив значні досягнення подільського краю в аграрному секторі, адже в минулому році Хмельниччина була першою серед областей України по урожайності. За словами Віктора Васильовича такі показники урожайності є тільки у країнах Європи і це дуже хороший результат. За що високопосадовець висловив аграріям області велику вдячність.

Розповів Віктор Шеремета і про програми державної підтримки аграріїв та селян. Так, 6,3 млрд. грн. виділено для підтримки аграрного сектору, з них 4 млрд. спрямовано на тваринництво. Майже 1 млрд. грн. виділено на компенсацію вартості вітчизняної техніки, 1 млрд. грн. на підтримку малого бізнесу. Заступник Міністра закликав фермерів, аграріїв області та селян користуватися такими програмами та кредитами, з метою розвитку як аграрного так і тваринного сектору.

Також, Віктор Васильович вручив голові адміністрації Вадиму Лозовому почесну медаль Міністерства за представлення Хмельниччини на найвищому рівні під час аграрної виставки у м. Києві. Крім того, отримав відзнаку і Департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

Під час наради учасники заслухали та обговорили безліч проблемних питань з якими аграрії області зустрічаються у своїй повсякденній роботі. Серед них кооперація як інструмент економічного зростання сільських територій, дотримання безпечних умов виробництва сільськогосподарської продукції в особистих селянських господарствах, перспективи заготівлі молока від населення, сприяння бізнесу в розвитку міжнародного співробітництва та посилення експортної спроможності підприємств Хмельницької області, актуальні питання у сфері державної реєстрації нерухомого майна та бізнесу для сільськогосподарських підприємств (агровиробників) тощо.

Голова Хмельницької обласної державної адміністрації Вадим Лозовий зазначив, що розвиток сільських територій передбачає, перш за все, наповнення місцевих бюджетів. А це – створення нових робочих місць, виведення зарплат “з тіні”, відкриття нового виробництва і, звісно ж, підняття рівня заробітної плати.

Так, підприємства повинні удосконалювати свої можливості щодо пошуку нових ринків збуту продукції, скористатися досвідом і пропозиціями Хмельницької торгово-промислової палати, організовувати презентації товарів, ставати учасниками виставок і, у загальному, просувати свій бренд, торгову марку на ринку продукції.

У свою чергу, органи місцевого самоврядування мають сприяти створенню можливостей для формування ринку збуту цієї продукції через кооперативи, комунальні або заготівельно-збутові організації, що дасть можливість створити нові робочі місця, підвищити офіційну зайнятість населення, збільшити надходження до бюджетів громад.

Очільник області зауважив, що людина, яка займається вирощуванням продукції, повинна створити свій бізнес на селі. Тому голова адміністрації звернувся до науковців навчальних закладів, аби ті допомогли у складанні бізнес-планів розвитку підприємств, а також наукового супроводу проектів розвитку сільської місцевості, щоб максимально полегшити селянам розвивати свій бізнес.

Вади Лозовий відмітив, що необхідно взяти до уваги і впровадження досвіду підприємців щодо співпраці з сільськими, селищними радами, об’єднаними територіальним громадами щодо створення та підтримки соціальних проектів, залучення коштів підприємств для розвитку громад, ремонту та будівництва доріг, відновлення соціальної сфери, забезпечення водопостачанням та інші проекти. У цьому велику роль має відіграти і соціальне партнерство між агрохолдингами та органами місцевого самоврядування.

“Для сільськогосподарських товаровиробників наступив важливий період – збирання врожаю. Хмельниччина не повинна втратити позицію лідера в аграрній сфері держави. Органи державної влади повинні сприяти створенню умов для збирання вирощеної продукції. Разом з тим вони повинні забезпечувати дотримання законодавчих норм, а тому хочу попередити сільськогосподарських товаровиробників за дотриманням правил пожежної безпеки під час збирання урожаю, у тому числі – недопущення спалювання пожнивних решток” – відмітив Вадим Лозовий.

Крім того, очільник області звернувся до представників агрохолдингів та сільгоспкомпаній щодо дотримання законодавства під час збирання врожаю в частині не перевантаження транспорту, та під час обприскування полів хімічними препаратами. Що стосується використання перевантаженого транспорту, то такі дії руйнують дороги, які зараз Хмельниччина активно ремонтує.

А обприскування полів без попередження, та у невстановлені години доби, просто знищує бджіл. Він наголосив на тому, що не потрібно ставити свої економічні інтереси вище інтересів простого селянина, для якого наявність пасіки є єдиним джерелом для існування.

За словами голови адміністрації, за результатами форуму буде підписано відповідне протокольне доручення, яким зобов’язує керівників структурних підрозділів обласної і районних державних адміністрацій взяти на контроль виконання питань, які прозвучали сьогодні.

Також в рамках заходу діяла консультативна кімната для учасників наради з представниками банківських, науково-дослідних установ, Головного територіального управління юстиції в області, освітніх закладів та інших галузевих структур.

Пошук
До уваги громадян
Центр надання адмінпослуг
Я маю право
Все про субсидії
Зразки заяви про призначення субсидії, декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії та інструкції про порядок заповнення.

Переглянути детальну інформацію

Роз'яснення щодо отримання субсидій.

Переглянути детальну інформацію

Калькулятор розрахунку субсидії

Калькулятор розрахунку субсидії

До уваги громадян

П Е Р Е Л І К ЗАХИСНИХ СПОРУД – ПРОТИРАДІАЦІЙНИХ УКРИТТІВ (ПРУ), ЯКІ РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ СТАНОМ НА 1.01.2018 РОКУ

Переглянути детальну інформацію

Основні заходи Старокостянтинівської райдержадміністрації заплановані на наступний тиждень

Переглянути детальну інформацію

Старокостянтинівський міськрайонний відділ філії Державної установи "Центр пробації" у Хмельницькій області

Переглянути детальну інформацію
Телефон довіри
З метою забезпечення виконання завдань, передбачених Законом України "Про запобігання корупції", вважаються телефоном довіри облдержадміністрації контакти: (0382) 65-00-87,
email: stop_korupzia@ukr.net
Про відомі факти вчинення корупційних діянь посадовими особами повідомляти на "телефон довіри"
Влада проти корупції
З метою виконання завдань щодо протидії корупції, забезпечення вирішення конфліктних питань громадянами в районних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування при отриманні ліцензій, спеціальних дозволів або будь-яких інших послуг у земельній сфері, у сфері медичного обслуговування тощо, при зволіканнях у виготовленні документації державними службовцями, а також при безпосередньому зіткненні з фактами здирництва та хабарництва, просимо звертатися на телефон "довіри" районної державної адміністрації 3-15-69.
Отримав субсидію - бережи енергоресурси!
Я МАЮ ПРАВО! Про проект
Я МАЮ ПРАВО! Я зміг захистити свій бізнес! Зможеш ...
Я МАЮ ПРАВО! Я захистила свої права! Якщо будеш ді ...
Я МАЮ ПРАВО! Я маю право на безоплатну правову доп ...
Інтерактивна карта

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення

Інтерактивна інвестиційна карта

Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлювальної енергетики України - UA MAP

Зміни одне життя

Зміни одне життя

Календар
    Лютий 2019    
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728 
Погода