Підготовка до жнив завершується

Підготовка до жнив завершується

13 червня 2018 року / 197 переглядів

Господарства району завершили сівбу ярих культур на площі 63,3 тис. га. Станом на 1 червня 2018 року всіма категоріями господарств посіяно ранніх ярих зернових культур на площі 11,1 тис. га, в тому числі: ярого ячменю – 8380 га, ярої пшениці – 716 га, вівса – 546 га, гороху – 1447 га, з них в агроформуваннях району посіяно 6,5 тис. га, в тому числі: ярого ячменю – 4380 га, ярої пшениці – 636 га, вівса – 156 га, гороху – 1377 га.

Посівні площі основних сільськогосподарських культур по району становлять: кукурудзи на зерно – 19,0 тис. га, гречки – 1,4 тис. га, цукрових буряків – 2,7 тис. га, соняшнику – 11,8 тис. га, сої – 9,7 тис. га, ярого ріпаку – 1,5 тис. га, картоплі – 2,8 тис. га, овочів – 0,5 тис. га.

Крім того, проведено посів гірчиці, нуту та лікарських рослин (розторопши та фенхелю). В агроформуваннях району збільшено в порівнянні до минулого року посівні площі ярого ячменю на 1,0 тис. га, гороху – на 700 га, соняшнику – на 3,8 тис. га, озимого ріпаку – на 3,6 тис. га, ярого ріпаку – на 1,5 тис. га.

На всіх площах посіву ярих зернових культур отримано сходи, за якими відповідно до технологій вирощування рослин, проводиться догляд.

Озимі зернові культури, що підлягають збиранню в 2018 році всіма категоріями господарств, вирощуються на площі 13,5 тис. га, в тому числі сільськогосподарськими підприємствами – 12,0 тис. га. Протягом весняного періоду за ними проведено відповідний догляд. До збирання підлягає озимий ріпак, який вирощується на площі 4,2 тис. га.

На посівах сільськогосподарських культур застосовувались інтенсивні технології вирощування рослин, які пристосовані до умов Хмельницької області. Дані технології передбачають скорочення витрат паливно-мастильних матеріалів, зменшення проходів агрегатів.

Значна увага була приділена безвідвальному обробітку ґрунту. Великі господарства району, які мають сучасну сільськогосподарську техніку, майже на двох третинах своїх площ провели посів, застосовуючи нульовий обробіток ґрунту. Посів проведено новими сортами сільськогосподарських культур, в тому числі іноземними. Агроформування району проводять інтегровану боротьбу з бур’янами, хворобами, шкідниками та виляганням рослин.

По завершенні посівної компанії агроформування району займаються підготовкою матеріально-технічної бази до жнив. Управлінням агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів було надано рекомендації всім сільгосппідприємствам району здійснити обстеження зерноскладів, зерноплощадок з твердим покриттям, критих зернотоків та зерноочисних машин на предмет їх готовності до роботи на жнивах, а також звернути увагу на прибирання території від бур’янів і сміття, стан підлоги в зерноскладах і твердого покриття зернотоків, побілку приміщень, проведення дезінфекції, стан покрівлі приміщення, дверей, вікон.

На жнивах прогнозується задіяти 166 зернозбиральних комбайнів, з яких 96 – сільськогосподарських підприємств, 20 – фермерських господарств, 30 – приватного сектору, 20 – інвесторів, які розміщені за межами району. Враховуючи цю кількість комбайнів, середнє навантаження на один комбайн по району становить 169 га, в тому числі в агроформуваннях – 229 га. Цієї кількості комбайнів достатньо для своєчасного проведення збирання ранніх зернових культур та ріпаку. Буде задіяно не менше 60 сучасних імпортних комбайнів, які при сприятливих погодних умовах будуть працювати цілодобово. На жнива планується залучити 40 жаток, 35 тракторних косарок, 16 преспідбирачів. Також, будуть використовуватись 47 асфальтованих зерноплощадок, 66 складських приміщень, 2 критих зернотоки, 75 зерноочисних машин. Рекомендовано пройти інструктаж та медичний огляд працівникам, які будуть задіяні на жнива.

В агроформуваннях району особлива увага приділена оновленню матеріально-технічної бази. З початку року придбано 10 одиниць сільськогосподарської техніки та обладнання на суму понад 6,0 млн. грн. Для проведення жнивових робіт агроформуваннями району закуплено 1995 тонн дизельного палива та 237 тонн бензину.

Хлібоприймальними підприємствами нашого району підготовлено матеріально-технічну базу для зберігання зерна урожаю 2018 року і забезпечення його якісних показників.

Днями на Веснянській дільниці СТОВ "Кононівський елеватор" було проведено День відкритих дверей. Найближчим часом на філії ПАТ "ДПЗКУ" "Старокостянтинівський елеватор" також планується проведення даного заходу. Хлібоприймальні підприємства району мають змогу зберігати як великі, так і малі обсяги зерна різного виду. Щороку на елеваторах проводиться оновлення та вдосконалення виробничих потужностей.

Управління агропромислового розвитку,

екології та природних ресурсів райдержадміністрації

Пошук
До уваги громадян
Центр надання адмінпослуг
Я маю право
Все про субсидії
Зразки заяви про призначення субсидії, декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії та інструкції про порядок заповнення.

Переглянути детальну інформацію

Роз'яснення щодо отримання субсидій.

Переглянути детальну інформацію

Калькулятор розрахунку субсидії

Калькулятор розрахунку субсидії

До уваги громадян

П Е Р Е Л І К ЗАХИСНИХ СПОРУД – ПРОТИРАДІАЦІЙНИХ УКРИТТІВ (ПРУ), ЯКІ РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ СТАНОМ НА 1.01.2018 РОКУ

Переглянути детальну інформацію

Основні заходи Старокостянтинівської райдержадміністрації заплановані на наступний тиждень

Переглянути детальну інформацію
Телефон довіри
З метою забезпечення виконання завдань, передбачених Законом України "Про запобігання корупції", вважаються телефоном довіри облдержадміністрації контакти: (0382) 65-00-87,
email: stop_korupzia@ukr.net
Про відомі факти вчинення корупційних діянь посадовими особами повідомляти на "телефон довіри"
Влада проти корупції
З метою виконання завдань щодо протидії корупції, забезпечення вирішення конфліктних питань громадянами в районних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування при отриманні ліцензій, спеціальних дозволів або будь-яких інших послуг у земельній сфері, у сфері медичного обслуговування тощо, при зволіканнях у виготовленні документації державними службовцями, а також при безпосередньому зіткненні з фактами здирництва та хабарництва, просимо звертатися на телефон "довіри" районної державної адміністрації 3-15-69.
Отримав субсидію - бережи енергоресурси!
Я МАЮ ПРАВО! Про проект
Я МАЮ ПРАВО! Я зміг захистити свій бізнес! Зможеш ...
Я МАЮ ПРАВО! Я захистила свої права! Якщо будеш ді ...
Я МАЮ ПРАВО! Я маю право на безоплатну правову доп ...
Інтерактивна карта

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення

Інтерактивна інвестиційна карта

Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлювальної енергетики України - UA MAP

Зміни одне життя

Зміни одне життя

Календар
    Січень 2019    
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Погода