Дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці під час проведення весняно-польових робіт

Дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці під час проведення весняно-польових робіт

27 березня 2018 року / 977 переглядів

Із початком проведення весняно-польових робіт в агропромисловому комплексі значно зростають обсяги та інтенсивність виконання відповідних технологічних операцій, пов’язаних із посівною кампанією. Зокрема, зростає кількість осіб, що беруть участь у виробництві, у тому числі за рахунок тимчасово залучених, збільшується кількість задіяної техніки, тривалість сільськогосподарських робіт протягом доби тощо. Цей травмонебезпечний період у сільськогосподарському виробництві зумовлений максимальним напруженням, перенасиченістю праці, що призводить до помилкових дій, нехтування безпекою та відсутністю належного контролю за безпечним виконанням робіт з боку інженерно-технічного персоналу.

Нерідко проводиться цілий комплекс робіт із застосуванням мінеральних добрив, гербіцидів, протруювачів, які використовуються при виконанні підживлення посівів, протравлення та перевезення насінного матеріалу, сівби, тобто це роботи із застосуванням отрутохімікатів.

Виходячи з аналізу причин і обставин виробничого травматизму, ефективними заходами профілактики можуть стати: посилення трудової та виробничої дисципліни; належна організація проведення відповідних інструктажів, навчання та перевірка знань із питань охорони праці; проведення попередніх та періодичних медичних оглядів працівників; забезпечення працівників відповідними засобами індивідуального захисту. Вище перелічені заходи не вимагають від керівників сільгосппідприємств значних фінансових, трудових та матеріальних витрат, у той же час сприятимуть збереженню життя і здоров’я працівників, зменшенню матеріальних та моральних збитків.

Більшість нещасних випадків на виробництві та професійні захворювання трапляються через особисту необережність і невиконання працівниками елементарних норм охорони праці. Тому закликаємо як працівників, так і роботодавців приділяти особливу увагу при виконанні робіт як самими працівниками, так і їх оточуючими, не допустити на робочих місцях нехтування нормами охорони праці.

РЕКОМЕНДАЦІЇ

щодо дотримання вимог техніки безпеки на весняно-польових роботах

 1. Закріпити машини та змінне обладнання за кожним механізатором, а за посівним агрегатом постійних сівачів (наказ, розпорядження, рішення).
 2. Заправляння тракторів та інших машин паливом і мастильними матеріалами в польових умовах проводити механізованим способом із дотриманням Правил пожежної безпеки в Україні.
 3. Розміщення машин, машинно-тракторних агрегатів, де проводяться сільськогосподарські роботи, повинно здійснюватися відповідно до технологічних карт і «Правил охорони праці в сільськогосподарському виробництві». На роботах, при виконанні яких задіяно два і більше працівника, необхідно призначити старших.
 4. Не допускати до керування тракторами і складними сільськогосподарськими машинами осіб молодше 17 років, а також осіб, які не мають документів на право керування ними і не пройшли інструктажу з техніки безпеки.
 5. Провести інструктажі з особами, зайнятими на польових роботах, навчити сівачів технології посіву з видаванням відповідних посвідчень.
 6. Не допускати до керування тракторами та іншими сільськогосподарськими машинами осіб, які перебувають у стадії сп’яніння.
 7. Проводити підготовку площ для роботи машинно-тракторних агрегатів, з цією метою забезпечити проведення таких робіт:

- прибрати на полях каміння та солому, засипати ями;

- встановити віхи біля великих каменів, ярів, ям та інших предметів, які можуть становити небезпеку при виконанні робіт;

- відбити контрольні борозни і смуги біля ярів, ставків, річок, меліоративних каналів тощо;

- відвести і відмітити місця для відпочинку;

- встановити віхи на дільницях поля з крутизною у 8-9 градусів.

 1. Скласти технологічні маршрутні карти руху машин при виконанні сільгоспробіт.
 2. Вимоги до технічного стану машин:

- забезпечити кожну машину справним інструментом;

- встановити захисне огородження на карданні, ланцюгові, пасові і зубчасті передачі;

- зробити попереджувальні написи;

- перевірити та ліквідувати підтікання палива, масла і води, забезпечити щільність з’єднання вихлопних колекторів;

- ліквідувати можливі несправності електрообладнання та електропроводки, забезпечити безвідмовну роботу гальм тракторів та тракторних причепів, справність сигналізації та освітлення.

 1. Сівалки та садильні машини повинні бути обладнані підніжками, перилами з боку спини сівача, захисними огорожами на зубчатих та ланцюгових передачах, пристосуваннями для очистки робочих органів і вирівнювання насіння та міндобрив у насіннєвому та туковисівальному ящиках.
 2. Посівні агрегати необхідно обладнати двосторонньою сигналізацією, не допускається одночасне обслуговування одним працівником двох або більше сівалок під час руху агрегату.
 3. Домогтися випускання в поле технічно справних агрегатів та провести технологічне налагодження всіх посівних агрегатів за два тижні до виходу в поле (скласти відповідні акти).
 4. Заміну, очищення та регулювання робочих органів навісних машин та знарядь, які є в піднятому стані, слід проводити після вживання заходів, що запобігають їх самовільному опусканню.
 5. Не допускати до роботи з отрутохімікатами і на транспортних засобах осіб, які не пройшли медогляду та інструктажу з охорони праці і техніки безпеки.
 6. Забезпечити індивідуальними засобами захисту працівників, що працюють з отрутохімікатами, та встановити контроль за використанням засобів захисту при виконанні робіт.
 7. Механізаторів, які працюють у польових умовах, необхідно забезпечити аптечками, питною водою, гарячим харчуванням.

Старокостянтинівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області звертається до керівників підприємств та фермерських господарств вжити відповідні заходи з недопущення вказаних вище порушень у подальшому, адже з настанням літнього періоду інтенсивність роботи в полі значно збільшується, потребуючи постійної уваги щодо забезпечення безпечної організації праці.

Пошук
До уваги громадян
Центр надання адмінпослуг
Координаційний центр з надання правової допомоги
УНАС.NEWS
До уваги громадян

Основні заходи Старокостянтинівської райдержадміністрації заплановані на наступний тиждень

Переглянути детальну інформацію

П Е Р Е Л І К ЗАХИСНИХ СПОРУД – ПРОТИРАДІАЦІЙНИХ УКРИТТІВ (ПРУ), ЯКІ РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ СТАНОМ НА 23.12.2019 РОКУ

Переглянути детальну інформацію

Інвестиційний атлас надрокористувача

Переглянути детальну інформацію

Старокостянтинівський міськрайонний сектор філії Державної установи "Центр пробації" у Хмельницькій області

Переглянути детальну інформацію
Телефон довіри
З метою забезпечення виконання завдань, передбачених Законом України "Про запобігання корупції", вважаються телефоном довіри облдержадміністрації контакти: (0382) 65-00-87,
email: stop_korupzia@ukr.net
Про відомі факти вчинення корупційних діянь посадовими особами повідомляти на "телефон довіри"
Влада проти корупції
З метою виконання завдань щодо протидії корупції, забезпечення вирішення конфліктних питань громадянами в районних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування при отриманні ліцензій, спеціальних дозволів або будь-яких інших послуг у земельній сфері, у сфері медичного обслуговування тощо, при зволіканнях у виготовленні документації державними службовцями, а також при безпосередньому зіткненні з фактами здирництва та хабарництва, просимо звертатися на телефон "довіри" районної державної адміністрації 3-15-69.
Інтерактивна карта

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення

Інтерактивна інвестиційна карта

Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлювальної енергетики України - UA MAP

Зміни одне життя

Зміни одне життя

Календар
    Серпень 2020    
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Погода
Архів
Серпень 2020 (3)
Липень 2020 (51)
Червень 2020 (44)
Травень 2020 (58)
Квітень 2020 (77)
Березень 2020 (59)