Відбулось розширене засідання колегії районної державної адміністрації

Відбулось розширене засідання колегії районної державної адміністрації

30 листопада 2017 року / 630 переглядів

30 листопада голова районної державної адміністрації Сергій Фесун провів розширене засідання колегії райдержадміністрації. На порядку денному засідання колегії розглянуто три питання:

  1. Про стан забезпечення пріоритетного права на сімейне виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в районі.
  2. Про стан реалізації Урядової програми "Доступні ліки" на території району.
  3. Про здійснення виконавчим комітетом Іршиківської сільської ради делегованих повноважень органів виконавчої влади.

По першому питанню "Про стан забезпечення пріоритетного права на сімейне виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в районі" виступила заступник голови районної державної адміністрації Людмила Гнатюк.

Під час виступу заступник голови райдержадміністрації зазначила, що станом на 01 листопада 2017 року на обліку в службі у справах дітей райдержадміністрації перебуває 78 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Під опікою та піклуванням громадян перебуває 76 дітей, у районі функціонує 6 прийомних сімей, у яких виховуються 9 дітей, 3 дітей виховуються у дитячих закладах.

Сектор опіки та піклування служби у справах дітей райдержадміністрації сприяє вчасному набуттю дітьми відповідного статусу. Так, протягом 2017 року 8 дітей набули статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. 7 влаштовано під опіку та піклування, 1 дитина перебуває у Хмельницькому спеціалізованому будинку дитини "Берізка", 13 статусних дітей знято з первинного обліку за підставою досягнення повноліття.

Із залученням працівників органів місцевого самоврядування, освіти та охорони здоров’я здійснюється контроль за умовами утримання, навчання, виховання дитини, над якою встановлено опіку, піклування, яка влаштована в прийомну сім’ю, шляхом відвідування родини.

Здійснюється контроль за дотриманням законодавства щодо житлових і майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Протягом 2017 року фактів порушення житлових та майнових прав не виявлено. Вживаються заходи щодо встановлення опіки над майном, яке є власністю дітей, здійснюється контроль за його збереженням.

На обліку в службі у справах дітей Старокостянтинівської райдержадміністрації перебуває 8 дітей, які мають правові підстави на усиновлення. З них 6 влаштовані у прийомні сім’ї. Ведеться банк даних осіб, що бажають усиновити дитину.

Проводиться роз’яснювальна робота щодо порядку усиновлення. На семінар-нарадах з соціальними педагогами сільських рад розглянуті питання про підвищення поінформованості населення з питань усиновлення громадянами України дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, формування культури національного усиновлення.

Фактів порушень прав дітей у сім’ях усиновлювачів не виявлено.

Районною державною адміністрацією забезпечено реалізацію державної політики з питань соціального захисту дітей в районі, здійснюються заходи щодо запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності.

По другому питанню порядку денного засідання колегії райдержадміністрації слово для виступу надавалось головному лікарю комунального закладу "Старокостянтинівський Центр первинної медико-санітарної допомоги" Анатолію Швецю. Доповідач відмітив, що з метою покращення доступності населення до лікарських засобів та зниження їх вартості 09.11.2016 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанови № 862 "Про державне регулювання цін на лікарські засоби" та №863 "Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів".

Зазначеними актами Кабінету Міністрів України передбачено та запроваджено з квітня 2017 року регулювання цін на лікарські засоби, що призначаються хворим при серцево-судинних хворобах, цукровому діабеті другого типу та бронхіальній астмі. Урядова програма "Доступні ліки" передбачає безкоштовний або з частковою доплатою відпуск лікарських засобів під час амбулаторного лікування хворих із серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом другого типу, бронхіальною астмою (кількість хворих складає 23 734 ).

З початку до програми увійшло 157 найменувань лікарських засобів, згодом цей перелік було доповнено, наразі він нараховує 198 торговельних лікарських назв. Розпорядженням голови обласної державної адміністрації "Про розподіл коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань" для Старокостянтинівського району виділено 1 021 600 грн.

Для виконання урядової програми "Доступні ліки" між центром ПМСД та аптечними закладами району укладено договори про відшкодування лікарських засобів. У свою чергу аптечні заклади мають аптечні кіоски в сільській місцевості, які проводять відпуск лікарських засобів згідно програми. Станом на 24.11.2017 року укладено договори з 18 аптечними закладами, що у повній мірі забезпечує потреби населення у лікарських засобах.

Для виконання Урядової програми "Доступні ліки" залучено 32 лікарі, якими за звітний період виписано 35420 рецептів та отоварено 21157 рецептів на суму 924761,40 грн., що становить 91% від загальної суми на відшкодування.

Адміністрацією Центру ПМСД постійно проводиться аналіз та контроль за цільовим та ефективним використанням коштів субвенції з державного бюджету та забезпечення у повній мірі хворих лікарськими засобами, які відпускаються безкоштовно або підлягають частковому відшкодуванню.

Анатолій Швець також зазначив, що Урядова програма "Доступні ліки" є ефективною та дієвою, що безпосередньо на собі відчули відповідні категорії громадян міста та району. Більше того, "Доступні ліки" у 2018 році діятимуть ще для трьох напрямків захворювань – хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, депресивних станів та для здоров’я матері і дитини під час вагітності.

Під час розгляду цього питання голова районної державної адміністрації Сергій Фесун виступив з ініціативою підвищення заробітної плати завідувачам ФАПів у 2018 році. Очільник району доручив вивчити питання та механізми збільшення заробітної плати шляхом дотацій із районного та місцевих бюджетів. "Розвиток медицини у сільській місцевості – один із чітких завдань та орієнтирів, які ставить сьогодні Президент України Петро Порошенко перед органами влади усіх рівнів. Спільними зусиллями районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування ми маємо вживати конкретних заходів для покращення умов праці медичного працівника у сільській місцевості, іміджу його професії та оплати праці", – сказав Сергій Фесун.

По третьому питанню порядку денного засідання колегії "Про здійснення виконавчим комітетом Іршиківської сільської ради делегованих повноважень органів виконавчої влади" слово для інформації надавалось керівнику апарату районної державної адміністрації Андрію Літвінчуку та Іршиківському сільському голові Павлу Огороднику.

Під час доповіді зазначено, що виконавчим комітетом Іршиківської сільської ради при здійсненні делегованих повноважень органів виконавчої влади відмічені окремі недоліки та упущення. Голова районної державної адміністрації Сергій Фесун звернув окрему увагу сільського голови на активізації роботи із збільшення доходної частини бюджету сільської ради та делегованого повноваження у сфері регулювання земельних відносин.

При підведенні підсумків засідання колегії районної державної адміністрації Сергій Фесун звернув увагу сільських голів на необхідності завершення розпочатих проектів з покращення інфраструктури до кінця поточного бюджетного року та плануванні місцевих бюджетів на 2018 рік відповідно до першочергових потреб громад. "Протягом поточного року спільними зусиллями районної державної адміністрації, районної ради та сільських рад вдалось втілити в життя ряд проектів з покращення інфраструктури Старокостянтинівщини. Переконаний, що набутий позитивний досвід стане основою нашої спільної праці на благо району у наступному році", – додав голова районної державної адміністрації.

Пошук
До уваги громадян
Центр надання адмінпослуг
Я маю право
Все про субсидії
Зразки заяви про призначення субсидії, декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії та інструкції про порядок заповнення.

Переглянути детальну інформацію

Роз'яснення щодо отримання субсидій.

Переглянути детальну інформацію

Калькулятор розрахунку субсидії

Калькулятор розрахунку субсидії

До уваги громадян

Основні заходи Старокостянтинівської райдержадміністрації заплановані на наступний тиждень

Переглянути детальну інформацію

П Е Р Е Л І К ЗАХИСНИХ СПОРУД – ПРОТИРАДІАЦІЙНИХ УКРИТТІВ (ПРУ), ЯКІ РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ СТАНОМ НА 23.12.2019 РОКУ

Переглянути детальну інформацію

Перелік пунктів обігріву у Старокостянтинівському районі

Переглянути детальну інформацію

Старокостянтинівський міськрайонний сектор філії Державної установи "Центр пробації" у Хмельницькій області

Переглянути детальну інформацію
Телефон довіри
З метою забезпечення виконання завдань, передбачених Законом України "Про запобігання корупції", вважаються телефоном довіри облдержадміністрації контакти: (0382) 65-00-87,
email: stop_korupzia@ukr.net
Про відомі факти вчинення корупційних діянь посадовими особами повідомляти на "телефон довіри"
Влада проти корупції
З метою виконання завдань щодо протидії корупції, забезпечення вирішення конфліктних питань громадянами в районних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування при отриманні ліцензій, спеціальних дозволів або будь-яких інших послуг у земельній сфері, у сфері медичного обслуговування тощо, при зволіканнях у виготовленні документації державними службовцями, а також при безпосередньому зіткненні з фактами здирництва та хабарництва, просимо звертатися на телефон "довіри" районної державної адміністрації 3-15-69.
Отримав субсидію - бережи енергоресурси!
Я МАЮ ПРАВО! Про проект
Я МАЮ ПРАВО! Я зміг захистити свій бізнес! Зможеш ...
Я МАЮ ПРАВО! Я захистила свої права! Якщо будеш ді ...
Я МАЮ ПРАВО! Я маю право на безоплатну правову доп ...
Інтерактивна карта

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення

Інтерактивна інвестиційна карта

Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлювальної енергетики України - UA MAP

Зміни одне життя

Зміни одне життя

Календар
    Січень 2020    
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Погода
Архів
Січень 2020 (11)
Грудень 2019 (22)
Листопад 2019 (28)
Жовтень 2019 (19)
Вересень 2019 (20)
Серпень 2019 (25)