Сергій Фесун: цінність Незалежності – безмірна

Сергій Фесун: цінність Незалежності – безмірна

23 серпня 2017 року / 1 010 переглядів

У кожної держави та народу є дати, які становлять основу їхньої історії і національної гордості. День Незалежності України – дата особлива. Це наше найбільше національне свято за статусом і за історичним значенням у новітній історії України.

26 років тому утворилася нова держава: Верховна Рада УРСР проголосила Акт незалежності України – найважливішого документа в історії українського державотворення. Український народ на увесь світ засвідчив своє право на побудову власної держави.

Сьогодні День Незалежності України відзначають українці у всьому світі. Тож, сердечно вітаю кожного жителя Старокостянтинівщини, усіх, кому небайдужа доля нашої держави, з Днем Незалежності України.

Висловлюю щирі побажання миру, добра, благополуччя. Переконаний - настане день, коли над українськими пшеничними полями знову запанує мирне блакитне небо.

Дорогі земляки!

Історія нашої держави не обмежується подіями кінця ХХ ст. У IX ст. була заснована Київська держава – саме цей момент в історії прийнято вважати народженням України. У XVI ст. після занепаду держава була розформована на дрібні князівства і стала називатися Козацько-Гетьманською державою, яка проіснувала до кінця XVIII ст.

Після цих подій незалежної української держави не існувало аж до XX ст. Цього року ми разом з усім українським народом відзначаємо сторіччя Центральної Ради та початку української національної революції ХХ століття. А у 2018 році ми святкуватимемо тисячоліття вокняжіння Ярослава Мудрого – що є свідченням "традиції державотворення", про яку згадано в Акті незалежності України.

Український народ на весь світ засвідчив своє прагнення до свободи, незалежності, гідного життя у єдиній сім’ї європейських народів під час Революції на граніті, Помаранчевої революції та Революції Гідності.

Непроханим гостем прийшла на поріг нашого дому війна. Внаслідок злочинних та відверто цинічних військових дій з боку нашого північного сусіда Україна втратила значну частину території. Сьогодні найкращі сини української землі зі зброєю в руках продовжують боротьбу за незалежність нашої держави. Щиро вірю, що найближчим часом окуповані Донбас та Крим повернуться у рідну українську сім'ю.

Нелегко дісталася нам свобода – мільйони українців віддали своє життя аби сьогодні ми могли дихати на повні груди, вільно висловлювати думки і відстоювати свої права. Тому повинні усвідомити: цінність Незалежності – безмірна, а процес становлення держави – тривалий і непростий.

Сьогодні маємо повне право стверджувати, що Україна утвердилась як суверенна, правова та демократична держава. Відбулось формування інститутів влади, банківської і грошової системи, власної армії і структури правопорядку. Якісно нових ознак набули економіка, форма власності, система духовних цінностей, взаємодія влади, суспільства і церкви. Ми здобули свободу слова, віросповідань та політичних поглядів. Принципово новий статус отримала національна культура, зазнала реформ система освіти, розширилися міжнародні зв’язки. Закладено фундамент для активного формування громадянського суспільства.

Ми отримали можливість реалізувати себе, зберегти власне коріння, історію і національну ідентичність. Українці не розпорошилися світом, не загубилися серед народів і країн. Сформувались як народ, утвердились як нація!

Прикладом любові до України та боротьби за її майбутнє є подвиг учасників Революції Гідності та Героїв Небесної Сотні. Більшість з них – діти вже вільної незалежної України. Вони вкотре довели усьому світові, що українці – сильний народ, достойний кращого життя і готовий боротися за свої права. Світла пам'ять про подвиг Небесної Сотні вічно житиме у наших серцях. Це непоправна втрата для їхніх родин, для всього суспільства.

Дорогі друзі! Кажуть, велике бачиться на відстані. Аналізуючи роки незалежності, розуміємо: український народ пройшов нелегкий шлях. Ми не раз спотикались, помилялись, часом втрачали.

Сьогодні з Україною співпрацює увесь світ. Підтримує її у мирних прагненнях і здійсненні реформ. А це означає, на тверде переконання Президента України Петра Порошенка, що "ми – на вірному шляху, шляху, який неодмінно приведе нас до повного звільнення рідної землі від знахабнілих окупантів".

Нині вже ніхто не сумнівається у тому, що українці можуть самі вирішувати власну долю. І саме сьогодні, розуміючи весь зміст слова "незалежність" та усвідомлюючи всю її цінність, ми повинні зробити все, аби зберегти Україну цілісною і суверенною.

Тому ми подолаємо всі випробування! Спільними зусиллями переможемо агресора і реалізуємо розпочаті реформи, які є потужним стартом для повноправного входження України у європейську спільноту!

Реформування країни, яке сьогодні відбувається в непростих умовах війни, – це ще одне свідчення визначеності європейського курсу нашої держави. І скільки б зусиль не докладав ворог, аби зупинити український народ на його шляху, переконаний, ми зможемо вистояти. Зважаючи на свій природній та людський потенціал, Україна може стати однією з найбільш самодостатніх і потужних країн світу.

Завдяки послідовній та наполегливій зовнішній політиці Президента України Петра Порошенка у травні цього року підписано рішення про безвізовий режим України з Євросоюзом. Ця подія дійсно є історичною – адже це перший вагомий крок до вступу нашої держави у велику сім'ю європейських народів.

Шановна громадо! Наша рідна Старокостянтинівщина – регіон із колосальним потенціалом. Порівняно невеликий за чисельністю населення, наш район потужний своїми надбаннями та здобутками. Жителі Старокостянтинівщини завжди вирізнялися працелюбством, мудрістю та особливою щедрістю душі.

Нині наш район значно зміцнів та оновився зусиллями його мешканців – виробничників, селян і робітників, вчителів та лікарів, усіх, кому небайдужа доля рідної землі. Напевне завдяки цьому вдається утримувати високі позиції серед інших районів Хмельниччини.

Відмінною особливістю нашого краю є потужний аграрний потенціал. Впровадження інноваційних технологій, висока професійність трударів та зростаюча конкуренція на споживчому ринку стали запорукою збільшення виробництва сільськогосподарської продукції. Нині аграрний сектор – джерело росту економіки району.

Відтак, констатуємо сталу позитивну динаміку розвитку економічного потенціалу Старокостянтинівщини саме на прикладі здобутків наших аграріїв. Як і минулоріч, до Дня Незалежності маємо хороший результат: щедрий ужинок зернових – близько 156 тис.тонн, при середній урожайності 58,1 цнт/га.

Найвищу урожайність зернових отримано у ФГ "Династія" с.Йосипівка – 81,6 цнт/га, ПрАТ "Агрорегіон" – 76,0 цнт/га, ФГ "Власник" с.Миролюбне – 75,0 цнт/га, ФГ "Віоріка" с.Зеленці – 73,1 цнт/га, ТОВ "Енселко Агро" с.Сахнівці – 72,8 цнт/га, СГК ім.Щорса с.Ладиги – 67,9 цнт/га.

Хотілося б побажати успіхів та натхнення в нелегкій праці хліборобам, усім, хто займається землеробством як у великих підприємствах так і в малих, адже виробництво хліба завжди було і буде визначати продовольчу безпеку країни та добробут аграріїв.

Пристойно виглядає Старокостянтинівщина і щодо розвитку промислової галузі, яка не менш значима у формуванні економічного потенціалу краю та наповненні місцевих бюджетів. І навіть військові дії, що спричинили деяке скорочення ринків збуту, зниження інвестиційної привабливості України, не завадили провідним підприємствам краю зберегти свої позиції та наростити обсяги виробництва продукції.

Так, відбулись позитивні якісні зрушення у промисловій галузі району. Обсяги промислового виробництва зросли у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 61,6% і становлять 54,3 млн.грн. Загальний обсяг реалізованої продукції збільшився на 53,5% до минулого року.

На ПАТ "Старокостянтинівський спеціалізований кар’єр" вироблено 295 тис.тонн продукції на суму 29,2 млн.грн.

Цегли керамічної вироблено 3 млн. штук на загальну суму 5,3 млн.грн.

На розвиток галузі позитивно впливає збільшення капітальних інвестицій у модернізацію виробництва. На ТОВ "Старокостянтинівська меблева фабрика" виготовлено понад 50 тис. одиниць корпусних меблів, що у 2,8 рази більше по відношенню до виробництва 2016 року.

У даний час інвестиції в альтернативну енергетику є перспективним методом вкладення наявного капіталу, який при раціональному підході може принести істотний прибуток. На території району вживалися заходи щодо подальшого розвитку відновлювальних джерел енергії. Протягом І півріччя 2017 року Коржівською сонячною та гідроелектростанцією вироблено 747,6 тис. кВт/год. електроенергії. Зовнішньоекономічною асоціацією "Новосвіт" заплановано будівництво сонячних електростанцій потужністю 1,9 та 1,2 МВт. у селах Вишнопіль та Северини.

У районі проведено значну роботу із покращення інфраструктури. Протягом І півріччя виконано робіт по ремонту та експлуатаційному утриманню доріг загального користування району на суму 1 млн. 626 тис.грн.

Для проведення ремонту комунальних доріг залучалися кошти бюджетів усіх рівнів. За рахунок коштів сільських бюджетів проведено поточний та ямковий ремонт 39 км доріг комунальної власності. Залучено 471,8 тис.грн. коштів сільськогосподарських підприємств району.

За І півріччя 2017 року залучено понад 100,0 млн.грн. капітальних інвестицій, що на одну особу населення становить 3514,4 грн.

Посилено увагу держави на фінансування таких галузей, як освіта та охорона здоров’я. За п’ять останніх років більш як у 2 рази зросли видатки на соціальні допомоги, пільги та субсидії.

Наразі відсутня заборгованість заробітної плати по економічно активних підприємствах району. Середня заробітна плата на одного штатного працівника становить 6373,06 грн. Здійснено перепризначення субсидій на літній період 6245 абонентам. Прийнято більше трьох тисяч заяв на повернення коштів готівкою по "монетизації субсидії".

Особливої уваги потребують учасники антитерористичної операції та сім’ї загиблих військовослужбовців. Адже ті хлопці, які сьогодні стоять на передовій, захищаючи країну від військової агресії, відстоюють мир на українській землі. Тому наш священний обов’язок – максимально оточити бійців та їхні сім’ї увагою і турботою, забезпечити надійну підтримку.

У цьому напрямку має бути єдиний вектор, спільна робота волонтерських організацій, влади та громадськості. Це стосується й медичної та психологічної реабілітації, надання пільг та соціальних допомог, виділення земельних ділянок.

Одним із пріоритетних напрямків роботи влади району є покращення сфери охорони здоров'я. Так, цього року відкрито реконструйоване пологове відділення центральної районної лікарні, наразі виготовлено проектно-кошторисну документацію на проведення капітального ремонту інфекційного відділення. Відкрито реконструйовані амбулаторії загальної практики сімейної медицини у селі Бутівці та ФАПи у селах Баглаї, Сахнівці. У рамках акції "Подаруй лікарні вікно" за рахунок спонсорських коштів у терапевтичному, травматологічному, кардіологічному відділеннях лікарні та стоматологічній поліклініці замінено 158 вікон на енергозберігаючі.

Належна увага приділяється і галузі освіти району. На Старокостянтинівщині у 2017 році затверджено асигнування по бюджету освіти в сумі 88,2 млн.грн., що на 62% більше у порівнянні з 2016 роком. Збережено мережу навчальних закладів освіти. Державним фондом регіонального розвитку виділено кошти на будівництво паливної зі встановленням твердопаливних котлів в Поповецькому НВК. За кошти обласного бюджету завершуються роботи по утепленню стін фасаду Самчиківської ЗОШ.

За кошти районного бюджету фінансуються капітальні роботи по харчоблоках Іршиківського, Ладигівського НВК та Немиринецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, капітальний ремонт системи опалення Ладигівського НВК.

На виконання програми енергозбереження виділено кошти на капітальний ремонт, утеплення стін фасаду та влаштування водостічної системи будівлі Григорівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Результати роботи економіки дозволили забезпечити відповідну динаміку зростання платежів як до зведеного, так і до місцевого бюджетів району. До загального фонду зведеного бюджету району за І півріччя 2017 року надійшло податків та зборів (обов’язкових платежів) в сумі 189,9 млн.грн., із них власних надходжень – 39,8 млн.грн., виконання забезпечено на 132%.

Позитивні соціально-економічні тенденції на Старокостянтинівщині – це факт. Цього вдалось досягти завдяки спільній та злагодженій роботі районної державної адміністрації, виконавчого комітету районної ради й депутатського корпусу Старокостянтинівської районної ради. В усіх цих добрих справах є й вагома частка праці територіальних громад району, органів місцевого самоврядування.

Однак, ряд завдань і досі потребують вирішення. Наразі необхідно реалізувати низку інфраструктурних проектів, вкрай необхідних для розвитку району, а також виконання заходів, спрямованих на підвищення якості освіти і медичного обслуговування, рівня соціального захисту населення, ремонту автодоріг, створення нових робочих місць, подальшого поліпшення інвестиційного клімату.

Відтак, будемо й надалі працювати у напрямку досягнення рівномірного та збалансованого розвитку реального сектору економіки, запобігання поглибленню соціально-економічних диспропорцій, активізації місцевої економічної ініціативи. Позаяк, стабільна економіка – запорука зростання добробуту жителів краю.

Дорогі старокостянтинівці!

Виклики сьогодення вимагають переоцінки окремих цінностей та зміни пріоритетів. Жителі Старокостянтинівщини, як і всі українці, сьогодні змушені працювати не лише на покращення власного добробуту, а й заради зміцнення української армії. Адже одним із способів боротьби за мир, на переконання Президента, – є зміцнення обороноздатності країни.

З початку проведення антитерористичної операції на сході України жителями нашого району неодноразово проводився збір продуктів харчування, засобів гігієни, предметів першої необхідності, одягу для військових. Органами державної влади, місцевого самоврядування та бізнесу району надано посильну допомогу військовим частинам Старокостянтинівського гарнізону.

Маємо розуміти: сильна армія – сильна держава. А тому продовжимо зміцнювати збройні сили і надалі будемо спільними зусиллями влади та громадськості відстоювати незалежність нашої країни.

Сьогодні висловлюємо слова щирої вдячності тим, хто, проявляючи надзвичайну мужність і героїзм, захищає мир. Ви – наші герої.

Особлива увага – сім’ям загиблих. Розуміємо біль кожної родини, яка втратила у цій несправедливій війні своїх синів, чоловіків, братів. І низько схиляємо голови перед батьками, які виховали справжніх патріотів і захисників своєї країни, нових героїв незалежної України.

Неоголошена війна забрала життя найкращих синів Старокостянтинівського краю – Бойчуна Юрія Олександровича, Лавренчука Віталія Вікторовича, Рокіцького Сергія Дмитровича, Флерко Миколу Олексійовича, Яневича Володимира Анатолійовича, Кашлакова Василя Олеговича, Погончука Руслана Вікторовича, Шемчука Василя Віталійовича, Майстришина Олега Олександровича. Вічна пам'ять і слава героям!

Шановні жителі Старокостянтинівщини та гості нашого краю!

День Незалежності – одне з найголовніших і улюблених свят українців. Це важливий день для кожного, хто вважає себе патріотом країни, хто стоїть зараз на захисті українських кордонів, хто вболіває за Україну та примножує її здобутки відданою працею.

Ми подолаємо всі випробування! Відстоїмо територіальну цілісність держави, забезпечимо мир та спокій у нашому спільному домі! Пройдемо шлях до розбудови сильної, економічно потужної, демократичної європейської держави!

Адже всіх нас, від малого до старого, об’єднує відчуття національної єдності. І попри всілякі непорозуміння у нас – єдина українська земля і єдина українська держава.

Щиро бажаю всім і кожному міцного здоров’я, миру, злагоди і достатку. Нехай Бог охороняє нашу Україну, кожну родину від незгод і усіляких негараздів.

Слава великому українському народові!

Слава соборній незалежній Україні!

Героям слава!

Пошук
До уваги громадян
Центр надання адмінпослуг
Координаційний центр з надання правової допомоги
УНАС.NEWS
Все про субсидії
Зразки заяви про призначення субсидії, декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії та інструкції про порядок заповнення.

Переглянути детальну інформацію

Роз'яснення щодо отримання субсидій.

Переглянути детальну інформацію

Калькулятор розрахунку субсидії

Калькулятор розрахунку субсидії

До уваги громадян

Основні заходи Старокостянтинівської райдержадміністрації заплановані на наступний тиждень

Переглянути детальну інформацію

П Е Р Е Л І К ЗАХИСНИХ СПОРУД – ПРОТИРАДІАЦІЙНИХ УКРИТТІВ (ПРУ), ЯКІ РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ СТАНОМ НА 23.12.2019 РОКУ

Переглянути детальну інформацію

Інвестиційний атлас надрокористувача

Переглянути детальну інформацію

Старокостянтинівський міськрайонний сектор філії Державної установи "Центр пробації" у Хмельницькій області

Переглянути детальну інформацію

ГО "Донбас СОС" безкоштовна "гаряча лінія" 0-800-309-110

Переглянути детальну інформацію
Телефон довіри
З метою забезпечення виконання завдань, передбачених Законом України "Про запобігання корупції", вважаються телефоном довіри облдержадміністрації контакти: (0382) 65-00-87,
email: stop_korupzia@ukr.net
Про відомі факти вчинення корупційних діянь посадовими особами повідомляти на "телефон довіри"
Влада проти корупції
З метою виконання завдань щодо протидії корупції, забезпечення вирішення конфліктних питань громадянами в районних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування при отриманні ліцензій, спеціальних дозволів або будь-яких інших послуг у земельній сфері, у сфері медичного обслуговування тощо, при зволіканнях у виготовленні документації державними службовцями, а також при безпосередньому зіткненні з фактами здирництва та хабарництва, просимо звертатися на телефон "довіри" районної державної адміністрації 3-15-69.
Отримав субсидію - бережи енергоресурси!
Я МАЮ ПРАВО! Про проект
Я МАЮ ПРАВО! Я зміг захистити свій бізнес! Зможеш ...
Я МАЮ ПРАВО! Я захистила свої права! Якщо будеш ді ...
Я МАЮ ПРАВО! Я маю право на безоплатну правову доп ...
Інтерактивна карта

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення

Інтерактивна інвестиційна карта

Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлювальної енергетики України - UA MAP

Зміни одне життя

Зміни одне життя

Календар
    Травень 2020    
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Погода
Архів
Травень 2020 (58)
Квітень 2020 (77)
Березень 2020 (58)
Лютий 2020 (19)
Січень 2020 (25)
Грудень 2019 (22)