Глава держави: Тільки коли ми єдині – ми непереможні

Глава держави: Тільки коли ми єдині – ми непереможні

17 березня 2017 року / 892 переглядів

Сучасна Україна, політики мають не лише пам’ятати уроки з історії нашої держави, а й зробити висновки задля упередження повтору помилок, переконаний Президент Петро Порошенко.

«Сьогодні, як і сто років тому, Україна захищає свою незалежність від російського агресора. У цій війні слід пам’ятати до чого приводить розбрат і не допустити тих трагічних прорахунків, які призвели до поразки Української революції 1917-1921 років, а головним з них були внутрішні незгоди в умовах зовнішньої агресії», – сказав Глава держави під час виступу на зібранні з нагоди сторіччя тих подій.

«Пам’ятаймо як «Отче наш»: тільки коли ми єдині – ми непереможні. Пам’ятаємо мудрість древніх: мужність – творить перемогу, єдність – творить непереможених. Пам’ятаємо і українську пісню- молитву: в єдності сила народу. Боже, нам єдність подай», – закликав Петро Порошенко.

Президент підкреслив: революційні події початку минулого сторіччя українці сьогодення мають не стільки святкувати, скільки аналізувати помилки попередників, які тоді призвели до втрати незалежності. «Аналізуємо для того, щоб зараз уникнути подібного самим. Вивчити, засвоїти і не повторити – от що зараз головне. Медики дуже наполегливо радять холодний душ як дієвий профілактичний засіб. А для політиків вельми корисним є холодний душ історії», – зауважив він.

Глава держави підтримав думку Івана Лисяка-Рудницького, що українська революція початку ХХ століття мала свій позитивний результат: велика кількість малоросійських республік та губернії були виокремлені в одну Україну, революція сприяла поширенню Української ідеї серед простого населення, а на її фундаменті розвивалося все подальше життя нашої держави. «Після Революції питання про незалежність настільки міцно укорінилося в свідомості українців, що його не змогли витравити цілих сімдесят років диктатури. І, думаю, що це вже тоді був незворотній процес», – підкреслив Петро Порошенко.

Однак, тогочасній владі не вдалося утримати незалежність України, зауважив Президент. Серед причин цього він назвав хибні ідеологічні установки: орієнтація на федерацію з Росією та підтримка соціалістичної і комуністичної доктрин, які замість консолідації, розпалювали класову та соціальну ненависть між різними верствами українського суспільства і робили його вразливим перед зовнішнім ворогом. Другою причиною Глава держави назвав відсутність справжнього, боєздатного українського війська, яке могло б протистояти зовнішнім загрозам. В роки вирішальної сутички з росіянами бракувало Україні і міжнародної підтримки, також констатував він.

Але головною причиною, яка не дала сто років тому постати українській незалежній державі, Петро Порошенко вважає брак внутрішньої єдності, політичні чвари, анархія, отаманщина.

«Калейдоскопічні зміни урядів, перманентні змови і постійні заколоти не залишали жодних шансів на успіх нашої справи. Міжпартійна боротьба та міжособистісні інтриги не припинялися навіть тоді, коли українська влада розповсюджувалася не далі залізничної станції, до якої відступив паровоз з членами уряду», – сказав Президент.

По завершенні урочистостей Глава держави оглянув виставку, присвячену століттю Української революції 1917-1921 років «100 років Української революції. Відроджена держава».

Пошук
До уваги громадян
Центр надання адмінпослуг
Координаційний центр з надання правової допомоги
УНАС.NEWS
До уваги громадян

Основні заходи Старокостянтинівської райдержадміністрації заплановані на наступний тиждень

Переглянути детальну інформацію

П Е Р Е Л І К ЗАХИСНИХ СПОРУД – ПРОТИРАДІАЦІЙНИХ УКРИТТІВ (ПРУ), ЯКІ РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ СТАНОМ НА 23.12.2019 РОКУ

Переглянути детальну інформацію

Інвестиційний атлас надрокористувача

Переглянути детальну інформацію

Старокостянтинівський міськрайонний сектор філії Державної установи "Центр пробації" у Хмельницькій області

Переглянути детальну інформацію
Телефон довіри
З метою забезпечення виконання завдань, передбачених Законом України "Про запобігання корупції", вважаються телефоном довіри облдержадміністрації контакти: (0382) 65-00-87,
email: stop_korupzia@ukr.net
Про відомі факти вчинення корупційних діянь посадовими особами повідомляти на "телефон довіри"
Влада проти корупції
З метою виконання завдань щодо протидії корупції, забезпечення вирішення конфліктних питань громадянами в районних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування при отриманні ліцензій, спеціальних дозволів або будь-яких інших послуг у земельній сфері, у сфері медичного обслуговування тощо, при зволіканнях у виготовленні документації державними службовцями, а також при безпосередньому зіткненні з фактами здирництва та хабарництва, просимо звертатися на телефон "довіри" районної державної адміністрації 3-15-69.
Інтерактивна карта

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення

Інтерактивна інвестиційна карта

Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлювальної енергетики України - UA MAP

Зміни одне життя

Зміни одне життя

Календар
    Серпень 2020    
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Погода
Архів
Серпень 2020 (3)
Липень 2020 (51)
Червень 2020 (44)
Травень 2020 (58)
Квітень 2020 (77)
Березень 2020 (59)