Відбулося засідання районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

Відбулося засідання районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

10 лютого 2017 року / 928 переглядів

9 лютого відбулося засідання районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, яке провів заступник голови районної державної адміністрації Олег Омелянюк.

На засіданні ради лікар-фтизіатр центральної районної лікарні Ольга Богомол доповіла про виконання заходів з протидії захворюванню на туберкульоз у Старокостянтинівському районі.

У своєму виступі вона зазначила, що у 2016 році проводилась низка профілактичних заходів щодо недопущення поширення захворювання в районі. Зокрема, в рамках профілактичних заходів проводились флюорографічні обстеження населення в ЦРЛ (у 2016 році охоплено 66% жителів), обстеження сільського населення додатково здійснювалося пересувним флюорографом (обстежено 3307 чол.), проводилась імунізація населення, туберкулінодіагностика, бактероскопія мокроти. Важливим етапом запобігання поширенню хвороби є раннє виявлення туберкульозу. У 2016 році виявлено і взято на облік 16 хворих, особливу стурбованість викликає виявлення хвороби у підлітка. Проводиться лікування та диспансеризація хворих. В цілому, для лікування хворих на туберкульоз та профілактику витрачено 145,239 гривень, що майже на 50 тис.грн. більше ніж у 2015 році.

"Щоб контролювати цю хворобу потрібно зробити першочергове флюорографічне обстеження контингентів із груп ризику по туберкульозу і серед них особливу увагу приділити особам, що не проходили флюорографію два і більше років. - Наголошує лікар-фтизіатр. - До цієї проблеми слід залучити сільських голів, які мають сприяти медичним працівникам в організації своєчасного обстеження на туберкульоз серед населення на підвідомчих територіях."

Другим питанням на засіданні ради розглянули стан епідситуації з ВІЛ- інфекції і СНІДу в районі за 2016 рік та результати реалізації в районі заходів з попередження передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини.

З даного питання доповів лікар кабінету «Довіра» Воробчук Володимир Васильович. Зокрема він зазначив, що епідситуація в нашому районі по ВІЛ/СНІДу має нестійку тенденцію до подальшого поширення. Район за даними обласного центру СНІДу посідає 7 місце в області. На обліку в кабінеті «Довіра» перебуває 22 сільських жителі, з них 1 дитина. Пацієнти, що звертаються по допомогу в кабінет "Довіри" отримують антиретровірусну терапію. Препарати видаються безкоштовно. Обстеження даної категорії пацієнтів проводиться базі ЦРЛ, а додаткові - в лабораторії Центру СНІДу, куди санітарним автомобілем доставляються зразки крові. Збір крові організовано на базі кабінету «Довіра».

За останні 2 роки серед вагітних ВІЛ-інфекції не зареєстровано.

З метою профілактики поширення віл інфекцій від матері до дитини в ЦРЛ проводиться обов'язкове тестування на ВІЛ-інфекцію всіх вагітних в першій і другій половині вагітності, а також їх чоловіків - статевих партнерів. Всього за 2016 рік обстежено -1184 вагітних.

Ще одним напрямком в профілактичній роботі є проведення санітарно-освітньої роботи. Дана робота проводиться постійно у різних формах: індивідуально, колективно і через засоби масової інформації.

Заступник голови райдержадміністрації Олег Омелянюк, підсумовуючи засідання наголосив, що проблеми недопущення поширення туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу потрібно вирішувати комплексно, а головне – добре роз’яснювати, донести до людей інформацію про необхідність проведення профілактичних обстежень.

Пошук
До уваги громадян
Центр надання адмінпослуг
Координаційний центр з надання правової допомоги
УНАС.NEWS
Все про субсидії
Зразки заяви про призначення субсидії, декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії та інструкції про порядок заповнення.

Переглянути детальну інформацію

Роз'яснення щодо отримання субсидій.

Переглянути детальну інформацію

Калькулятор розрахунку субсидії

Калькулятор розрахунку субсидії

До уваги громадян

Основні заходи Старокостянтинівської райдержадміністрації заплановані на наступний тиждень

Переглянути детальну інформацію

П Е Р Е Л І К ЗАХИСНИХ СПОРУД – ПРОТИРАДІАЦІЙНИХ УКРИТТІВ (ПРУ), ЯКІ РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ СТАНОМ НА 23.12.2019 РОКУ

Переглянути детальну інформацію

Інвестиційний атлас надрокористувача

Переглянути детальну інформацію

Старокостянтинівський міськрайонний сектор філії Державної установи "Центр пробації" у Хмельницькій області

Переглянути детальну інформацію

ГО "Донбас СОС" безкоштовна "гаряча лінія" 0-800-309-110

Переглянути детальну інформацію
Телефон довіри
З метою забезпечення виконання завдань, передбачених Законом України "Про запобігання корупції", вважаються телефоном довіри облдержадміністрації контакти: (0382) 65-00-87,
email: stop_korupzia@ukr.net
Про відомі факти вчинення корупційних діянь посадовими особами повідомляти на "телефон довіри"
Влада проти корупції
З метою виконання завдань щодо протидії корупції, забезпечення вирішення конфліктних питань громадянами в районних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування при отриманні ліцензій, спеціальних дозволів або будь-яких інших послуг у земельній сфері, у сфері медичного обслуговування тощо, при зволіканнях у виготовленні документації державними службовцями, а також при безпосередньому зіткненні з фактами здирництва та хабарництва, просимо звертатися на телефон "довіри" районної державної адміністрації 3-15-69.
Отримав субсидію - бережи енергоресурси!
Я МАЮ ПРАВО! Про проект
Я МАЮ ПРАВО! Я зміг захистити свій бізнес! Зможеш ...
Я МАЮ ПРАВО! Я захистила свої права! Якщо будеш ді ...
Я МАЮ ПРАВО! Я маю право на безоплатну правову доп ...
Інтерактивна карта

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення

Інтерактивна інвестиційна карта

Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлювальної енергетики України - UA MAP

Зміни одне життя

Зміни одне життя

Календар
    Травень 2020    
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Погода
Архів
Травень 2020 (56)
Квітень 2020 (77)
Березень 2020 (58)
Лютий 2020 (19)
Січень 2020 (25)
Грудень 2019 (22)