Вирішуємо проблеми працевлаштування демобілізованих учасників АТО спільно

Вирішуємо проблеми працевлаштування демобілізованих учасників АТО спільно

22 червня 2016 року / 1 476 переглядів

21 червня 2016 року за ініціативи Старокостянтинівського міськрайцентру зайнятості проведено круглий стіл на тему «Об’єднання зусиль державних установ, роботодавців, громадських організацій щодо вирішення проблем працевлаштування демобілізованих учасників АТО».

Відкрила захід директор Старокостянтинівського міськрайцентру зайнятості Леся Фесун, яка звернула увагу учасників зібрання на співпрацю всіх установ, організацій, які надають соціальні послуги учасникам АТО та опікуються іншими питаннями, особливо допомогою у працевлаштуванні.

З питанням підвищення рівня зайнятості населення, зокрема учасників АТО, як одного з пріоритетних напрямків діяльності органів державної влади, виступив керівник апарату Старокостянтинівської районної державної адміністрації Андрій Літвінчук, який зазначив, що вирішення проблем АТОвців потребує індивідуального підходу.

Продовжуючи роботу «круглого столу», Леся Фесун надала інформацію про стан надання послуг міськрайцентром зайнятості учасникам АТО та наголосила на проблемах зайнятості. Так, за період з березня 2015 року по травень 2016 року до служби зайнятості звернулось 106 учасників АТО з питань сприяння працевлаштуванню, з них – 70% мешканці сіл району.

За 5 місяців поточного року звернулось у пошуках роботи 54 особи. За сприяння центру зайнятості, соціальних партнерів, роботодавців Старокостянтинівщини 24 учасники АТО (в т.ч. у 2016 році – 12 осіб) було працевлаштовано. 2 особи відкрили власну справу шляхом виплати допомоги по безробіттю одноразово, 3 особи вступили на службу за контрактом у ЗСУ. 11 осіб проходили профнавчання за наступними професіями: «електрозварник ручного зварювання», «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії А», підвищували кваліфікацію за професіями «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії А 2», «оператор котельні», навчалися за напрямами «підприємець-початківець».

У громадських та інших роботах тимчасового характеру брали участь 10 осіб, в основному виконували роботи по благоустрою територій також працювали по виробництву блоків на ПП «Престиж». Слід відмітити, що найбільш активно відгукнулися на проблеми зайнятості учасників АТО такі підприємства, як філія «Старокостянтинівський завод ЗБШ», ПАТ «Укрзалізниця», ТОВ «Старокостянтинівцукор», ДП «Старокостянтинівський молочний завод», ТОВ «Мегатекс-Індастріал», ПАТ «Старокостянтинівський спеціалізований кар’єр», фізичні особи-підприємці Співачук Віктор Михайлович, Олійник Микола Григорович, Нагнибіда Руслан Анатолійович, сільські ради – Великомацевицька, Губчанська, Григорівська, Коржівська, Огіївська, Самчинецька.

Проте, залишається багато проблем, які необхідно вирішувати спільно, і, перш за все, це питання психологічної реабілітації, адаптації у мирне життя, низької мотивації до праці, оскільки пропозиції роботи та вакансії, які б могли зацікавити не завжди відповідають уподобанням, освіті, гідному рівню оплати праці.

Про державні соціальні гарантії та пільги учасникам АТО та їх сім’ям проінформували заступник начальника управління соціального захисту населення Старокостянтинівської райдержадміністрації Микола Гуменюк та начальник відділу обслуговування інвалідів, ветеранів війни і праці управління соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради Н.М.Владимирська.

Особлива увага сьогодні звертається на психологічні аспекти інтеграції учасників АТО, в т.ч. з інвалідністю, у трудове життя. Але, насамперед, суспільство повинно бути психологічно налаштованим та допомагати учасникам АТО адаптуватися у мирне життя. Оскільки, прослідковується тенденція по зверненню до фахівців кризового центру членів родин демобілізованих військовослужбовців, які брали участь у бойових діях, виникає потреба у корекції поведінки, правильному сприйнятті ситуації саме членів їх сімей.

Начальник Старокостянтинівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги О.П.Петлюк надав інформацію про безоплатні правові послуги учасникам АТО.

Про перспективи працевлаштування учасників АТО, в т.ч. на громадські та інші роботи тимчасового характеру, повідомили представники роботодавців, голова Пеньківської сільської ради В.С.Загорський та соціальний педагог Пашковецької сільської ради С.В.Камардаш.

По закінченню заходу учасникам було запропоновано прийняти рекомендації, які спрямовані на конструктивне вирішення проблем, що допоможуть нашим захисникам адаптуватися, повернутися до мирного життя та продуктивної діяльності.

Пошук
До уваги громадян
Центр надання адмінпослуг
Я маю право
Все про субсидії
Зразки заяви про призначення субсидії, декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії та інструкції про порядок заповнення.

Переглянути детальну інформацію

Роз'яснення щодо отримання субсидій.

Переглянути детальну інформацію

Калькулятор розрахунку субсидії

Калькулятор розрахунку субсидії

До уваги громадян

П Е Р Е Л І К ЗАХИСНИХ СПОРУД – ПРОТИРАДІАЦІЙНИХ УКРИТТІВ (ПРУ), ЯКІ РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ СТАНОМ НА 1.01.2018 РОКУ

Переглянути детальну інформацію

Основні заходи Старокостянтинівської райдержадміністрації заплановані на наступний тиждень

Переглянути детальну інформацію

Старокостянтинівський міськрайонний сектор філії Державної установи "Центр пробації" у Хмельницькій області

Переглянути детальну інформацію
Телефон довіри
З метою забезпечення виконання завдань, передбачених Законом України "Про запобігання корупції", вважаються телефоном довіри облдержадміністрації контакти: (0382) 65-00-87,
email: stop_korupzia@ukr.net
Про відомі факти вчинення корупційних діянь посадовими особами повідомляти на "телефон довіри"
Влада проти корупції
З метою виконання завдань щодо протидії корупції, забезпечення вирішення конфліктних питань громадянами в районних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування при отриманні ліцензій, спеціальних дозволів або будь-яких інших послуг у земельній сфері, у сфері медичного обслуговування тощо, при зволіканнях у виготовленні документації державними службовцями, а також при безпосередньому зіткненні з фактами здирництва та хабарництва, просимо звертатися на телефон "довіри" районної державної адміністрації 3-15-69.
Отримав субсидію - бережи енергоресурси!
Я МАЮ ПРАВО! Про проект
Я МАЮ ПРАВО! Я зміг захистити свій бізнес! Зможеш ...
Я МАЮ ПРАВО! Я захистила свої права! Якщо будеш ді ...
Я МАЮ ПРАВО! Я маю право на безоплатну правову доп ...
Інтерактивна карта

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення

Інтерактивна інвестиційна карта

Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлювальної енергетики України - UA MAP

Зміни одне життя

Зміни одне життя

Календар
    Листопад 2019    
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Погода
Архів
Листопад 2019 (18)
Жовтень 2019 (19)
Вересень 2019 (20)
Серпень 2019 (25)
Липень 2019 (26)
Червень 2019 (20)