День депутата у Старокостянтинівському лісовому господарстві

День депутата у Старокостянтинівському лісовому господарстві

15 червня 2016 року / 1 158 переглядів

14 червня на базі державного підприємства “Старокостянтинівське лісове господарство” проведено традиційний День депутата за участю голови Старокостянтинівської районної державної адміністрації Сергія Фесуна, головного лісничого Хмельницького обласного управління лісового і мисливського господарства Володимира Хоптинця, директора державного підприємства “Старокостянтинівське лісове господарство” Юрія Грачука, депутатів районної ради.

Від зустрічі у Сковородецькому лісництві - одному із підрозділів Старокостянтинівського лісгоспу, очікували багато-чого: ключовим стало ознайомлення депутатів з роботою підприємства, його структурною діяльністю, напрямками роботи, а також проблематикою в діяльності на тлі сьогодення. Наглядний приклад роботи у Сковородецькому лісництві якнайкраще ознайомив районних депутатів з об’єктом господарювання.

Згідно розробленої програми виїзний День депутата розпочався із ознайомлення з роботою держпідприємства “Старокостянтинівське лісове господарство”. Присутніх інформував Юрій Грачук. У характеристиці діяльності лісгоспу він розповів про специфіку роботи у лісовому господарстві.

У цьому році по підприємству було навесні посаджено 116,8 га лісових культур, проведено шпіговку жолудя на площі 13,9 га і сприяння природному поновленню на площі 13,3 га. В основному посадка лісових культур була проведена цінними лісоутворюючими породами: дуб звичайний, клен гостролистий, модрина європейська.

Але перед цим потрібно було заготовити насіння лісових порід і виростити його в розсадниках та теплицях. Для цього по лісгоспу діють 2 розсадники і в цьому році була відкрита стаціонарна теплиця з крапельним зрошуванням на базі Грицівського лісництва. В цілому в минулому році було заготовлено 4709 кг лісового насіння і вирощено 0,580 млн шт. стандартного посадматеріалу, який використовується для створення лісових культур для нашого підприємства і також для реалізації іншим споживачам.

Крім того підприємство займається і вирощуванням декоративного посадматеріалу (деякі види якого і є в Сковородецькому лісництві) - це туя колоновидна, ялівець і самшит.

Займається підприємство рекреаційною діяльністю, так рекреаційні пункти для відпочинку людей в ур. “Вербівці” і “Тростянець” - Грицівського лісництва, ур. “Баймаки” - Красилівського лісництва і в ур. “Сковородки” - Сковородецького лісництва. В цьому році до серпня місяця планується створити такі пункти в Старосинявському та Самчиківському (ур. “Самчики”) це вже на території нашого району і по Антонінському лісництву.

Після посадки лісових культур починається тяжка праця по дальшому вирощуванню лісових насаджень до їх віку стиглості, наприклад в дуба це 100 років, в ясена 70 років, в ялини - 70 років.

Тут вже проводяться рубки догляду такі як освітлення, прочистка, прорідження, прохідна рубка.

«Освітлення, прочистка і прорідження - це рубки, які потребують значних витрат. Так освітлення обходиться в 357 грн за 1 м куб, прочистка 237 грн, прорідження 225 грн, створення 1 га лісових культур - 10635 грн. Враховуючи, що обсяги цих рубок значні, а це 206 га освітлення, 152 га прочистка, 136 га прорідження - можна уявити скільки потрібно коштів на ведення лісового господарства. Так в 2015 році на ведення лісового господарства було витрачено 10,4 млн гривень.

Звичайно, це все власні кошти підприємства, оскільки на даний час “Старокостянтинівське лісове господарство” не має бюджетного користування. Всі витрати перекриваються власними коштами, які надходять від реалізації деревини в основному згідно аукціонів на внутрішньому ринку, це деревина від рубок догляду і рубок головного користування. При цьому слід зауважити що використання річного приросту в межах підприємства становить 85%, так рубаємо в цілому 59,9 тис м куб при тому що можна 70,4 тис м куб.» - зазначив керівник державного підприємства.

Під час ознайомлення депутатів з процесом роботи лісівників виникало багато запитань, на які була надана професійна відповідь. Жваво у діалозі з народними районними обранцями про лісове господарство розповів Володимир Михайлович Хоптинець. У дискусії про те, що сьогодні у масмедіа є чимало матеріалів про критику роботи лісівників він зазначив: “Я не готовий судити, наскільки всі ці матеріали є правдивимим чи неправдивими, але ми завжди готові запросити вас до себе на будь-яке лісове господарство області, району та пояснити чому ріжуться ті чи інші дерева, чому прокладаються дороги, чому їздять і з якою деревиною лісовози. Ми зобов’язані надавати інформацію на запити, більш того, ми хочемо розповідати людям про нашу роботу, тоді, напевне, зникне багато незрозумілих громаді питань».

Робота лісівників у галузі, насамперед, передбачає лісовідновлення - а це ціла низка багатовартісних заходів. Простіше кажучи, аби виріс дуб чи ясен праці, доглядів, зусиль потрібно чимало. Посадка, освітлення, прочистки - це все дороговартісні заходи, але воно вартує того, бо лісовідновлення і лісорозведення на засадах екологічно орієнтованого лісництва - це майбутнє не лише лісового господарства окремої території, це майбутнє кількох десятків галузей виробництва і, насамперед, майбутнє всього людства. Важко перерахувати функції лісу, його роль у народному господарстві та біосфері планети вцілому. Саме про це повинні пам’ятати усі, бо ж надзвичайно прикро що окремі відвідувачі завдають лісу шкоду. На лісових ділянках особливо тих що межують з населеними пунктами, можна наочно переконатися у сміттєвих неподобствах.

Нині як ніколи лісові ресурси мають раціонально використовуватись з урахуванням відновлення флори і фауни, створення насаджень з насіння місцевих популяцій.

У Старокостянтинівському лісовому господарстві саме це питання є пріоритетним.

Щороку навесні висаджуються молоді деревця, а в рамках акції “Майбутнє лісу в твоїх руках”, яка проводиться в усіх лісових господарствах України. До посадки залучається громадськість, шкільна і студентська молодь, але, за словами фахівців Старокостянтинівського лісгоспу, звичайно основне навантаження у посадці лісу лягає на працівників господарства.

У ході зустрічі на території Сковородецького лісництва депутати ознайомилися з господарськими об’єктами - теплицею, розсадником, рекреаційним пунктом відпочинку. На ділянках природного поновлення, ділянці суцільної санітарної рубки та прочищення грунтовну екскурсію провів лісничий Сковородецького лісництва - Михайло Войтко.

Цього ж дня депутати ознайомились із роботою Самчиківського лісництва, про його специфіку роботи розповів лісничий Микола Бондар. Значна територія лісництва є зоною природно-заповідного фонду, тому напрямок роботи лісівників в основному орієнтований на охорону і захист лісових насаджень від лісопорушень. Площа мисливських угідь у цьому лісництві складає 3593 га., в т. ч. лісових угідь – 2237 га. Для підгодівлі диких тварин в зимовий переод створені відгодівельні майданчики в урочищах Вербородинці, Самчики, Черна. Дана територія є ареалом розповсюдження таких диких тварин як кабан, косуля, заєць-русак, лисиця, борсук. Ці тварини потребують постійного захисту від браконьєрства, тому працівники даного лісництва докладають максимум зусиль для підгодівлі і охорони тварин.

У підсумку проведеного Дня депутата увага акцентувалась на взаємодії органів місцевого самоврядування з лісівниками. Депутати районної ради, а саме вчителі запропонували започаткувати акції із залученням учнівської молоді до нової форми трудового й естетичного виховання юнацтва на базі лісгоспу. Адже садити ліс, вирощувати саджанці, збирати насіння - це завжди захоплююче, весело і, насамперед, дуже важливо для прийдешнього і майбутнього.

Депутати дійшли висновку, що ведення лісового господарства на підприємстві здійснюється на належному професійному рівні і відповідає вимогам екологічно орієнтованого лісівництва.

P.S. Ми хочемо жити у гарному краї, де буяють величні ліси, де дихається чистотою і джерельністю, де природа дарує свої скарби кожному, тож зберігати лісові багатства для себе і для наступних поколінь це обов’язок не лише працівників лісового господарства, це справа і депутатів, і органів місцевого самоврядування, людей найрізноманітніших професій, громадських активістів, молоді, учнівства, кожного з нас.

Газета “Життя Старокостянтинівщини”

Тетяна ОМЕЛЯНЮК

Пошук
До уваги громадян
Центр надання адмінпослуг
Координаційний центр з надання правової допомоги
УНАС.NEWS
Все про субсидії
Зразки заяви про призначення субсидії, декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії та інструкції про порядок заповнення.

Переглянути детальну інформацію

Роз'яснення щодо отримання субсидій.

Переглянути детальну інформацію

Калькулятор розрахунку субсидії

Калькулятор розрахунку субсидії

До уваги громадян

Основні заходи Старокостянтинівської райдержадміністрації заплановані на наступний тиждень

Переглянути детальну інформацію

П Е Р Е Л І К ЗАХИСНИХ СПОРУД – ПРОТИРАДІАЦІЙНИХ УКРИТТІВ (ПРУ), ЯКІ РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ СТАНОМ НА 23.12.2019 РОКУ

Переглянути детальну інформацію

Інвестиційний атлас надрокористувача

Переглянути детальну інформацію

Старокостянтинівський міськрайонний сектор філії Державної установи "Центр пробації" у Хмельницькій області

Переглянути детальну інформацію

ГО "Донбас СОС" безкоштовна "гаряча лінія" 0-800-309-110

Переглянути детальну інформацію
Телефон довіри
З метою забезпечення виконання завдань, передбачених Законом України "Про запобігання корупції", вважаються телефоном довіри облдержадміністрації контакти: (0382) 65-00-87,
email: stop_korupzia@ukr.net
Про відомі факти вчинення корупційних діянь посадовими особами повідомляти на "телефон довіри"
Влада проти корупції
З метою виконання завдань щодо протидії корупції, забезпечення вирішення конфліктних питань громадянами в районних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування при отриманні ліцензій, спеціальних дозволів або будь-яких інших послуг у земельній сфері, у сфері медичного обслуговування тощо, при зволіканнях у виготовленні документації державними службовцями, а також при безпосередньому зіткненні з фактами здирництва та хабарництва, просимо звертатися на телефон "довіри" районної державної адміністрації 3-15-69.
Отримав субсидію - бережи енергоресурси!
Я МАЮ ПРАВО! Про проект
Я МАЮ ПРАВО! Я зміг захистити свій бізнес! Зможеш ...
Я МАЮ ПРАВО! Я захистила свої права! Якщо будеш ді ...
Я МАЮ ПРАВО! Я маю право на безоплатну правову доп ...
Інтерактивна карта

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення

Інтерактивна інвестиційна карта

Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлювальної енергетики України - UA MAP

Зміни одне життя

Зміни одне життя

Календар
    Липень 2020    
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Погода
Архів
Липень 2020 (25)
Червень 2020 (44)
Травень 2020 (58)
Квітень 2020 (77)
Березень 2020 (59)
Лютий 2020 (19)