Джерело мистецьких надій

Джерело мистецьких надій

31 травня 2016 року / 867 переглядів

Багато є чеснот у нашого народу, які допомагають йому гідно жити і творити. І однією зі складових сильного духу українства якраз і є наша щира свята українська пісня, яка прославила і прославлятиме нас на весь світ, яка дає нам наснагу, яку співаємо ми і в радості, і в горі.

Справжнім святом пісні став фестиваль народного мистецтва Старокостянтинівщини, присвячений 25-ій річниці незалежності України, проведений минулого тижня у районному кінокультурному центрі ім.В.Ножки.

А розпочалось дійство із виставки сільських народних умільців, які, працюючи у різних художніх техніках, стилях та жанрах, представили картини, вишивки (ікони, рушники, серветки, панно), вишитий одяг, гончарні, різьблені, дерев’яні вироби. Старокостянтинівські майстрині Оксана Манорик та Олена Алексеєнко представили яскраві, сучасні і водночас самобутні клекції стилізованого одягу. Веснянка, Вишнопіль, Огіївці, Капустин, Іршики, Миролюбне, Березне, Немиринці, Самчики, Самчинці, Сковородки, Остропіль і т. д. - ось географія охоплення майстерної творчості - народженої серцем та умілими руками.

Фестиваль під назвою, чи вірніше гаслом “Слава Україні, навіки єдиній”, зібрав до себе на гостини кілька десятків найкращих колективів району, хоча співоча наша Старокостянтинівщина налічує близько 250 художніх колективів, любительських об’єднань, гуртків, студій, у яких беруть участь майже 3 тисячі аматорів народного мистецтва.

Але повернімось на сцену фестивалю. Гучними оплесками та щирими оваціями зустрічали глядачі кожен номер концертної програми. Народний аматорський хор “Подоляни” відкрив урочисту програму фестивалю піснями “Здраствуй, цвіт-калино!” та “Перемога”. А далі гостей та учасників фестивалю гостинно привітали заступник голови РДА Олег Борикін, заступник голови районної ради Іван Овчар та начальник відділу культури національностей, релігій та туризму РДА Анжеліка Дмитрашко. Ведучі пісенного фестивалю представили глядацькій аудиторії і почесне журі - Олену Ільїнську, Михайла Люшню, Олександра Серветника, Людмилу Мєзєнцеву - заслужених працівників культури, провідних методистів, очільників обласного відділення Всеукраїнської музичної спілки.

Програма фестивалю загомоніла на сцені співом та танцями: аматорський фольклорний ансамбль Великочернятинського будинку культури виконав обрядову пісню: “Прилетіли журавлі”, а “Оберіг” із Левківки розчулив піснею “Ой з-за гори, за крутої”.

Народний аматорський ансамбль народної музики районного центру культури ім.В.Ножки потішив присутніх “Подільськими гуляночками”. І ще чимало композицій цього дня прозвучали у їхньому виконанні.

Програму фестивалю продовжив ансамбль із Волиці-Керекешиної та Пашковець. “Ладигівські карамельки” - найменші учасники свята грали на сопілках та інших народних автентичних інструментах - до свого кошику аплодисментів вони зібрали усі найгучніші овації.

Продовжив концертну програму ансамбль із Пеньківського сільського будинку культури - “Журавка”. Ще раз вразив своїм багатогранним співом муніципальний фольклорний ансамбль ім.В.Ножки. У їхньому виконанні прозвучала композиція “Не женився, не журився”.

Ірина Родюк представляла на сцені Грибенинський СК піснею “Усміхнися мені”.

Родинний ансамбль Мисливих-Бачинських виконав оригінальну композицію “Україна - це ти”. Староостропільський дитячий хор порадував своїми дзвінкими голосами усіх присутніх.

Щемною і тужливою проникливістю запала у душі пісня “Не спи, моя рідна земля” виконана Тарасом Бартвіцьким, який пісенно представив с.Верхняки.

“Диво-квітку” - цю веселу грайливу пісню подарувала глядачам Інеса Ножка, а народний гурт “Берегиня” виконав глибоко патріотичну композицію “Ти - солдат України”.

Веселими запальними танцями милували душу і серце танцювальний колектив “Арабеск”, ансамбль художньої гімнастики “Грація” та клуб спортивно-бального танцю “Данс Ліцей”.

Зворушливий та палкий виступ подарувала фестивалю кавалер ордена Княгині Ольги, письменниця, журналістка, волонтерка, керівник Творчої сотні “Рух до перемоги - Оксана Радушинська. Вірш “Воєне мій” у прочитанні авторки супроводжувався фотосвітлинами волонтерської діяльності та поїздок в зону АТО.

Усі ансамблі, що брали участь у фестивалі - це колективи, які по правді, називають гордістю і окрасою нашого рідного краю. Неоціненна праця усіх учасників на ниві прославлення і возвеличення української пісні.

Ми пишаємося, що на Старокостянтинівщині є такі талановиті люди, які по-аматорськи у вільний від роботи час приходять до сільських Будинків культури і віддають частку своєї душі й свого життя українській пісні. Почесне місце і професійним колективам - 6 колективів, які носять почесне звання народний та муніципальний фольклорний ансамбль ім.В.Ножки - це є переконливим свідченням того, що наш Старокостянтинівський край плекає, примножує, дає наснагу талановитим людям творити, збагачувати зберігати духовну скарбницю району із покоління в покоління.

Тетяна ОМЕЛЯНЮК газета "Життя Старокостянтинівщини"

Пошук
До уваги громадян
Центр надання адмінпослуг
Я маю право
Все про субсидії
Зразки заяви про призначення субсидії, декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії та інструкції про порядок заповнення.

Переглянути детальну інформацію

Роз'яснення щодо отримання субсидій.

Переглянути детальну інформацію

Калькулятор розрахунку субсидії

Калькулятор розрахунку субсидії

До уваги громадян

П Е Р Е Л І К ЗАХИСНИХ СПОРУД – ПРОТИРАДІАЦІЙНИХ УКРИТТІВ (ПРУ), ЯКІ РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ СТАНОМ НА 1.01.2018 РОКУ

Переглянути детальну інформацію

Основні заходи Старокостянтинівської райдержадміністрації заплановані на наступний тиждень

Переглянути детальну інформацію

Старокостянтинівський міськрайонний сектор філії Державної установи "Центр пробації" у Хмельницькій області

Переглянути детальну інформацію
Телефон довіри
З метою забезпечення виконання завдань, передбачених Законом України "Про запобігання корупції", вважаються телефоном довіри облдержадміністрації контакти: (0382) 65-00-87,
email: stop_korupzia@ukr.net
Про відомі факти вчинення корупційних діянь посадовими особами повідомляти на "телефон довіри"
Влада проти корупції
З метою виконання завдань щодо протидії корупції, забезпечення вирішення конфліктних питань громадянами в районних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування при отриманні ліцензій, спеціальних дозволів або будь-яких інших послуг у земельній сфері, у сфері медичного обслуговування тощо, при зволіканнях у виготовленні документації державними службовцями, а також при безпосередньому зіткненні з фактами здирництва та хабарництва, просимо звертатися на телефон "довіри" районної державної адміністрації 3-15-69.
Отримав субсидію - бережи енергоресурси!
Я МАЮ ПРАВО! Про проект
Я МАЮ ПРАВО! Я зміг захистити свій бізнес! Зможеш ...
Я МАЮ ПРАВО! Я захистила свої права! Якщо будеш ді ...
Я МАЮ ПРАВО! Я маю право на безоплатну правову доп ...
Інтерактивна карта

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення

Інтерактивна інвестиційна карта

Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлювальної енергетики України - UA MAP

Зміни одне життя

Зміни одне життя

Календар
    Березень 2019    
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Погода