Відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації

Відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації

16 травня 2016 року / 747 переглядів

Під головуванням заступника голови районної державної адмністрації Олега Омелянюка відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації. У засіданні взяли участь керівники сільськогосподарських формувань району, хто займається утриманням поголів’я свиней. В ході роботи розглянули питання: «Про заходи з недопущення занесення збудника африканської чуми на територію Старокостянтинівського району».

З відповідною інформацією виступив начальник Старокостянтинівської районної державної лікарні ветеринарної медицини Олександр Чернюк. Зокрема він зазначив, що в квітні 2016 року в селі Гірчична Дунаєвецького району, на території приватного господарства, виявлено осередок африканської чуми свиней. Сьогодні у селі оголошено карантин. Карантинна зона розповсюджується на 3 км навколо епіцентру. Окрім того, епідемію оголошено на території захисної зони - це у радіусі 20 км навколо села Гірчична. У селі Гірчична, за інформацією служби ветмедицини області, буде знищено близько 200 голів свиней у приватних господарствах. Це перший випадок захворювання на африканську чуму свиней в Хмельницькій області, та 8-й, з початку року, в Україні.

«Зважаючи на високий ступінь небезпечності хвороби, необхідно прикласти максимум зусиль для профілактики захворювання та забезпечити виконання комплексу ветеринарно-санітарних заходів з недопущення виникнення африканської чуми свиней на території району». – наголошує заступник голови адміністрації Олег Омелянюк.

В ході роботи комісії було розроблено та затверджено комплексний план заходів з недопущення занесення збудника АЧС на територію району. Рекомендовано керівникам господарств утримувати роботу комплексів в закритому режимі. Не допускати на територію ферм - сторонніх осіб та автотранспорт, який не пов'язаний із обслуговуванням тварин. При в’їзді обладнати дезбар’єри. Забезпечити дотримання ветеринарно-санітарних вимог при утриманні свиней, їх безвигульного утримання, проведенні дезінфекції, тощо. Максимально обмежити можливі контакти свиней з іншими тваринами, що перебувають у вільному утриманні (собаки, коти). Категорично ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ: вигульне утримання свиней; лікування хворих свиней; вимушений забій (без ветеринарного огляду); завезення тварин з інших регіонів без відповідних супровідних документів.

Довідково: Африканська чума свиней (АЧС) - вірусна хвороба, яка перебігає блискавично, гостро, безсимптомно і характеризується високими захворювальністю та смертністю худоби (98-100 %).

Слід відмітити, що збудник АЧС стійкий до температури і різних показників pH середовища, а також переживає заморожування, висушування та гниття. Так, інфекційність вірусу за температури 5 °С зберігається протягом 5-7 років, за глибокого заморожування до 10 років (заморожування практично не впливає на біологічну активність вірусу), за кімнатної температури близько 1,5 років, а за високих температур до 37 °С -до місяця. Він довгий час зберігає життєздатність у фекаліях, ґрунті, крові та інших предметах, що зумовлює його легке і тривале переживання у навколишньому середовищі та у забруднених приміщеннях і на предметах догляду за тваринами. Під впливом ультрафіолетового опромінювання із сонячних променів вірус інактивується протягом 12 годин. У м’ясі інфікованих свиней вірус може зберігатися до півроку. В результаті, в умовах свинарського господарства з середньою температурою у 24 °С, вірус може успішно зберігатися до 3-4 місяців. Відповідно, не раніше цього терміну може бути дозволено завозити нове поголів’я на попередньо неблагополучний пункт, що і передбачене відповідною інструкцією.

Африканська чума свиней не несе загрозу здоров’ю людини, проте завдає значних економічних збитків, оскільки у вогнищі захворювання знищується поголів’я свиней повністю. Зупинити розповсюдження вірусу можливо лише жорсткими мірами карантинування.

Районна служба державної ветеринарної медицини району звертається до усіх мешканців краю за наявності ознак захворювання свійських свиней, або виявленні трупів диких кабанів, негайно повідомляти ветеринарну службу району за телефонами 3-12-69, 3-19-95, 3-21-44, 3-21-47.

Пошук
До уваги громадян
Центр надання адмінпослуг
Я маю право
Все про субсидії
Зразки заяви про призначення субсидії, декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії та інструкції про порядок заповнення.

Переглянути детальну інформацію

Роз'яснення щодо отримання субсидій.

Переглянути детальну інформацію

Калькулятор розрахунку субсидії

Калькулятор розрахунку субсидії

До уваги громадян

П Е Р Е Л І К ЗАХИСНИХ СПОРУД – ПРОТИРАДІАЦІЙНИХ УКРИТТІВ (ПРУ), ЯКІ РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ СТАНОМ НА 1.01.2018 РОКУ

Переглянути детальну інформацію

Основні заходи Старокостянтинівської райдержадміністрації заплановані на наступний тиждень

Переглянути детальну інформацію

Старокостянтинівський міськрайонний сектор філії Державної установи "Центр пробації" у Хмельницькій області

Переглянути детальну інформацію
Телефон довіри
З метою забезпечення виконання завдань, передбачених Законом України "Про запобігання корупції", вважаються телефоном довіри облдержадміністрації контакти: (0382) 65-00-87,
email: stop_korupzia@ukr.net
Про відомі факти вчинення корупційних діянь посадовими особами повідомляти на "телефон довіри"
Влада проти корупції
З метою виконання завдань щодо протидії корупції, забезпечення вирішення конфліктних питань громадянами в районних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування при отриманні ліцензій, спеціальних дозволів або будь-яких інших послуг у земельній сфері, у сфері медичного обслуговування тощо, при зволіканнях у виготовленні документації державними службовцями, а також при безпосередньому зіткненні з фактами здирництва та хабарництва, просимо звертатися на телефон "довіри" районної державної адміністрації 3-15-69.
Отримав субсидію - бережи енергоресурси!
Я МАЮ ПРАВО! Про проект
Я МАЮ ПРАВО! Я зміг захистити свій бізнес! Зможеш ...
Я МАЮ ПРАВО! Я захистила свої права! Якщо будеш ді ...
Я МАЮ ПРАВО! Я маю право на безоплатну правову доп ...
Інтерактивна карта

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення

Інтерактивна інвестиційна карта

Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлювальної енергетики України - UA MAP

Зміни одне життя

Зміни одне життя

Календар
    Березень 2019    
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Погода