Село імені Великого Кобзаря

Село імені Великого Кобзаря

26 квітня 2016 року / 577 переглядів

На території Старокостянтинівського району є невеличке село з іменем Великого Кобзаря – село Шевченка, яке входить до складу Чорнянської сільської ради. У ньому живуть привітні, щирі та працелюбні люди. Село почало розбудовуватись у 1927 році, коли за чотири кілометри від с.Чорна людям надавали землю під забудову. У 1929 році тут було створено колгосп «Шевченка». Не характерна назва для колективного господарства радянських часів. Однак це свідчення того, що люди знали, читали і поважали Тараса Шевченка.

У 1967 році у с.Шевченка встановлено пам’ятник Тарасу Григоровичу. Це своєрідний символ у центрі села, що означає силу волі, духу та незламності українського народу. В той час діяв колгосп, люди працювали в полі, по селі лунав дитячий сміх, а вечорами ходили юрби молоді. Та сплинув час і все змінилося, як і в багатьох українських селах. Сьогодні у с.Шевченка проживає 59 жителів, з яких п’ятеро дітей.

У центрі села, поруч із пам’ятником Тарасу Григоровичу Шевченку, красується українська православна церква в честь святого мученика Анатолія. Церкву збудовано на кошти вихідця з с.Шевченка, кандидата технічних наук, академіка Радчука Анатолія Євграфовича, який привіз п’ятьох зодчих з Івано-Франківщини для її побудови, а місцем обрав територію навпроти батьківської хати. 5 травня 2010 року церкву було відкрито та освячено.

25 квітня голова районної державної адміністрації Сергій Фесун з робочим візитом відвідав Чорнянську сільську раду. Разом із сільським головою Миколою Реп’юком очільник району відвідав пам’ятник Кобзарю у с.Шевченка. Сергій Никанорович разом із сільським головою обговорили питання оновлення пам’ятника: ремонту п’ядесталу, огоржі, укладання тротуарної плитки, встановлення лавок, впорядкування прилеглої до нього території. Зазначені роботи запланували завершити до 24 серпня 2016 року – 25-ї річниці незалежності України.

«Ми маємо прекрасне мальовниче село, з гарним іменем. Тарас Шевченко – символ українського народу. Нам потрібно з шаною ставитись до власної історії та відомих постатей. Переконаний, що спільними зусиллями облаштуємо пам’ятник, який і надалі залишатиметься місцем збору жителів села та їх гордістю», – відзначив голова районної державної адміністрації Сергій Фесун.

Пошук
До уваги громадян
Все про субсидії
Зразки заяви про призначення субсидії, декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії та інструкції про порядок заповнення.

Переглянути детальну інформацію

Роз'яснення щодо отримання субсидій.

Переглянути детальну інформацію

Калькулятор розрахунку субсидії

Калькулятор розрахунку субсидії

До уваги громадян

Офіцери і солдати реактивного дивізіону 18-ї омсбр з Чечні від Криму до Донбасу Упізнано військовослужбовців реактивного дивізіону 18-ї окремої мотострілкової бригади (в / ч 27777, Ханкала / Калиновська, з 2017 року переформована в 71-й МСП відновленої 42й дивізії) , які брали участь в боях на території України.

Переглянути детальну інформацію

Електронний каталог соціальних послуг Старокостянтинівського району

Переглянути детальну інформацію

Правила охорони електричних мереж

Переглянути детальну інформацію

Основні заходи Старокостянтинівської райдержадміністрації заплановані на наступний тиждень

Переглянути детальну інформацію
Телефон довіри
З метою забезпечення виконання завдань, передбачених Законом України "Про запобігання корупції", вважаються телефоном довіри облдержадміністрації контакти: (0382) 65-00-87,
email: stop_korupzia@ukr.net
Про відомі факти вчинення корупційних діянь посадовими особами повідомляти на "телефон довіри"
Влада проти корупції
З метою виконання завдань щодо протидії корупції, забезпечення вирішення конфліктних питань громадянами в районних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування при отриманні ліцензій, спеціальних дозволів або будь-яких інших послуг у земельній сфері, у сфері медичного обслуговування тощо, при зволіканнях у виготовленні документації державними службовцями, а також при безпосередньому зіткненні з фактами здирництва та хабарництва, просимо звертатися на телефон "довіри" районної державної адміністрації 3-15-69.
Отримав субсидію - бережи енергоресурси!
Інтерактивна карта

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення

Інтерактивна інвестиційна карта

Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлювальної енергетики України - UA MAP

Зміни одне життя

Зміни одне життя

Календар
    Січень 2018    
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Погода