У Старокостянтинівській ЦРЛ зроблено першу операцію лапароскопом

У Старокостянтинівській ЦРЛ зроблено першу операцію лапароскопом

18 січня 2016 року / 2 783 переглядів

У хірургічному відділені Старокостянтинівської центральної районної лікарні на минулому тижні провели першу операцію з допомогою придбаного у минулому році за кошти з обласного бюджету лапароскопа.

Коротко про такий метод оперативного втручання, розповість завідуючий хірургічного відділення Микола Григорович Гнатюк: “Лапароскопічна хірургія, це хірургічне лікування тих же хвороб, що і в традиційній хірургії, але із застосуванням сучасних високих цифрових технологій передачі інформації і малотравматичних, зведених до мінімуму хірургічних маніпуляцій. Варто зазначити, що для самого пацієнта операція перестає бути чимось надзвичайним, що надовго вибиває із життєвої колії. Тому придбана лапароскопічна стійка - це великий крок для нашої лікарні вперед та значний поштовх для розвитку хірургічного відділення зокрема”.

Хірургічна бригада у складі головного хірурга області професора Анатолія Суходолі, завідуючого хірургічним відділенням ЦРЛ Миколи Гнатюка, хірурга - Дмитра Криворучко, анестезіолога - Володимира Гавенко та операційної сестри Олени Комар успішно провели першу операцію за допомогою лапароскопічної стійки у хірургічному відділенні Старокостянтинівської лікарні.

Втручання було проведено жінці, жительці с.Зеленці Старокостянтинівського району 1964 р. н. на жовчному міхурі. Операція пройшла вдало. Цього ж дня пацієнтка уже встала і почувала себе добре. Не жалкує, що їй проведено, власне, першу в районній лікарні таку операцію, про що була попереджена. Жінка дякує лікарям і усьому медичному персоналу за професіоналізм, турботу, фахову увагу.

Ось що каже відразу після проведення операції професор Анатолій Суходоля:

“Однозначно для районної лікарні це визначна подія. Впроваджено нову технологію оперативного втручання на жовчному міхурі. Можливі і інші проведення операцій. Особливо це важливо для діагностики гострих захворювань і проведення операцій в онкології, урології, гінекології, травматології, лор-направленні.

У Хмельницькій обласній лікарні подібні оперативні втручання виконуються з 1994 р. Великою заслугою того, що цей метод буде відтепер застосовуватися у Старокостянтинівській районній лікарні є проведена робота завідуючим хірургічним відділенням, - депутатом Хмельницької облради Миколою Гнатюком.

Слід зауважити, що вкінці минулого року його роботу відзначив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Шафранський на Всеукраїнській конференції. Відповідно на Старокостянтинівщині багаторічні традиції з’єднуються із інноваціями в хірургії. Саме такі запровадження підтримує і директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Яків Цуглевич, який і сам, будучи хірургом, у своїй районній лікарні колись одним із перших впроваджував операційні втручання за допомогою лапароскопа.

Варто зазначити, що завдяки плідній співпраці із керівництвом району і коштам, виділеним в минулому році з районного бюджету зроблено і найсучасніший, відповідно до усіх стандартних вимог, ремонт в операційній, придбано 2 операційні столи, операційну лампу, апарат “Патон-мед”, лазерний каогулятор для проведення операційних втручань. Від себе особисто хочу додати, - продовжує Анатолій Суходоля, що дотримання такого напрямку у хірургічній галузі це і є справжнє реформування медицини. Перевага лапароскопії полягає в малій травматизації та коротких строках перебування пацієнта в стаціонарі (2-3 доби), а звідси і скорочення коштів на лікування і утримання пацієнта.

Тільки із провадженнями таких технологій можливо буде говорити про скорочення ліжок стаціонару.

Хочу побажати колегам Старокостянтнівської лікарні успіхів і удачі, особливо, у впровадженні інноваційних технологій. Адже такий раціональний підхід формує суспільство здорових людей”.

Тетяна ОМЕЛЯНЮК

Пошук
До уваги громадян
Центр надання адмінпослуг
Координаційний центр з надання правової допомоги
УНАС.NEWS
До уваги громадян

Основні заходи Старокостянтинівської райдержадміністрації заплановані на наступний тиждень

Переглянути детальну інформацію

П Е Р Е Л І К ЗАХИСНИХ СПОРУД – ПРОТИРАДІАЦІЙНИХ УКРИТТІВ (ПРУ), ЯКІ РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ СТАНОМ НА 23.12.2019 РОКУ

Переглянути детальну інформацію

Інвестиційний атлас надрокористувача

Переглянути детальну інформацію

Старокостянтинівський міськрайонний сектор філії Державної установи "Центр пробації" у Хмельницькій області

Переглянути детальну інформацію
Телефон довіри
З метою забезпечення виконання завдань, передбачених Законом України "Про запобігання корупції", вважаються телефоном довіри облдержадміністрації контакти: (0382) 65-00-87,
email: stop_korupzia@ukr.net
Про відомі факти вчинення корупційних діянь посадовими особами повідомляти на "телефон довіри"
Влада проти корупції
З метою виконання завдань щодо протидії корупції, забезпечення вирішення конфліктних питань громадянами в районних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування при отриманні ліцензій, спеціальних дозволів або будь-яких інших послуг у земельній сфері, у сфері медичного обслуговування тощо, при зволіканнях у виготовленні документації державними службовцями, а також при безпосередньому зіткненні з фактами здирництва та хабарництва, просимо звертатися на телефон "довіри" районної державної адміністрації 3-15-69.
Інтерактивна карта

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення

Інтерактивна інвестиційна карта

Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлювальної енергетики України - UA MAP

Зміни одне життя

Зміни одне життя

Календар
    Жовтень 2020    
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Погода
Архів
Жовтень 2020 (37)
Вересень 2020 (30)
Серпень 2020 (34)
Липень 2020 (51)
Червень 2020 (44)
Травень 2020 (58)