Президент на Міжнародній антикорупційній конференції: Без активної участі суспільства ми не забезпечимо ефективність реформ

Президент на Міжнародній антикорупційній конференції: Без активної участі суспільства ми не забезпечимо ефективність реформ

16 листопада 2015 року / 820 переглядів

Президент взяв участь у роботі Міжнародної антикорупційної конференції «Запобігаємо. Боремось. Діємо». Глава держави наголосив у своєму виступі, що для успішного розвитку держави і залучення інвесторів Україна має продемонструвати ефективні зусилля із забезпечення миру та ефективні заходи боротьби з корупцією, «раковою пухлиною, на яку 24 роки хворіє Україна».

«Без участі суспільства, без активної участі громадян ми не зможемо забезпечити ефективність реформ», – особливо підкреслив Президент.За словами Глави держави, зараз завершується перший етап – інституціонального і законодавчого забезпечення боротьби з корупцією. «Сокиру ми вже загострили. Головна роль, ключова відповідальність і найбільша надія зараз покладаються на Національне антикорупційне бюро», – сказав Петро Порошенко.Говорячи про стартові умови, Глава держави зазначив: «Коли минулого року я зайшов в офіс Президента, на моєму пульті не працювала жодна кнопка, якою б можна було запустити механізм боротьби з корупцією. Та інакше й бути не могло, бо правоохоронні нереформовані органи самі погрузли в ній, крокували в перших рядах корупціонерів. Законодавча база залишала купу лазівок, щоб уникати відповідальності. Це були дуже непрості стартові умови, бо корупція випестувалась, вирощувалась всі 24 роки нашої незалежності».

Президент відзначив, що високоповажні громадські авторитети шляхом безпрецедентно відкритого, прозорого і висококонкурентного конкурсу знайшли директора Антикорупційного бюро. Так само на прозорих конкурсних засадах, з використанням найсучасніших професійних та психологічних тестів, підбирали кожного детектива з тих 140-ка, які, наголосив Президент, «зараз вже відібрані, навчені, озброєні і чекають спеціалізованої антикорупційної прокуратури як останнього чинника, який дозволить стартувати цьому процесу».

Конкурсні процедури з формування спеціалізованої антикорупційної прокуратури так само відбуваються прозоро. З 11 членів спеціалізованої конкурсної комісії дев’ять представляють громадські організації, лише дві особи є прокурорами. «Наголошую, решта – громадські діячі, правник, герой антитерористичної операції, представник наших партнерів зі Сполучених Штатів Америки з досвідом прокурорської діяльності, правозахисник, політичний аналітик», – заявив Президент, зазначивши, що такий склад комісії гарантує об'єктивність, неупередженість та оновленість.

Президент звернув увагу на те, що декілька громадських діячів зі складу спеціалізованої комісії дуже критично висловлювалися на адресу влади, Президента, але пройшли до складу комісії, в тому числі і завдяки голосам депутатів від «Блоку Петра Порошенка» у Парламенті. «Я звернувся і попросив, що ми маємо зробити все, щоб процедура і склад комісії гарантували обрання незалежного, в тому числі і незалежного від влади антикорупційного прокурора», – наголосив Президент.

«Я категорично відкидаю будь-які пропозиції, які можуть відкласти, відсунути або зірвати конкурс, під приводами вдосконалення законодавства. Я наголошую на тому, що 1 грудня комісія має представити Генеральному прокурору, і Генеральний прокурор має призначити антикорупційного прокурора, бо саме з цього дня всі антикорупційні справи мають бути передані з Генеральної прокуратури до Антикорупційного бюро, і цього чекають не лише Президент, Уряд, Парламент і громадські організації. Цього чекає українське суспільство, інвестори, міжнародні партнери, і я особисто впевнений в тому, що результат буде такий, який дозволить стверджувати, що ефективність боротьби з корупцією буде значно підвищена», – заявив Президент.За словами Президента, досвід реформи МВС підтвердив ефективність практики пошуку нових людей шляхом конкурсного відбору та рекрутингу кадрів з-за кордону. «Іноземці, які прийняли українське громадянство і сьогодні працюють в Уряді, в поліції, в прокуратурі, в Антикорупційному бюро та в інших інституціях довели ефективність своєї присутності, бо нам вкрай важливо було заповнити посади фахівцями, які би не наступали на граблі, а робили ефективні кроки в реформуванні органів», – зазначив Петро Порошенко. Президент наголосив, що оновлені Збройні Сили України та нова Патрульна поліція, які нині користуються найвищою довірою серед суспільства, мають стати орієнтиром для реформованої прокуратури, Національного антикорупційного бюро, Національної поліції.Президент зазначив, що прокуратуру вже позбавлено функції загального нагляду, однак важливим є кардинальне оновлення її складу. Вже звільнено 4 тисячі старих прокурорських кадрів. Нині відбувається конкурс з обрання 700 місцевих прокурорів. «Впевнений в тому, що нові люди – юристи та правники – зможуть привнести абсолютно нову якість прокурорських структур», – наголосив Петро Порошенко.

Глава держави підкреслив, що кардинальні зміни мають відбутися в усіх сферах, де громадяни зустрічаються з представниками влади, починаючи від дільничного інспектора і завершуючи центрами надання адміністративних послуг. «Має бути скасована значна частина папірців, які держава видавала, та значна частина бюрократії має бути звільнена», – заявив Петро Порошенко. Президент також відзначив ефективність системи електронних закупівель та електронного урядування в боротьбі з корупцією.Президент висловив впевненість, що судова реформа буде успішною, оскільки вона має підтримку міжнародних експертів, в тому числі Венеціанської комісії, та українських фахівців, а також існує великий запит суспільства на перезавантаження суддівського корпусу. «Дуже важливо, щоб конкурс на суддівські посади, присяжних, прокурорів був такий самий високий, як конкурс на патрульну поліцію, коли він починався декілька місяців тому в місті Києві», – сказав Глава держави.При цьому Президент констатував, що найгірша ситуація – в судовій системі, особливо в частині незалежності суддів. Пропоновані зміни до Конституції щодо реформи правосуддя направлені на усунення політичного впливу на суддів та одночасно зняття недоторканності, розширення переліку підстав для притягнення суддів до відповідальності та оновлення складу шляхом незалежного оцінювання.

http://www.president.gov.ua/news/prezident-na-mizhnarodnij-antikorupcijnij-konferenciyi-bez-a-36316

Пошук
До уваги громадян
Центр надання адмінпослуг
Я маю право
Все про субсидії
Зразки заяви про призначення субсидії, декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії та інструкції про порядок заповнення.

Переглянути детальну інформацію

Роз'яснення щодо отримання субсидій.

Переглянути детальну інформацію

Калькулятор розрахунку субсидії

Калькулятор розрахунку субсидії

До уваги громадян

П Е Р Е Л І К ЗАХИСНИХ СПОРУД – ПРОТИРАДІАЦІЙНИХ УКРИТТІВ (ПРУ), ЯКІ РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ СТАНОМ НА 1.01.2018 РОКУ

Переглянути детальну інформацію

Основні заходи Старокостянтинівської райдержадміністрації заплановані на наступний тиждень

Переглянути детальну інформацію

Старокостянтинівський міськрайонний сектор філії Державної установи "Центр пробації" у Хмельницькій області

Переглянути детальну інформацію
Телефон довіри
З метою забезпечення виконання завдань, передбачених Законом України "Про запобігання корупції", вважаються телефоном довіри облдержадміністрації контакти: (0382) 65-00-87,
email: stop_korupzia@ukr.net
Про відомі факти вчинення корупційних діянь посадовими особами повідомляти на "телефон довіри"
Влада проти корупції
З метою виконання завдань щодо протидії корупції, забезпечення вирішення конфліктних питань громадянами в районних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування при отриманні ліцензій, спеціальних дозволів або будь-яких інших послуг у земельній сфері, у сфері медичного обслуговування тощо, при зволіканнях у виготовленні документації державними службовцями, а також при безпосередньому зіткненні з фактами здирництва та хабарництва, просимо звертатися на телефон "довіри" районної державної адміністрації 3-15-69.
Отримав субсидію - бережи енергоресурси!
Я МАЮ ПРАВО! Про проект
Я МАЮ ПРАВО! Я зміг захистити свій бізнес! Зможеш ...
Я МАЮ ПРАВО! Я захистила свої права! Якщо будеш ді ...
Я МАЮ ПРАВО! Я маю право на безоплатну правову доп ...
Інтерактивна карта

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення

Інтерактивна інвестиційна карта

Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлювальної енергетики України - UA MAP

Зміни одне життя

Зміни одне життя

Календар
    Грудень 2019    
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Погода
Архів
Грудень 2019 (7)
Листопад 2019 (27)
Жовтень 2019 (19)
Вересень 2019 (20)
Серпень 2019 (25)
Липень 2019 (26)