ПРОТИЕПІЗООТИЧНА КОМІСІЯ ПОПЕРЕДЖАЄ: ІСНУЄ ЗАГРОЗА АФРИКАНСЬКОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ

ПРОТИЕПІЗООТИЧНА КОМІСІЯ ПОПЕРЕДЖАЄ: ІСНУЄ ЗАГРОЗА АФРИКАНСЬКОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ

4 серпня 2015 року / 1 662 переглядів
04.08.2015 р. при Старокостянтинівській райдержадміністрації за участю голови районної державної адміністрації Михайла Яснюка відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, на яке були запрошені керівники свинарських господарств району, незалежно від форм власності, представники районних ЗМІ, сільські голови, працівники окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, працівники лісового господарства району, начальники МНС та УМВС в Старокостянтинівському районі.

Причиною скликання засідання комісії стало повідомлення про 12 випадків захворювання свиней африканською чумою на території Чернігівської, Рівненської, Житомирської, Київської та Сумської областей.

Головний державний інспектор ветеринарної медицини в Старокостянтинівському районі Леонід Слободянюк доповів про те, що надзвичайно напруженою та загрозливою є епізоотична ситуація по африканській чумі свиней. Доповідач довів до присутніх інформацію про вжиття невідкладних заходів з недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію Старокостянтинівського району.

Хоч африканська чума свиней безпосередньої небезпеки для людей не становить, ця хвороба здатна нанести величезні матеріальні збитки, адже це – висококонтагіозне захворювання, що протікає в гострій формі, характеризується швидким перебігом і великою смертністю тварин (98 -100%). Засобів лікування та специфічної профілактики від неї поки що не знайдено.

Вірус, що викликає це захворювання, настільки живучий, що, наприклад, не гине у копчену м’ясі чи ковбасі понад 5 місяців. Що вже говорити про свіжу м’ясну продукцію!

Голова районної державної адміністрації Михайло Яснюк закликав присутніх на комісії представників відповідних контролюючих органів району особливу увагу приділяти організації лабораторних досліджень м’ясної продукції, а власників господарств, де утримується свинопоголів’я, вжити додаткових заходів контролю щодо забезпечення біологічного захисту свинокомплексів та ферм, а також інших господарств усіх форм власності, зокрема, обмежити доступ на ці підприємства сторонніх осіб, вжити додаткові заходи дезінфекції тощо.

"Звертаюсь в першу чергу до сільських голів. У випадку загибелі свиней чи інших тварин у домогосподарствах району ні в якому разі не залишатися осторонь, а тим більш замовчувати ці факти. Потрібно негайно звернутись до ветлікарні. Прошу вас довести інформацію про загрозу африканської чуми свиней до кожного жителя нашого району. Від нашої з вами співпраці залежатиме здоров'я і добробут людей", - наголосив Михайло Борисович.

З метою недопущення виникнення африканської чуми свиней на територіїСтарокостянтинівського району ДНПК прийнято рішення про беззаперечне дотримання режиму роботи "закритого" типу свинарськими господарствами; недопущення стихійної торгівлі продуктами харчування тваринного походження та контролю за популяцією диких кабанів у мисливських угіддях.Розроблено і прийнято план дій для усіх служб району на випадок спалаху епідемії африканської чуми свиней у районі.

Довідково:Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Захворювання передається при прямому контакті хворих тварин і здорових, через продукти із свинини, кліщами та механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей та тварин). Вакцини відсутні. Майже все поголів’я свиней, що захворіло, гине. Підозрілі до захворювання тварини знищуються.

Африканська чума свиней не несе загрозу здоров'ю людини, але завдає значних економічних збитків, оскільки у вогнищі захворювання знищується усе поголів'я свиней. У зоні захисту (до 20 км.) вилучаються всі свині та здають на забій. У зоні нагляду (від 20 до 150 км.) проводяться заходи по профілактиці АЧС. В цих зонах забороняється на ринках торгівля живими свинями, м'ясом, продуктами свинарства. Розведення свиней дозволяється лише після 6 місяців після зняття обмежень. Також вводиться обмеження на експорт зерна з несприятливих регіонів. Зупинити вірус можливо тільки жорсткими мірами карантинування.

Пошук
До уваги громадян
Центр надання адмінпослуг
Координаційний центр з надання правової допомоги
УНАС.NEWS
До уваги громадян

Основні заходи Старокостянтинівської райдержадміністрації заплановані на наступний тиждень

Переглянути детальну інформацію

П Е Р Е Л І К ЗАХИСНИХ СПОРУД – ПРОТИРАДІАЦІЙНИХ УКРИТТІВ (ПРУ), ЯКІ РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ СТАНОМ НА 23.12.2019 РОКУ

Переглянути детальну інформацію

Інвестиційний атлас надрокористувача

Переглянути детальну інформацію

Старокостянтинівський міськрайонний сектор філії Державної установи "Центр пробації" у Хмельницькій області

Переглянути детальну інформацію
Телефон довіри
З метою забезпечення виконання завдань, передбачених Законом України "Про запобігання корупції", вважаються телефоном довіри облдержадміністрації контакти: (0382) 65-00-87,
email: stop_korupzia@ukr.net
Про відомі факти вчинення корупційних діянь посадовими особами повідомляти на "телефон довіри"
Влада проти корупції
З метою виконання завдань щодо протидії корупції, забезпечення вирішення конфліктних питань громадянами в районних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування при отриманні ліцензій, спеціальних дозволів або будь-яких інших послуг у земельній сфері, у сфері медичного обслуговування тощо, при зволіканнях у виготовленні документації державними службовцями, а також при безпосередньому зіткненні з фактами здирництва та хабарництва, просимо звертатися на телефон "довіри" районної державної адміністрації 3-15-69.
Інтерактивна карта

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення

Інтерактивна інвестиційна карта

Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлювальної енергетики України - UA MAP

Зміни одне життя

Зміни одне життя

Календар
    Грудень 2020    
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Погода
Архів
Грудень 2020 (10)
Листопад 2020 (20)
Жовтень 2020 (38)
Вересень 2020 (30)
Серпень 2020 (34)
Липень 2020 (51)