На Старокостянтинівщині розпочато жнива

На Старокостянтинівщині розпочато жнива

9 липня 2015 року / 2 350 переглядів
Земля завжди віддає з лишком те, що вона одержує, і жнива у сільському господарстві це своєрідний підсумок невтомної хліборобської праці і немарні сподівання на розвиток майбутнього свого господарства.

Цьогорічні погодні умови, за оцінкою експертів, можливо, і не зразкові та поки-що аграріям немає на що скаржитись, особливо у Подільському регіоні.

Жнива стартували і на Старокостянтинівщині. Одним з перших оцінити свої врожайні надбання вдалося ДСГДС (с.Самчики), ФГ “Верховина” (с.Верхняки), ФГ “Бізон” (с.Сахнівці), ФГ “Власник” (с.Миролюбне), СТОВ “Новий шлях” (с.Ілляшівка).

Заступник голови райдержадміністрації Олег Омелянюк у робочій поїздці агроформуваннями району висловив сподівання, що нині урожай буде не гіршим, ніж минулоріч. Розпочато обмолот озимого ячменю. З точним прогнозуванням врожайності інформуватимемо за кілька днів. Та вже у перші дні жнив-2015 господарства, що уже розпочали роботи на полі підраховують біля 50 ц/га.

До обмолоту ярих зернових господарства району готові на 100%. Усі вчасно подбали про запаси паливно-мастильних матеріалів, забезпечені технікою, підготовлено складські приміщення та зернотоки. Завчасно обговорено домовленості по співпраці із Старокостянтинівським елеватором. Повної потужності жнива наберуть через кілька днів, а поки що господарства, які мають посіви ріпаку, займаються його дисикацією.

Одноособові та фермерські господарства району закінчують заготовляти сіно. Цьому сприяють погодні умови. Та власне кажучи, від них і залежатимуть терміни проведення жнивної кампанії. Синоптики прогнозують здебільшого спекотну посушливу погоду, грозові дощі різної інтенсивності можливі лише в окремі дні. Найбільша їх кількість очікується на початку серпня. Тому при плануванні робіт необхідно врахувати прогнози погоди.

“Щоб зменшити втрати врожаю за рахунок осипання зерна, жнивну кампанію необхідно провести в стислі строки”, - зазначив Олег Омелянюк.

За інформацією поданою Управлінням агропромислового розвитку у Старокостянтинівському районі до збирання підлягає 22,9 тис. га ранніх зернових культур і 5,1 тис. га озимого ріпаку, в тому числі в агроформуваннях: ранніх зернових культур - 16,8 тис. га, озимого ріпаку - 5,0 тис. га.

На жнивах прогнозується задіяти 135 зернозбиральних комбайнів, з яких 67 комбайнів сільськогосподарських підприємств, 22 - фермерських господарств, 30 - приватного сектору, 18 - інвесторів, які розміщені за межами району. Враховуючи цю кількість комбайнів, середнє навантаження на один комбайн по району буде становити 208 га. Цієї кількості комбайнів достатньо для своєчасного проведення збирання ранніх зернових культур і ріпаку. Прогнозується, що буде працювати не менше 50 сучасних високопродуктивних комбайнів, які при сприятливих погодних умовах будуть працювати цілодобово. На жнива планується залучити 30 жаток, тракторних косарок - 29, преспідбирачів - 10, а також будуть використовуватись 47 асфальтованих зерноплощадок, 65 складських приміщень, 2 критих зернотоки, 75 зерноочисних машин.

Отож усі умови для якісних жнив створені.

Аграрії переконані, що земля віддасть з лишком те, що вона одержала, бо ж кожен для себе якнайкраще сіє і якнайкраще вчасно хоче зібрати.

Ольга ЯРОХНО

Пошук
До уваги громадян
Центр надання адмінпослуг
Координаційний центр з надання правової допомоги
УНАС.NEWS
До уваги громадян

Основні заходи Старокостянтинівської райдержадміністрації заплановані на наступний тиждень

Переглянути детальну інформацію

П Е Р Е Л І К ЗАХИСНИХ СПОРУД – ПРОТИРАДІАЦІЙНИХ УКРИТТІВ (ПРУ), ЯКІ РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ СТАНОМ НА 23.12.2019 РОКУ

Переглянути детальну інформацію

Інвестиційний атлас надрокористувача

Переглянути детальну інформацію

Старокостянтинівський міськрайонний сектор філії Державної установи "Центр пробації" у Хмельницькій області

Переглянути детальну інформацію
Телефон довіри
З метою забезпечення виконання завдань, передбачених Законом України "Про запобігання корупції", вважаються телефоном довіри облдержадміністрації контакти: (0382) 65-00-87,
email: stop_korupzia@ukr.net
Про відомі факти вчинення корупційних діянь посадовими особами повідомляти на "телефон довіри"
Влада проти корупції
З метою виконання завдань щодо протидії корупції, забезпечення вирішення конфліктних питань громадянами в районних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування при отриманні ліцензій, спеціальних дозволів або будь-яких інших послуг у земельній сфері, у сфері медичного обслуговування тощо, при зволіканнях у виготовленні документації державними службовцями, а також при безпосередньому зіткненні з фактами здирництва та хабарництва, просимо звертатися на телефон "довіри" районної державної адміністрації 3-15-69.
Інтерактивна карта

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення

Інтерактивна інвестиційна карта

Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлювальної енергетики України - UA MAP

Зміни одне життя

Зміни одне життя

Календар
    Серпень 2020    
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Погода
Архів
Серпень 2020 (3)
Липень 2020 (51)
Червень 2020 (44)
Травень 2020 (58)
Квітень 2020 (77)
Березень 2020 (59)