Муніципальному фольклорному ансамблю ім.В.Ножки - 50

Муніципальному фольклорному ансамблю ім.В.Ножки - 50

9 липня 2015 року / 2 357 переглядів
"Той, хто не черствіє душею та сповнений любові та доброти до української спадщини, повертається до традицій свого народу. Головне , аби ці традиції не забулися, а примножувалися та продовжувалися. Міцний наш рід, жива в ньому пам'ять про минуле. Тож бережіть цю прекрасну, багату скарбницю: в ній розум, кмітливість, гумор, надія і світло завтрашнього дня", - саме такий принцип діяльності та творчості муніципального фольклорного ансамблю ім.В.Ножки, який днями відсвяткував свій 50-ти літній ювілей.

4 липня в районному центрі культури ім.В.Ножки відбувся святковий концерт з нагоди 50-ччя діяльності муніципального фольклорного ансамблю ім.В.Ножки.

Урочистості розпочалися з відкриття меморіальної дошки Володимиру Івановичу Ножці, заслуженому працівнику культури України, почесному громадянину міста Старокостянтинів, композитору, аранжувальнику, педагогу, фольклористу, відомому культурному діячеві, інтерпретатору подільської народної пісні, лауреату всеукраїнських та міжнародних фестивалів-конкурсів, лауреату обласної премії ім.К.Широцького добре відомого музичній громадськості нашого краю, засновнику фольклорного ансамблю «Дзвіночок» - яку встановлено на центрі культури ім.В.Ножки.

Відкрив урочистості голова районної ради Олександр Коханюк, він відмітив, що іменами видатних діячів називають вулиці, школи, от і в нас з’явилась нагода, за вагомий внесок у розвиток та збереження української культури, ім’я Володимира Ножки носитиме районний центр культури. Своїми спогадами про життя та творчість Володимира Ножки поділився Олександр Чеплаков кращий друг, кум та як завжди говорив В.Ножка. Право для відкриття пам’ятної дошки надали членам його родини дочкам Інесі та Мілані Ножкам.

По закінченню урочистостей усіх гостей запросили до глядацької зали на перегляд концертної програми.

Святкову програму розпочато вокально-хореографічною композицією «Подільський рушничок» (музика В.Ножки), яка є візитівкою нашого району та області.

Колектив чудово виглядав в яскравих костюмах які були придбанні за підтримки голови районної державної адміністрації Яснюка Михайла Борисовича та голови районної ради Коханюка Олександра Володимировича. Великих зусиль приклала виконуюча обов’язки начальника відділу культури Шубіна Вікторія Василівна, щоб колектив мав гарний естетичний вигляд.

Концертна програма була насичена виконанням вокальних творів які плавно переходили в хореографічні композиції. Демонструвався відео ряд з творчої діяльності ансамблю. Концертна зала була переповнена глядачами, що на даний час незвично. Колектив користується популярністю серед жителів міста , району та області. Про це свідчили вітання в адресу ювілярів від керівництва району голови районної ради Олександра Коханюка та заступника голови райдержадміністрації Олега Борикіна які подарували музичну апаратуру для кращого озвучення концертів колективу та відзначили учасників ансамблю грамотами та подарунками.

Гості з обласного науково-методичного центру культури і мистецтв, заступник директора Іллінська Олена Василівна та провідний спеціаліст народного відділу Бідюк Микола Васильович, нагородили колектив грамотою обласної державної адміністрації, грамотами обласного управління культури, науково-методичного центру та цінними подарунками. Грошовою премією та грамотами відзначено учасників ансамблю обласною профспілкою працівників культури.

Грамотою відділу культури та грошовою премією колектив нагородила спеціаліст відділу культури Світлана Романченко. Також колектив відзначено грошовою премією від районної профспілки, голова профспілки Павлюк Сніжана Валеріївна.

Слова вітання прозвучали від: міського голови М.Мельничука, який посприяв у виготовленні меморіальної дошки В.І.Ножці, заслуженого працівника культури В.Бугери, яка приклала багато зусиль для розвитку цього ансамблю, А.Бугери - він також в свій час був учасником ансамблю, В.Муляра завідуючого міським відділом культури, волотера Олександра Чорноуса голови спілки афганців,Оксани Буєвої з гуртом «Арабеск» та глядачів.

Віртуозна майстерність артистів, потужна енергетики виступу заставила піднятися глядачів і багато раз аплодувати стоячи на протязі концерту. Це свідчить про те, що колектив має професійний рівень виконання та подобається глядачеві «живе мистецтво» – спів, гра оркестрової групи, якою керує Олег Круторогий, танці – керівник танцювального колективу Любов Гнатюк.

На свято були запрошенні ветерани, які в свій час, писали славетні сторінки альбому «Дзвіночка», це Галина Чайкіна, Ніна Мартинюк, Галина Степанчук, Зоя Бура. З перших днів діяльності і до сьогодні активним учасником колективу є Володимир Гніліцький. Незмінна солістка ансамблю Ніна Бойместрук, яка чарує усіх своїм голосом, і як зауважили глядачі, нічим не поступається Ніні Матвієнко. Одним з перших басистів ансамблю є Микола Сисак, без нього та його вус ансамбль виглядатиме просто, та не колоритно. Солісти: Сергій Муляр, Михайло Швець, Галина Бугайчук чарували глядачів артистизмом та сольними виступами. Не вистачало колективу для повного складу голосистих Наталії Ящук та Олександра Терещука.

Колектив має багату історію. Безцінна спадщина геніального засновника надихає його на яскраву творчість. Під керівництвом Людмили Іванівни та підтримки дочок Інеси та Мілани колектив продовжує плідно працювати. Він є переможцем міжнародних, всеукраїнських, регіональних, обласних конкурсів народної творчості, учасник звітних концертів Хмельниччини в місті Києві, чотирьохразовий переможець телевізійного турніру «Сонячні кларнети». Незмінний успіх і широке визнання супроводжують їхні концерти як в Україні так і за її межами.

Своє мистецтво колектив дарував жителям Кіпру, Німеччини , Болгарії, Ізраїлю, Дагестану, Москви.

В 2006 році колектив був учасником Міжнародного свята літератури і мистецтва «Лесині джерела».

В 2007 році ансамбль знову отримав запрошення на Міжнародне свято літератури і мистецтва та 750- річчя м. Новоград - Волинського.

В 2008, 2011 роках Муніципальний фольклорний ансамбль ім.В.Ножки нагороджений дипломом, грамотою за перше місце у фольклорному фестивалі - конкурсі Національного Сорочинського ярмарку, та значний внесок у розвиток українського національного мистецтва.

В грудні 2008 року на базі колективу було проведено майстер клас для представників української діаспори з країн: Росії, Молдови, Придністров’я, Північної Осетії, Прибалтики , Фінляндії .

В останні роки колектив – учасник обласного різдвяного фестивалю «Коляда 2010», обласного фольклорного свята «Білогірські забави», Всеукраїнського фестивалю «Купальські зорі» (м.Гола Пристань), обласного свята «Зелена неділя», переможець Четвертого відкритого фестивалю - конкурсу стрілецької пісні «Красне поле» (м. Хуст) .

В 2009 році Людмила Іванівна нагороджена обласною премією імені Костянтина Широцького.

В 2010 році за вагомий внесок у розвиток культури Старокостянтинівщини ансамбль занесено на районну Дошку Пошани «Гордість нашого району».

З 2010 року колектив знову плідно працює з танцювальною групою.

В 2011 році муніципальний фольклорний ансамбль у Фестивалі народної творчості на Національному Сорочинському Ярмарку знову здобув почесне І місце.

У м. Хуст Закарпатської області в березні 2012 року відбувся Четвертий відкритий фестиваль-конкурс стрілецької пісні «Красне поле», колектив приймав участь і був нагороджений дипломом лауреата І ступеня та грошовою винагородою.

23 червня 2012 року відбувся звітний концерт муніципального фольклорного ансамблю ім.. В. Ножки «Лине з вирію пісня майстра-проростає в серцях людей», присвячений 65-річчю від Дня народження Володимира Ножки.

Влітку 2012 року в м.Сімферополі відбулося республіканське свято «Ой, на Івана, на Купала», де ансамбль представляв фрагмент купальського дійства.

Муніципальний фольклорний ансамбль ім.В. Ножки отримав запрошення на ІІІ Всеукраїнський козацький фестиваль «Покрова на Хортиці», де дарував пісні і танці свого краю.

18 січня 2013 року відбувся благодійний концерт муніципального фольклорного ансамблю пісні і танцю ім.. В. Ножки «Подаруй замку майбутнє», колектив отримав пам’ятну грамоту та звання почесних гостей Замку князів Острозьких.

Ансамбль ім.В.Ножки часто виступає з програмами в закладах культури району, міста, області. Записано 25 передач на обласному телебаченні («Ексклюзив», «Поділля-центр»)

27 червня 2015 року колектив приїхав переможцем обласного фестивалю-конкурсу «Єдина Мати! Єдина родина! Єдина країна!»

В репертуарі колективу пісні сучасних українських авторів, українські народні пісні, пісні, записані в селах району ще Володимиром Івановичем Ножкою.

Пошук
До уваги громадян
Центр надання адмінпослуг
Координаційний центр з надання правової допомоги
УНАС.NEWS
До уваги громадян

Основні заходи Старокостянтинівської райдержадміністрації заплановані на наступний тиждень

Переглянути детальну інформацію

П Е Р Е Л І К ЗАХИСНИХ СПОРУД – ПРОТИРАДІАЦІЙНИХ УКРИТТІВ (ПРУ), ЯКІ РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ СТАНОМ НА 23.12.2019 РОКУ

Переглянути детальну інформацію

Інвестиційний атлас надрокористувача

Переглянути детальну інформацію

Старокостянтинівський міськрайонний сектор філії Державної установи "Центр пробації" у Хмельницькій області

Переглянути детальну інформацію
Телефон довіри
З метою забезпечення виконання завдань, передбачених Законом України "Про запобігання корупції", вважаються телефоном довіри облдержадміністрації контакти: (0382) 65-00-87,
email: stop_korupzia@ukr.net
Про відомі факти вчинення корупційних діянь посадовими особами повідомляти на "телефон довіри"
Влада проти корупції
З метою виконання завдань щодо протидії корупції, забезпечення вирішення конфліктних питань громадянами в районних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування при отриманні ліцензій, спеціальних дозволів або будь-яких інших послуг у земельній сфері, у сфері медичного обслуговування тощо, при зволіканнях у виготовленні документації державними службовцями, а також при безпосередньому зіткненні з фактами здирництва та хабарництва, просимо звертатися на телефон "довіри" районної державної адміністрації 3-15-69.
Інтерактивна карта

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення

Інтерактивна інвестиційна карта

Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлювальної енергетики України - UA MAP

Зміни одне життя

Зміни одне життя

Календар
    Грудень 2020    
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Погода
Архів
Грудень 2020 (10)
Листопад 2020 (20)
Жовтень 2020 (38)
Вересень 2020 (30)
Серпень 2020 (34)
Липень 2020 (51)