Керівники територіальних громад Старокостянтинівщини, Теофіпольщини, Полонщини та Шепетівщини взяли участь у семінарі із реформи місцевого самоврядування

Керівники територіальних громад Старокостянтинівщини, Теофіпольщини, Полонщини та Шепетівщини взяли участь у семінарі із реформи місцевого самоврядування

6 травня 2015 року / 1 727 переглядів
06 травня на Старокостянтинівщині відбувся тематичний короткостроковий семінар «Реформа місцевого самоврядування: виклики сьогодення». Семінар провели директор Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади Баюк Микола Іванович, заступник начальника відділу з питань внутрішньої політики, адміністративно-територіального устрою та інформаційного забезпечення виконавчого апарату обласної ради Панасюк Микола Васильович, заступник директора – начальник управління доходів та фінансів галузей виробничої сфери Департаменту фінансів облдержадміністрації Дмитришен Ярослава Ярославівна, головний державний інспектор відділу правового супроводу перевірок управління правової роботи Головного управління державної фіскальної служби в області Шевчук Віталій Олександрович, експерт Хмельницького офісу реформ з питань реформування місцевого самоврядування та децентралізації органів виконавчої влади , Гоцький Григорій Іванович, начальник управління державного земельного кадастру Головного управління Держземагенства в області Музика Михайло Володимирович. У семінарі взяли участь керівники територіальних громад Полонського, Старокостянтинівського, Шепетівського та Теофіпольського районів.

Слухачі отримали інформаційно-методичний посібник “Реформування місцевого самоврядування: проблеми і шляхи їх вирішення”, який був підготовлений викладачами Хмельницького Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ і організацій з метою надання методичної допомоги та для використання у повсякденній практиці посадовим особам місцевого самоврядування.

На семінарі було обговорено питання щодо завдання органів місцевого самоврядування у формуванні спроможних територіальних громад в процесі проведення добровільного об’єднання територіальних громад, питання бюджетної та податкової децентралізації фінансів в умовах реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, вплив адміністративно-територіальної реформи та децентралізації влади на зміну земельних відносин та про організаційне забезпечення проведення добровільного об’єднання територіальних громад в районі.

Учасники семінару обговорюючи питання реформи місцевого самоврядування зазначили, що реалізуючи реформу місцевого самоврядування потрібно чітко продумати і розробити механізм та умови, щоб жителі населених пунктів району могли у зручному для себе режимі отримати публічні послуги (пенсію, довідку чи дозвіл на будівництво), щоб органи місцевого самоврядування мали достатню матеріально-фінансову та податкову базу для здійснення власних повноважень, щоб самі громадяни впливали на вироблення та прийняття управлінських рішень на місцях. Існуюча система територіальної організації влади занадто громіздка, вимагає значних коштів для свого утримання, надмірно централізована, припускає дублювання функцій, притаманних органам місцевого самоврядування. Вона не адаптована до сучасних методів надання адміністративних послуг, зокрема інформаційно-комунікаційних технологій.

Відповідно до закону, ініціатором об’єднання територіальної громади (ОТГ) можуть бути сільський, селищний, міський голова, не менше третини депутатів від загального складу місцевої ради, органи самоорганізації населення тощо. У складі такого об’єднання не може існувати іншої територіальної громади, яка має свій представницький орган місцевого самоврядування. Адже територіальна громада стає первинним суб’єктом місцевого самоврядування, де можуть об’єднуватися, утворювати органи та відповідно обирати сільського, селищного та міського голову. Крім того, вводиться термін «староста», який обирається на строк повноваження місцевої ради. Староста є посадовою особою місцевого самоврядування. Він представляє інтереси жителів села, селища, міста, бере участь у підготовці офіційних документів, зокрема бюджету громади, вносить пропозиції до виконкому місцевої ради з питань діяльності.

Представники Старокостянтинівщини, Полонщини, Теофіпольщини та Шепетівщини коротко розповіли про хід консультацій з територіальними громадами, планами та моделями об’єднання громад та обговорили проблеми, які виникають у цьому процесі. Так, на Старокостянтинівщині попередньо вирішено створити дві територіальні громади – у м.Старокостянтинів (міська) та с.Старий Остропіль (сільська). Виходячи із норм нового законодавства щодо реформи місцевого самоврядування територіальні громади матимуть власний бюджет, власну інфраструктуру, більша частина податків залишатиметься у місцевому бюджеті та йтиме на розвиток громади.

Одними із спірних питань в учасників семінару були механізм переходу від однієї форми управління до іншої, діяльність закладів освіти, медицини, розпорядження майном що є власністю районної ради.

Учасники семінару одностайно підтримують нову реформу, адже стара система управління себе давно вичерпала і не працює на покращення добробуту громад. Однак потрібно надзвичайно відповідально підійти до реформи, прорахувавши інтереси та можливості усіх громад.
Пошук
До уваги громадян
Центр надання адмінпослуг
Координаційний центр з надання правової допомоги
УНАС.NEWS
До уваги громадян

Основні заходи Старокостянтинівської райдержадміністрації заплановані на наступний тиждень

Переглянути детальну інформацію

П Е Р Е Л І К ЗАХИСНИХ СПОРУД – ПРОТИРАДІАЦІЙНИХ УКРИТТІВ (ПРУ), ЯКІ РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ СТАНОМ НА 23.12.2019 РОКУ

Переглянути детальну інформацію

Інвестиційний атлас надрокористувача

Переглянути детальну інформацію

Старокостянтинівський міськрайонний сектор філії Державної установи "Центр пробації" у Хмельницькій області

Переглянути детальну інформацію
Телефон довіри
З метою забезпечення виконання завдань, передбачених Законом України "Про запобігання корупції", вважаються телефоном довіри облдержадміністрації контакти: (0382) 65-00-87,
email: stop_korupzia@ukr.net
Про відомі факти вчинення корупційних діянь посадовими особами повідомляти на "телефон довіри"
Влада проти корупції
З метою виконання завдань щодо протидії корупції, забезпечення вирішення конфліктних питань громадянами в районних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування при отриманні ліцензій, спеціальних дозволів або будь-яких інших послуг у земельній сфері, у сфері медичного обслуговування тощо, при зволіканнях у виготовленні документації державними службовцями, а також при безпосередньому зіткненні з фактами здирництва та хабарництва, просимо звертатися на телефон "довіри" районної державної адміністрації 3-15-69.
Інтерактивна карта

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення

Інтерактивна інвестиційна карта

Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлювальної енергетики України - UA MAP

Зміни одне життя

Зміни одне життя

Календар
    Листопад 2020    
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Погода
Архів
Листопад 2020 (15)
Жовтень 2020 (38)
Вересень 2020 (30)
Серпень 2020 (34)
Липень 2020 (51)
Червень 2020 (44)