Реформа місцевого самоврядування – запорука розвитку територіальної громади

Реформа місцевого самоврядування – запорука розвитку територіальної громади

23 квітня 2015 року / 1 586 переглядів
23 квітня 2015 року під керівництвом голови Старокостянтинівської районної державної адміністрації Михайла Яснюка та голови районної ради Олександра Коханюка відбулось засідання робочої групи з підготовки пропозицій до проекту перспективного плану формування територій громад Хмельницької області. У засіданні також взяли участь голови сільських рад, міський голова міста Старокостянтинів Микола Мельничук, керівники окремих структурних підрозділів районної державної адміністрації та депутати районної ради.

Голова районної державної адміністрації Михайло Яснюк, розпочавши засідання, зазначив про необхідність проведення реформи місцевого самоврядування та про готовність влади реалізувати напрацьовані рішення, що спрямовані на децентралізацію влади. Однак він зауважив, що це призведе до зміни територіального устрою у районі, що потребує визначення доцільності зменшення кількості місцевих рад, оптимальної кількості населення, що входитиме у новостворені місцеві ради, можливості оптимізації та чіткого розподілу повноважень між гілками влади. Також голова зазначив, що обов’язковою є позиція органів місцевого самоврядування. Крім того, при розгляді даного питання повинні визначатись оптимальні стандарти життєдіяльності району із врахування стану інфраструктури та соціально-економічного розвитку території в цілому.

При обговоренні питання сільський голова с.Миролюбне Іван Олексійович Катренюк зазначив, що при реалізації даної реформи повинен застосовуватись комплексний підхід, оскільки кількість населення не є основною передумовою для поділу території. Ряд депутатів районної ради виступили із пропозицією проведення консультацій з громадою району щодо можливості проведення реформи місцевого самоврядування на відповідних територіях з метою інформованості та врахування інтересів громадян району.

Сільський голова с.Сербинівка Володимир Васильович Салій зазначив, що перш за все слід провести просвітницьку роботу, підготувати матеріали на базі громадських обговорень. Крім того наголосив, що саме економічна доцільність повинна бути основою для подальших дій.

Заступник голови районної державної адміністрації Олег Георгійович Борикін у своєму зверненні до членів робочої групи зазначив, що реалізуючи реформу місцевого самоврядування потрібно чітко продумати і розробити механізм та умови, щоб жителі населених пунктів району могли у зручному для себе режимі отримати публічні послуги (пенсію, довідку чи дозвіл на будівництво), щоб органи місцевого самоврядування мали достатню матеріально-фінансову та податкову базу для здійснення власних повноважень, щоб самі громадяни впливали на вироблення та прийняття управлінських рішень на місцях. Існуюча система територіальної організації влади занадто громіздка, вимагає значних коштів для свого утримання, надмірно централізована, припускає дублювання функцій, притаманних органам місцевого самоврядування. Вона не адаптована до сучасних методів надання адміністративних послуг, зокрема інформаційно-комунікаційних технологій.

Основним з питань які обговорювались на засіданні робочої групи було питання про об'єднання громад району. Кожна громада повинна сама вирішити чи вона є самодостатньою чи потрібно йти на добровільне об'єднання з іншими громадами населених пунктів району, що в більшості своїй забезпечить якісно новий рівень розвитку та сприятиме зростанню добробуту громади.

Голова районної державної адміністрації Михайло Яснюк, вислухавши присутніх, підвів підсумки: реформа місцевого самоврядування потрібна. До уваги повинен братись диференційований принцип об'єднання громад, що враховуватиме кількісну та якісну характеристики поділу. При децентралізації влади повинна бути чітко розроблена система надходження податкових платежів, при цьому основна частина податків повинна надходити саме у місцеві бюджети. Потрібно створити умови для належного розвитку інфраструктури забезпечення життєдіяльності новоутворених громад, донести до людей суть реформи, її переваги та перспективи для кожного громадянина окремо та для громади в цілому. "В ході проведення реформи має бути враховано позицію, інтереси, потреби та перспективи кожного села. Ми не маємо права допустити щоб одне село від реформи отримало все, а інше – нічого. Сама суть реформи направлена на зміцнення добробуту громад і ми маємо в повній мірі впровадити цю реформу в життя", - зазначив голова районної державної адміністрації. По закінченню Михайло Яснюк запропонував сільським головам провести збори із мешканцями сільських рад та спільно із громадами вирішити питання про створення нових, об'єднаних, економічно та фінансово самодостатніх громад Старокостянтинівщини.
Пошук
До уваги громадян
Центр надання адмінпослуг
Координаційний центр з надання правової допомоги
УНАС.NEWS
До уваги громадян

Основні заходи Старокостянтинівської райдержадміністрації заплановані на наступний тиждень

Переглянути детальну інформацію

П Е Р Е Л І К ЗАХИСНИХ СПОРУД – ПРОТИРАДІАЦІЙНИХ УКРИТТІВ (ПРУ), ЯКІ РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ СТАНОМ НА 23.12.2019 РОКУ

Переглянути детальну інформацію

Інвестиційний атлас надрокористувача

Переглянути детальну інформацію

Старокостянтинівський міськрайонний сектор філії Державної установи "Центр пробації" у Хмельницькій області

Переглянути детальну інформацію
Телефон довіри
З метою забезпечення виконання завдань, передбачених Законом України "Про запобігання корупції", вважаються телефоном довіри облдержадміністрації контакти: (0382) 65-00-87,
email: stop_korupzia@ukr.net
Про відомі факти вчинення корупційних діянь посадовими особами повідомляти на "телефон довіри"
Влада проти корупції
З метою виконання завдань щодо протидії корупції, забезпечення вирішення конфліктних питань громадянами в районних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування при отриманні ліцензій, спеціальних дозволів або будь-яких інших послуг у земельній сфері, у сфері медичного обслуговування тощо, при зволіканнях у виготовленні документації державними службовцями, а також при безпосередньому зіткненні з фактами здирництва та хабарництва, просимо звертатися на телефон "довіри" районної державної адміністрації 3-15-69.
Інтерактивна карта

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення

Інтерактивна інвестиційна карта

Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлювальної енергетики України - UA MAP

Зміни одне життя

Зміни одне життя

Календар
    Січень 2021    
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Погода
Архів
Січень 2021 (1)
Грудень 2020 (27)
Листопад 2020 (20)
Жовтень 2020 (38)
Вересень 2020 (30)
Серпень 2020 (34)