Посівна кампанія’2015

Посівна кампанія’2015

20 березня 2015 року / 1 247 переглядів
Посівна кампанія’2015 готується до польового старту. Через валютні ко­ливання, ціни на пальне, насіння, за­соби захисту рослин змінюються ледь не кожного дня. Так, за оцінками екс­пертів посівна 2015 обійдеться в 1,5 раза дорожче, ніж минулорічна.

Тож наскільки готовими підхо­дять до посівної аграрії Старокос­тянтинівщини?

З якими проблемами стикаються сьогодні найчастіше і чи не позна­чаться вони на обсязі врожаю?

Про це “ЖС” запитувало у заступ­ника голови райдержадміністрації Олега Омелянюка.

“Впевнено можу констатувати, що на старт вийдуть усі, будемо надіятись, що і до фінішу дійдуть. І хоч різні агро­формування на різних рівнях готов­ності до посівної - все ж критичних си­туацій немає. Більшість запаси насіння, добрив, засобів захисту рослин за­готовили ще заздалегідь, у минулому році. Солярку сьогодні купують, дехто пізніше - надіються на зниження цін.

З найбільш серйозними пробле­мами зіткнулись малі виробники, які реалізували більшу частину врожаю ще в минулому році та на початку цього сезону і не подбали про збе­реження виручки шляхом закупівлі виробничих ресурсів. Можливо, що обсяги врожаю будуть дещо меншими за минулорічні, бо ж в економічному розрізі аграрії відчувають дефіцит мі­неральних добрив, зокрема через їх високу вартість.

Що ж до проблем малих фермер­ських господарств то спеціалісти Управління агропромислового роз­витку дають їм рекомендації заключа­ти договори суборенди на один рік з великими агроформуваннями аби не лугувала земля”.

Як повідомив Олег Тимофійович під урожай 2015 року в районі посіяно ранніх ярих зернових і зернобобових культур на площі 1271 гектарів, в тому числі ярої пшениці 165 гектарів. Крім того 800 гектарів ярого ячменю, 146 гектарів овесу та 160 гектарів гороху.

Для проведення весняно-польових робіт придбано 11325 тонн мінераль­них добрив, при потребі 11100 тонн.

“Нинішній стан посівів озимини оці­нюється як добрий та задовільний, - додав Олег Омелянюк. - Під посів ярих зернових культур та зернових культур потреба в насінні становить 1325 тонн, засипано 1435 тонн, а це 108% до по­треби. Отож в цьому аспекті прогнозування на урожай оптимістичне. Державною насіннєвою інспекцією перевірено 872 тонни насіння, з них кондиційного 872 тонни, що стано­вить 66% до потреби, в тому числі 221 тонна високих репродукцій, еліта, 397 тонн сертифікованого І-ІІ репродукції, 254 тонни - сертифікованого ІІІ репро­дукції”.

Потреба в засобах захисту рослин на 2015 рік становить 146,1 тонна, на сьогоднішній день господарства за­безпечені лише на 126,1 тонну.

Забезпеченість дизельним пальним становить 94%, бензином - 89%.

“Для організованого та якісного проведення комплексу весняно-по­льових робіт сільськогосподарські товаровиробники мають 320 тракто­рів, 152 культиватори, 150 сівалок, 88 плугів, 52 дискові борони. Вся техніка відремонтована і готова для викорис­тання на весняно-польових роботах”, - запевнив Олег Тимофійович.

У районі та господарствах розроблені робочі плани проведення весня­но-польових робіт у 2015 році.

Робочим планом передбачено захо­ди проведення в оптимальні строки та в повному обсязі комплексу весняно- польових робіт з урахуванням струк­тури посівних площ для можливого пересіву озимих культур.

Закріплено спеціалістів управління та підвідомчих організацій для опера­тивного вирішення актуальних питань проведення посівної.

Відтак на проведення комплексу весняно-польових робіт у 2015 році необхідно залучити кошти в сумі 211,1 млн грн, з яких витрати на 1 га склада­ють 3151 грн. Посівна кампанія прово­диться за рахунок власних коштів сіль­госптоваровиробників та за рахунок залучення банківських та комерційних кредитів.

Нестабільна економічна та політич­на ситуація вносить свої корективи в традиційну весняну роботу аграріїв України. Районні сільгоспвиробники на разі впевнено розпочинають робо­ти у полі, запевняють, що своєчасно і в повному обсязі, згідно структури по­сівних площ проведуть весь комплекс весняно-польових робіт. Адже хоро­ший хлібороб перемагає усі негаразди дбайливістю, доглядом, невтомною працею.

Ольга ЯРОХНО

Матеріал газети "Життя Старокостянтинівщини"

Пошук
До уваги громадян
Центр надання адмінпослуг
Я маю право
Все про субсидії
Зразки заяви про призначення субсидії, декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії та інструкції про порядок заповнення.

Переглянути детальну інформацію

Роз'яснення щодо отримання субсидій.

Переглянути детальну інформацію

Калькулятор розрахунку субсидії

Калькулятор розрахунку субсидії

До уваги громадян

П Е Р Е Л І К ЗАХИСНИХ СПОРУД – ПРОТИРАДІАЦІЙНИХ УКРИТТІВ (ПРУ), ЯКІ РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ СТАНОМ НА 1.01.2018 РОКУ

Переглянути детальну інформацію

Основні заходи Старокостянтинівської райдержадміністрації заплановані на наступний тиждень

Переглянути детальну інформацію

Старокостянтинівський міськрайонний сектор філії Державної установи "Центр пробації" у Хмельницькій області

Переглянути детальну інформацію
Телефон довіри
З метою забезпечення виконання завдань, передбачених Законом України "Про запобігання корупції", вважаються телефоном довіри облдержадміністрації контакти: (0382) 65-00-87,
email: stop_korupzia@ukr.net
Про відомі факти вчинення корупційних діянь посадовими особами повідомляти на "телефон довіри"
Влада проти корупції
З метою виконання завдань щодо протидії корупції, забезпечення вирішення конфліктних питань громадянами в районних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування при отриманні ліцензій, спеціальних дозволів або будь-яких інших послуг у земельній сфері, у сфері медичного обслуговування тощо, при зволіканнях у виготовленні документації державними службовцями, а також при безпосередньому зіткненні з фактами здирництва та хабарництва, просимо звертатися на телефон "довіри" районної державної адміністрації 3-15-69.
Отримав субсидію - бережи енергоресурси!
Я МАЮ ПРАВО! Про проект
Я МАЮ ПРАВО! Я зміг захистити свій бізнес! Зможеш ...
Я МАЮ ПРАВО! Я захистила свої права! Якщо будеш ді ...
Я МАЮ ПРАВО! Я маю право на безоплатну правову доп ...
Інтерактивна карта

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення

Інтерактивна інвестиційна карта

Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлювальної енергетики України - UA MAP

Зміни одне життя

Зміни одне життя

Календар
    Травень 2019    
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Погода