Центри первинної медико-санітарної допомоги, реформування та модернізація первинного рівня надання медичної  допомоги населенню області

Центри первинної медико-санітарної допомоги, реформування та модернізація первинного рівня надання медичної допомоги населенню області

24 листопада 2014 року / 951 переглядів
Суспільно-політична ситуація в державі дещо змістила акцент розвитку та реформування системи охорони здоров’я. На останній колегії Міністерства охорони здоров'я України була висловлена позиція щодо подальшого виваженого реформування галузі, з врахуванням досвіду і пропозицій пілотних областей.

В області у поточному році продовжувалась робота з оптимізації мережі закладів, ліжкового фонду стаціонарів та штатних розписів.

На жаль, з об’єктивних причин, низькими темпами проводиться розширення мережі відокремлених лікарських амбулаторій. Сільське населення обслуговують 152 відокремлені лікарські амбулаторії, що становить 2,6на 10 тисяч, при нормативі, затвердженому МОЗ України – 3,3. В містах та районних центрах функціонує 49 амбулаторій загальної практики/сімейної медицини, з них лише 19 відокремлених. Забезпеченість міського населення лікарськими амбулаторіями становить 0,87 (при нормативі 1,8).

Центри ПМСД в 20-ти районах та м. Кам’янці-Подільському, як юридично самостійні заклади, створені ще у 2013 році. Поки що не створені такі центри в м. Хмельницькому.

В цілому по області первинну медичну допомогу надають 793лікарі, з них: лікарі загальної практики/сімейні лікарі – 396 (50%), терапевти дільничні - 191(24%), педіатри дільничні – 206 (26%).

Пріоритетним залишається розвиток сімейної медицини. В області зросла кількість сімейних лікарів, і забезпеченість ними населення становить 3,0 на 10 тис. (2013 рік – 2,8).

Відповідно до Перспективного плану підготовки лікарів загальної практики-сімейних лікарів у 2013 році підготовлено на курсах первинної спеціалізації із загальної практики-сімейної медицини 62 лікарі, у 2014 році завершать підготовку на курсах 52 особи.

У 2014 році зараховано в інтернатуру на бази стажування Хмельницької області 93 випускники вищих медичних навчальних закладів, що навчались за державним замовленням, з них 46 (майже 50%) - за спеціальністю «загальна практика – сімейна медицина». Усього в інтернатурі за держзамовленням навчається 217 випускників, в т.ч. за спеціальністю «загальна практика – сімейна медицина» 103 особи.

Таким чином, модернізація та розширення первинної медичної допомоги в області є одним із важливих завдань реформування галузі та потребує подальшого розвитку.

Управління інформаційної діяльності

та комунікації з громадськістю ОДА
Пошук
До уваги громадян
Центр надання адмінпослуг
Я маю право
Все про субсидії
Зразки заяви про призначення субсидії, декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії та інструкції про порядок заповнення.

Переглянути детальну інформацію

Роз'яснення щодо отримання субсидій.

Переглянути детальну інформацію

Калькулятор розрахунку субсидії

Калькулятор розрахунку субсидії

До уваги громадян

П Е Р Е Л І К ЗАХИСНИХ СПОРУД – ПРОТИРАДІАЦІЙНИХ УКРИТТІВ (ПРУ), ЯКІ РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ СТАНОМ НА 1.01.2018 РОКУ

Переглянути детальну інформацію

Основні заходи Старокостянтинівської райдержадміністрації заплановані на наступний тиждень

Переглянути детальну інформацію

Старокостянтинівський міськрайонний сектор філії Державної установи "Центр пробації" у Хмельницькій області

Переглянути детальну інформацію
Телефон довіри
З метою забезпечення виконання завдань, передбачених Законом України "Про запобігання корупції", вважаються телефоном довіри облдержадміністрації контакти: (0382) 65-00-87,
email: stop_korupzia@ukr.net
Про відомі факти вчинення корупційних діянь посадовими особами повідомляти на "телефон довіри"
Влада проти корупції
З метою виконання завдань щодо протидії корупції, забезпечення вирішення конфліктних питань громадянами в районних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування при отриманні ліцензій, спеціальних дозволів або будь-яких інших послуг у земельній сфері, у сфері медичного обслуговування тощо, при зволіканнях у виготовленні документації державними службовцями, а також при безпосередньому зіткненні з фактами здирництва та хабарництва, просимо звертатися на телефон "довіри" районної державної адміністрації 3-15-69.
Отримав субсидію - бережи енергоресурси!
Я МАЮ ПРАВО! Про проект
Я МАЮ ПРАВО! Я зміг захистити свій бізнес! Зможеш ...
Я МАЮ ПРАВО! Я захистила свої права! Якщо будеш ді ...
Я МАЮ ПРАВО! Я маю право на безоплатну правову доп ...
Інтерактивна карта

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення

Інтерактивна інвестиційна карта

Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлювальної енергетики України - UA MAP

Зміни одне життя

Зміни одне життя

Календар
    Березень 2019    
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Погода