Відбулося засідання надзвичайної проти епізоотичної комісії при райдержадміністрації

Відбулося засідання надзвичайної проти епізоотичної комісії при райдержадміністрації

11 вересня 2014 року / 1 247 переглядів
У зв’язку з повідомленням Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України 31.08.2014 року, в Україні на території Корюківського району Чернігівської області у с.Охрамієвичі в приватному секторі зареєстровано захворювання свиней на африканську чуму.

З приводу цього питання у середу відбулося засідання Державної надзвичайної проти епізоотичної комісії при районній держадміністрації. Засідання відкрив головний державний інспектор ветеринарної медицини в Старокостянтинівському районі Леонід Слободянюк, де зачитав інформацію про дане захворювання.

«Африканська чума свиней (АЧС) - вірусна хвороба, яка перебігає блискавично, гостро, підгостро, безсимптомно і характеризується високою захворюваністю та смертністю (98-100%). Вакцин і медикаментів, які захищають від цієї хвороби не існує. Люди на африканську чуму свиней не хворіють, - повідомив головний інспектор. - Джерело інфекції - хворі свині. Захворювання може поширюватися з м’ясом, м’ясними виробами, шкірами від хворих тварин. З організму хворої свині вірус виділяється з сечею, калом. Хвороба передається не тільки за цих умов, а й поширюється через корма, пасовища, забруднений транспорт у якому перевозять хворих тварин. Комахи, хижі птахи і звірі можуть бути переносниками вірусу».

Отже, масове захворювання свиней, яке характеризується швидким перебігом і високим процентом смертності, підвищенням температури, пригніченням і крововиливами в різних органах і тканинах, а також вираженим ураженням лімфовузлів дає основу підозрювати африканську чуму.

Гострий перебіг хвороби характеризується підвищенням температури тіла до 42.5 град. С. За 24-48 год до смерті температура знижується. В цей період стають найбільш вираженими клінічні ознаки хвороби. Хворі тварини пригнічені, відмічається слабкість, прискорене дихання, кашель, аритмія серця, витіки з носових порожнин та очей. Іноді спостерігається блювота, пронос з наявністю крові в калових масах. Однак частіше відмічається запор, кал при цьому твердий і сухий. У окремих тварин спостерігаються судоми, паралічі, які свідчать про ураження головного мозку. Шкіра в області хвоста, вух, п’ятачка синюшна. На шкірі голови, черева, кінцівок, статевих органів, промежини виявляють різних розмірів крововиливи. Тривалість хвороби 3-4 дні.

Лікування не розроблене. При африканській чумі свиней виживають лише окремі тварини, причому вони залишаються вірусоносіями.

У випадку появи африканської чуми на неблагополучне господарство накладають карантин. Все свинопоголів’я у даному вогнищі інфекції забивають безкровним методом. Трупи свиней, гній, залишки корму, малоцінні предмети догляду спалюють. Навколо неблагополучного пункту на відстані до 10 км все свинопоголів’я ліквідовують. М’ясо забитих свиней переробляють на консерви. В загрозливій зоні (радіусом 100-150 км) встановлюють обмеження і проводять посилене ветеринарне спостереження.

З метою попередження занесення збудника африканської чуми на територію району засідання комісії вирішило попередити усіх керівників господарств різних форм власності району, які зобов’язані утримувати роботу свиногосподарств в закритому режимі роботи. Не допускати на території ферм - сторонніх осіб та автотранспорт, який не пов’язаний із обслуговуванням тварин, при в’їзді обладнати дезбар’єри. Забезпечити дотримання ветеринарно-санітарних вимог при утриманні свиней, їх безвигульного утримання, проведенні дезінфекції, боротьбі з комахами та ін.

Зважаючи на високий ступінь небезпечності хвороби необхідно прикласти всі зусилля для профілактики захворювання та забезпечити виконання усього комплексу ветеринарно-санітарних заходів для недопущення виникнення африканської чуми свиней на території району.

У період загрози захворювання на африканську чуму свиней, учасники комісії наголошують на необхідності максимально обмежити можливі контакти свиней з іншими тваринами, що перебувають у вільному (неконтрольованому) утриманні (собаки, коти, тощо).

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

- вигульне утримання свиней; лікування хворих свиней з вищеперерахованими симптомами; вимушений забій (без ветеринарного огляду); завезення тварин без відповідних документів.

За наявності ознак захворювання свійських свиней або виявлення трупів диких кабанів негайно повідомляти службу державної ветеринарної медицини району - 3-12-69; 3-19-95; 3-21-44; 3-21-47.

Л. Слободянюк,

заступник голови ДНПК
Пошук
До уваги громадян
Центр надання адмінпослуг
Координаційний центр з надання правової допомоги
УНАС.NEWS
До уваги громадян

Основні заходи Старокостянтинівської райдержадміністрації заплановані на наступний тиждень

Переглянути детальну інформацію

П Е Р Е Л І К ЗАХИСНИХ СПОРУД – ПРОТИРАДІАЦІЙНИХ УКРИТТІВ (ПРУ), ЯКІ РОЗМІЩЕНІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ СТАНОМ НА 23.12.2019 РОКУ

Переглянути детальну інформацію

Інвестиційний атлас надрокористувача

Переглянути детальну інформацію

Старокостянтинівський міськрайонний сектор філії Державної установи "Центр пробації" у Хмельницькій області

Переглянути детальну інформацію
Телефон довіри
З метою забезпечення виконання завдань, передбачених Законом України "Про запобігання корупції", вважаються телефоном довіри облдержадміністрації контакти: (0382) 65-00-87,
email: stop_korupzia@ukr.net
Про відомі факти вчинення корупційних діянь посадовими особами повідомляти на "телефон довіри"
Влада проти корупції
З метою виконання завдань щодо протидії корупції, забезпечення вирішення конфліктних питань громадянами в районних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування при отриманні ліцензій, спеціальних дозволів або будь-яких інших послуг у земельній сфері, у сфері медичного обслуговування тощо, при зволіканнях у виготовленні документації державними службовцями, а також при безпосередньому зіткненні з фактами здирництва та хабарництва, просимо звертатися на телефон "довіри" районної державної адміністрації 3-15-69.
Інтерактивна карта

Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення

Інтерактивна інвестиційна карта

Інтерактивна інвестиційна карта з енергоефективності та відновлювальної енергетики України - UA MAP

Зміни одне життя

Зміни одне життя

Календар
    Листопад 2020    
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Погода
Архів
Листопад 2020 (15)
Жовтень 2020 (38)
Вересень 2020 (30)
Серпень 2020 (34)
Липень 2020 (51)
Червень 2020 (44)